10050 посетителей онлайн
4 538 23

В Украине стартовала программа компенсаций за поврежденное жилье "єВідновлення"

війна,житло,зруйноване

С сегодняшнего дня, 10 мая, граждане, чье жилье получило незначительные повреждения вследствие вооруженной агрессии РФ, смогут воспользоваться услугой єВідновлення для получения государственной помощи на восстановление своего жилья. Речь идет, прежде всего, о замене окон или дверей, ремонте кровли.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом сообщило Мининфраструктуры.

Чтобы получить компенсацию, необходимо воспользоваться системой госуслуг Дія, и уже в течение месяца специальная комиссия при громаде вынесет решение о предоставлении помощи.

Услугой смогут воспользоваться все граждане Украины, чье жилье было повреждено в результате боевых действий и подлежит восстановлению. Это касается квартир, частных домов и других жилых помещений, например, комнат в общежитии. Приоритет будет предоставляться льготным категориям граждан.

В Украине стартовала программа компенсаций за поврежденное жилье єВідновлення 01

Для получения компенсации необходимо подать заявку о поврежденном имуществе на портале или в приложении Дія, или впоследствии через ЦПАП, нотариусов или управление соцзащиты.

Далее нужно открыть специализированный счет єВідновлення в одном из банков-участников программы.

После этого следует подать заявление на компенсацию в Дію.

После подачи заявки специальная Комиссия по рассмотрению вопросов предоставления компенсации, созданная при органе местного самоуправления, рассмотрит заявление, проведет осмотр поврежденного имущества, внесет данные о нем в Реестр поврежденного и уничтоженного имущества и определит сумму, которая будет начислена.

После этого гражданин, подавший заявление на компенсацию, получит подтверждение и средства на специализированную карту єВідновлення.

Полученные средства можно использовать на приобретение строительных материалов: окон, дверей, кровли, а также на оплату строительных работ.

Использовать компенсацию можно в течение 1 года с момента ее начисления.

Отметим, что вся необходимая информация о программе Восстановление будет публиковаться на сайте программы https://erecovery.diia.gov.ua/, а также на официальном сайте Министерства восстановления и в его соцсетях.


В Украине стартовала программа компенсаций за поврежденное жилье єВідновлення 02

Топ комментарии
+9
У Бородянці більшість жителів так і не дочекалася допомоги і ремонтувала оселі самотужки.

Бо сконати від холоду можна поки від популістів допомогу отримаєш.
показать весь комментарий
10.05.2023 10:42 Ответить
+7
В мене всю зиму замість згорілого даху пролежав брезент. Звичайна клійонка. А ВА Гостомеля досі ніяк не підпише акт про зруйноване майно. Які там компенсації? На місцях саботують все це і,я впевнена, комісія,яка визначатиме суму компенсації буде або просити "відкат", або призначати мінімальну, не відповідну завданій шкоді.
показать весь комментарий
10.05.2023 11:02 Ответить
+6
А кто ж нас тогда будет кормить, если мы не поможем кормильцам с жильем?
показать весь комментарий
10.05.2023 10:48 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ну-да:
Зима закінчилася, тепер можно й з утепленням допомогти.
показать весь комментарий
10.05.2023 10:38 Ответить
У Бородянці більшість жителів так і не дочекалася допомоги і ремонтувала оселі самотужки.

Бо сконати від холоду можна поки від популістів допомогу отримаєш.
показать весь комментарий
10.05.2023 10:42 Ответить
От мені в такій ситуації цікаво, будуть від людей документи, що підтверджують вартість відновлювальних робіт, чи будуть проводити експертизи по наданим фото - таке можливо. Але цікаво, як ця влада себе поведе.

Ще цікавить порядок розрахунку компенсації. І, очікувати можна будт чого..а не вигадають вони, що типу на картку 3 копійки, або сожна вибрати компаніб, яка буде проводити відновлювальні роботи і туди вже фігачити очуєтітєльні бабулоси з урахуванням офшорів? І хто буде контполювпти..теж цікаво..
показать весь комментарий
10.05.2023 11:11 Ответить
Звісно. Ми ж знаємо як гарно крадеться на тендерах. А тут мільйони і списуй як хочеш
показать весь комментарий
10.05.2023 15:30 Ответить
і тим, що на лднерії теж ,житло компенсації ?
показать весь комментарий
10.05.2023 10:46 Ответить
А кто ж нас тогда будет кормить, если мы не поможем кормильцам с жильем?
показать весь комментарий
10.05.2023 10:48 Ответить
показать весь комментарий
10.05.2023 12:24 Ответить
В першу чергу
показать весь комментарий
10.05.2023 10:49 Ответить
А як жеш.... там же Зєлькі люді, він сам казав.
показать весь комментарий
10.05.2023 10:59 Ответить
В мене всю зиму замість згорілого даху пролежав брезент. Звичайна клійонка. А ВА Гостомеля досі ніяк не підпише акт про зруйноване майно. Які там компенсації? На місцях саботують все це і,я впевнена, комісія,яка визначатиме суму компенсації буде або просити "відкат", або призначати мінімальну, не відповідну завданій шкоді.
показать весь комментарий
10.05.2023 11:02 Ответить
Ото я вище написала про приколяси, які можуть виникнути від влади
показать весь комментарий
10.05.2023 11:14 Ответить
щоб було менше корупції сума всім повинна бути однаковою а якщо збитки більші ніж та сума то таке треба якось фіксувати, комісіями чи судом а після війни отримати гроші за рахунок контрибуцій.
показать весь комментарий
10.05.2023 11:15 Ответить
В Києві стоїть не одна сотня недобудованих будинків покинутих забудовниками, в них є вільні площі, які можна дофінасувати, а житло надати переселенцям, але КМДА Кличко, Непоп, Шуляк та ін. саботують добудову за рахунок вільних площ, все упирається в аудит вільньних площ з яким вони нехочуть допомогти!
показать весь комментарий
10.05.2023 11:29 Ответить
Все получат большой куй!
показать весь комментарий
10.05.2023 15:02 Ответить
Зе дерібан розпочався
показать весь комментарий
10.05.2023 15:03 Ответить
Ця спеціальна комісія не безкоштовна вона хоче за своі послуги по оцінці 20000 грн тобто люди залишились без даху без вікон потім їх ще обікрали після цього комісія що буде оцінювати шкоду не безкоштовна а треба заплатити за іі послуги песіонерці у якоі пенсія 3000 грн
показать весь комментарий
10.05.2023 15:40 Ответить
Реєструємось, готуємось до е-виборів, як в мордорі та Китаї.
показать весь комментарий
10.05.2023 15:58 Ответить
Треба іншу програму започатковувати
ДЕ- житло ???
Було й нема.
показать весь комментарий
10.05.2023 16:04 Ответить
Я так розумію це саме на РЕМОНТ житла. Якщо воно було пошкоджено там, наприклад, вікна вибиті тощо. А якщо житло знищене, а будинок багатоквартирний, то як його відновиш через цю програму?
показать весь комментарий
10.05.2023 21:43 Ответить
А біженці з окупованих і зруйновани міст і надалі будуть тикатись по орендованим закуткам і смоктати лапу бо будувати для них містечка держава не збирається.
показать весь комментарий
10.05.2023 22:02 Ответить
Стартує ворона-- цьому дам, і цьому дам, і цьому не дам-за нас мазу не тримає, проти нас розмовляє.... не дам. може й дам..колись, якось, какось..А от цьому дам!! яК ДАМ, ТО Й НОГАМИ НАКРИЄТЬСЯ, ПОРОХОБОТ КЛЯТИЙ.
показать весь комментарий
11.05.2023 04:32 Ответить
Ну а теперь я вам урок грамотной рєчі 0 мови даду. Даду-дату-внєдрёшь!! дадудаду..