7341 посетитель онлайн
1 377 32

Учителей украинского языка подготовят для венгерских школ на Закарпатье, - Новосад

Учителей украинского языка подготовят для венгерских школ на Закарпатье, - Новосад

Министр образования и науки Анна Новосад после встречи с венграми Закарпатья в Ужгороде заявила, что в правительстве будут продолжать работу по внедрению Закона Украины "Об образовании" согласно рекомендациям Венецианской комиссии.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на "Укринформ".

"В рамках рабочей поездки в Закарпатье у нас была встреча с представителями венгерской общины области. Мы знаем, что уже несколько лет продолжаются споры вокруг Закона "Об образовании". Сегодня на встрече в Ужгороде мы донесли до представителей общины позицию нашего правительства в этом вопросе. Она заключается в том, что мы продолжим внедрение Закона "Об образовании" 2017 года, выполняя все рекомендации, которые нам дала Венецианская комиссия, и опираясь на решение Конституционного Суда, который признал закон конституционным", - заявила Новосад.

Она отметила, что на этой встрече было важно донести до представителей венгерской общины две вещи.

"Первая - чтобы каждый ребенок, независимо от места проживания, имел доступ к качественному образованию и владел украинским языком, и мы как государство должны это обеспечить. Второе - в июле Конституционный Суд очень четко сказал, что Закон "Об образовании" является конституционным, и поэтому возвращаться к разговорам, что в нем есть какие-то ограничения для представителей нацменьшинств в Украине, мы не будем", - сказала она.

Новосад отметила, что сейчас правительством продолжается имплементационный период этого закона до 2023 года, а с 23-го года дети в государственных школах с венгерским языком преподавания будут изучать украинский язык в увеличенном объеме. При этом их право на обучение на родном языке сохраняется.

Напомним, согласно заключению Венецианской комиссии от 8 декабря 2017 года, украинским властям рекомендовано сбалансировать положение языковой статьи закона "Об образовании". 14 февраля 2018 года Кабинет министров одобрил законопроект (№ 8046), которым предусматривается продолжить переходный период имплементации языковой статьи закона "Об образовании" до 2023 года.

Ранее посол Венгрии Ийдярто заявил, что новая система образования на Закарпатье приведет к тому, что дети ни на венгерском, ни на украинском говорить не будут.

Топ комментарии
+8
А чи будуть українські школи на Закарпатті?
показать весь комментарий
06.12.2019 16:50 Ответить
+7
Це так сильно здивувало, як так вийшло, що через 28 років існування держави Україна (за СиСиСеР взагалі мовчу), в ній існують населенні пунки, де а ні української, а ні російської не розуміють.
показать весь комментарий
06.12.2019 16:55 Ответить
+3
А пробували, хоча б раз, наглувато-хитро*опим українойовбикам просто не видати атестат про середню українську освіту? Іншими словами, а як вони, взагалі, раніше здобували даний атестат? Адже середня освіта (хоча б не повна) в Україні - обов'язкова!
показать весь комментарий
06.12.2019 17:02 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А чи будуть українські школи на Закарпатті?
показать весь комментарий
06.12.2019 16:50 Ответить
Це так сильно здивувало, як так вийшло, що через 28 років існування держави Україна (за СиСиСеР взагалі мовчу), в ній існують населенні пунки, де а ні української, а ні російської не розуміють.
показать весь комментарий
06.12.2019 16:55 Ответить
Дуже просто, коли в 1946 Закарпаття стало часткою ( після референдуму під дулами автоматів "Червоної армії", то більшість мадьярів повтікали з цієї території, залишилося близько 10 від населення Закарпаття. Ці люди ніколи не розмовляли українскою мовою, місцеві частково українську розуміли, як українці розуміють польську і навпаки.
За часів СССР угорців навчали в школах російській. Але старші люди ніколи не розмовляли ні россійською ні мовою русинів (лемків) для чого? Як що панівною націею у Закарпатті були саме угорці! СЧереднего віку знали російську так счяк, а молоді говорили російською без проблем але з акцентом. Але це не счтосуеться міст на Закарпатті. В містах люди володіли російською. Велика частина угорців без проблем говорить місцевою "говіркою" ( яка старша кодифікованої Українької на 1000 років і сохранила в собібагао руських слів і обертів ( до речі дуже схожа на мову на якій писані "березтові грамоти" новгородців)
А коли рорзпався СССР, то Україна як держава "клала" не тільки на освіту меньшинств, але і на самих українців, як на западі так і сході...
Поспитайтеся у Кравчука чому так?
Якщо людині не потрібна мова, то чи можна її заставити вивчати її?
показать весь комментарий
06.12.2019 17:49 Ответить
А те, як угорці нищили - вбивали українців автор мовчить? ВОни протягом усієї історії славились невмінням битись у відкритому бою і жорстокістю до полонених. Що, факти? Та безліч...
Ось, наприклад, при битві при і Янові (зараз Льв. обл) вони вночі зайшли на ворожі позиції (їх попередив місцевий юдей), і захопили кількасот "російських" (1-ша Проскурівська дивізія) полонених, яких СПАЛИЛИ на березі озера! Таке поводження було ХАРАКТЕРНИМ для угорців і під час 2 світової війни... (потрібні факти?- будь ласка,.....)
показать весь комментарий
06.12.2019 19:32 Ответить
так автор зараз не про то говорить. а вам, як видно, хочеться угорців ще опустити і ви знаходите причини.
показать весь комментарий
06.12.2019 21:58 Ответить
>яка старша кодифікованої Українької на 1000 років"

що ти несеш, ******* мови не мають віку. ******* англійська відмінна від англійської 1000 літ назад чуть більше ніж повністю, те ж саме з французькою, іспанською та іншими мовами.
почитай хоча б академіка Залізняка, який професійний лінгвіст, а не якийсь малограмотний лемок.

зовсім не змінилися, а отже можуть хвалитися своїм древнім віком хіба що мови маловідомих племен полінезії, чи найвіддаленіших закутків амазонських джунглів.

>Якщо людині не потрібна мова, то чи можна її заставити вивчати її?

Якщо людина не знає державної мови, то нащо державі ота людина? Хіба що на трохи в гості..
Справедливо?
Якщо на вищому рівні зрозуміють цю просту істину (як це зрозуміли в Естонії та Латвії, наприклад), то не держава буде бігати з учителем за бравим мадяром, чи гоноровим русином (у якого три слова відрізняються одною буквою від української, гній - гнУй, туй, муй), а оці хлопаки аж заслиняться так мову будуть вчити. А не захочуть, то будуть жити як мінімум безправними свинями, без можливості брати участь у виборах, державному житті тощо.
показать весь комментарий
07.12.2019 00:02 Ответить
Ти мав на увазі - Чи будуть українські школи в Угорщині?
показать весь комментарий
06.12.2019 17:12 Ответить
Ні, саме на Закарпатті...
показать весь комментарий
06.12.2019 17:15 Ответить
В Ужгороде из 21 среднеобразовательной школ одна венгерская, №10 і одна венгерская гимназия. сть в УЖНУ венгерскимй факультет.
Тьі, как Жириновский, думал, что у нас здесь все говорят по мадярски или русски?
показать весь комментарий
06.12.2019 17:36 Ответить
Знаєш, що таке гіпербола?

Ну ось ти російською розмовляєш (як жиріновський).
показать весь комментарий
06.12.2019 18:07 Ответить
І одногрупник у мене був з Закарпаття. Української не знав.
показать весь комментарий
06.12.2019 18:09 Ответить
Вони не те ще "будуть", вони й були. Були й 30 років назад і тепер.
А "послам" венгерським треба показати на КАРТУ й послати "додому" . В СЕБЕ хай вчать хоч молдавський, а що і як викладати в Україні - вирішим самі без підказок сепарні.
Розкудахтались. Лізуть з своїми "савєтами".
Окремо потрібно зробити персонами нон-грата "вумних" ті їх свиту. А за сепаратизм давно пора давати мінімально 10 років без можливості УДО, а ще краще від 15. Даунів типа "єта била территория венгрии" поубавиться. А то якось не хочеться проснутися не в Україні. А повзучих сепарів пора садити. Надовго.
показать весь комментарий
06.12.2019 17:37 Ответить
Петики, сколько зрад сегодня!
показать весь комментарий
06.12.2019 16:51 Ответить
Обломы их укрепляют.
Там, где должен быть мозг, наростает кость.
показать весь комментарий
06.12.2019 16:53 Ответить
Лучше бы их мозги начали думать... Но это нереально, согласен.
показать весь комментарий
06.12.2019 16:55 Ответить
Согласен.
показать весь комментарий
06.12.2019 16:56 Ответить
Поговорив сам із собою з двох екакнтів? Хоч айпі різні, га, зебульчику?
показать весь комментарий
06.12.2019 17:01 Ответить
Ты не только Стар.
Ты еще и Болен.
показать весь комментарий
06.12.2019 17:05 Ответить
Цьму жарту більше 25 років. Тішся.
показать весь комментарий
06.12.2019 17:34 Ответить
Ой, ну хто там буде вчити.
показать весь комментарий
06.12.2019 16:54 Ответить
А пробували, хоча б раз, наглувато-хитро*опим українойовбикам просто не видати атестат про середню українську освіту? Іншими словами, а як вони, взагалі, раніше здобували даний атестат? Адже середня освіта (хоча б не повна) в Україні - обов'язкова!
показать весь комментарий
06.12.2019 17:02 Ответить
за бабло, как и все в демократической, вильной, свободной,нищебродной украине
показать весь комментарий
06.12.2019 17:15 Ответить
йовнопот ківанок )
показать весь комментарий
06.12.2019 17:03 Ответить
Знав у 70-тих одну дівчину. Вчилася на філфаку КДУ (українська та румунська мови). зрозуміла що єдиний шанс вирватися із совка - це поїхати на стажування за кордон і знайти там чоловіка. Не знаю всіх обставин, але вона протягом року вивчила (в Києві) базовий рівень угорської і таки звалила. Приїздила до Києва під час кінофестивалів, у залі Будинку кіно синхронно перекладала під час демонстрації угорських та румунських фільмів.
Висновок: якщо є сильна мотивація - то все можливо.
показать весь комментарий
06.12.2019 17:06 Ответить
Багатьом ще важко у це повірити, але українська мова є найголовнішим геополітичним фактором. Чому ще досі нема україномовних держав на усіх континентах?
показать весь комментарий
06.12.2019 17:15 Ответить
Ну ну, цікаво подивитися, де ви знайдете людей, які поїдуть туди працьювати.
І це ж по всім предметам викладачів потрібно, і не в одну школу...
показать весь комментарий
06.12.2019 17:17 Ответить
та не треба ніяких викладачів і ніякого примусу.
все на добровільній основі - досяг паспортного віку, здай екзамен на володіння державною. здав - маєш паспорт, не здав - дуй в мадярію.
через кілька десятків років на закарпатті помре останній мадяр і проблему буде закрито.
показать весь комментарий
06.12.2019 23:50 Ответить
чемодан, вокзал, мадьярщина... ))))
показать весь комментарий
06.12.2019 19:22 Ответить
У них і так і так немає майбутнього... 150 тис - було... Не знаючи мови ніякої, крім угорської, вони обмежують своїх одновірців у правах.... ВОни, одновірці, мають тільки одн перспективу - змахатись доугорщини…, що і роблять. Населення старіє, і це природно. ТОму істерики ******** - ні до чого... Усе станеться як станеться. Я б їх масово призвав до армії у обслуговуючі частини....
показать весь комментарий
06.12.2019 19:37 Ответить
Учителів української мови підготують для угорських шкіл на Закарпатті, - Новосад - Цензор.НЕТ 7767
показать весь комментарий
06.12.2019 22:14 Ответить
з хитрими мадярськими ******** розібратись можна елементарно, була б тільки політична воля.
як? Екзамен на знання володіння державною мовою. Елементарне володіння. Не здав - не отримав громадянство...
Не маєш громадянства? стоп, стоп, стоп, а що ти тут робиш? Звичайно що оце все треба впроваджувати поступово. Тобто старенькі мадяри які зараз живуть - нехай собі доживають. Але молодь. Закінчив школу. Прийшов за українським паспортом. Здай екзамен. Не здав. Ти тут гість. Па-па.

Навіть не сумнівайтесь, так швидко зросте інтерес до вивчення державної що аж бігом. Сама мадярія буде фінансувати курси української, щоби їхня діаспора на Закарпатті не розтала як сніг на сонці.

Але для цього потрібні рішучі й вольові політики. А не зелена гнусава шмаркля, яка зайняла всі рівні державної влади під різними личинами
показать весь комментарий
06.12.2019 23:46 Ответить
Я так понимаю, в Венгрии уже есть школы, преподающие на Украинском !?
показать весь комментарий
07.12.2019 01:59 Ответить