США пока не будут передавать Украине дальнобойные ракеты ATACMS, - Салливан

Соединенные Штаты Америки пока не будут передавать Украине ракеты ATACMS, но в будущем этот вопрос может появиться в повестке дня.
Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Суспільне, об этом сообщил советник американского президента по национальной безопасности Джейк Салливан во время брифинга 21 сентября.
"Глава США Джо Байден решил, что не будет предоставлять ATACMS Украине, но он также не снимает это с обсуждения в будущем", - отметил чиновник.
Салливан также рассказал, что танки "Абрамс" "поступят в последующие дни и недели по графику". Однако добавил, что не будет объявлять детали из соображений безопасности.
Топ комментарии
Не хотите умирать - работайте, а не клянчите.
Не смотрите по утрам совецких блогеров.
Може нам далекобійні ракети у Ірану попросити? Чи у Китаю? Ну реально - це просто якийсь б....кий цирк. Кацапи практично безкарно нищать нашу інфраструктуру, вбивають мирних людей, а ми не можемо дати гідну відповідь. І все через вперте небажання якогось сенільного дідуся та його оточення.
Навіть якщо припустити, що ми почали розробку власних балістичних ракет, то від створення тестового зразка до початку його серійного виробництва мине чимало часу. У нас його НЕМАЄ. Тому ми змушені принижуватися і випрошувати зброю у інших країн. А з їхнього боку не надавати нам те, чого ми потребуємо для якнайшвидшого завершення війни, є свідомим затягуванням конфлікту. Якщо говорити прямо, то це злочин.
Хочу побачити ваше.
Але відповім як бачу зі свого дивана. По-перше, давним-давно не можна було мати все свое, і на початок війни не можна було мати все своє. Це об'єктивна реальність. Навіть через півтора роки війни на прикладі тільки комплекса Сапсан бачим, що за повного фінансування виробники просять ще рік і півмільярда далларів. І це тільки розробка. І на стадії розробки гарантій що все вийде не дають. А ще треба організувати виробництво ракет і палива для ракет. І наробити їх хоча б сотні. Раша випустила по нас 2700 ракет великої дальності. Це їй сильно допомогло? Загалом раша випустила 8000 ракет різної дальності. Тобто нам крім ракет Сапсан треба виробляти ракети Вільха різних модифікацій хоча б по кілька тисяч на рік війни. А ще треба ракети Тайфун. Хоча б Тайфун-1 для Градів з дальністю 40 км, а не 20 км як зараз, і які у нас все рівно закінчилися і ми побираємося. Це теж Южмаш. Їх треба сотні тисяч на рік війни. Не буду далі перераховувати всю номенклатуру ***********. За зброю мовчу. Хоча б були **********.
Картина трохи прояснилася? Ще добавлю, що б два рази не писати, не про останні 5 років, а про перших 25 років незалежності. З першої частини моєї відповіді можна здогадатися, що все упирається у економіку і вільні гроші. Країна пішла не тим шляхом розвитку, а правильніше сказати - шляхом упадку. Це не мої слова. Це визнали фахівці МВФ, які нав'язували нам свої реформи. У їх вустах - це був невдалий експеримент, і що ніхто в світі не знав як з цим упоратись.
Масштаб "невдалого експерименту" - країна втратила 12 мільонів населення. Інші подробиці описувати не хочу.
Є роль особистості в історії і є об'єктивні обставини. Могло б бути краще якби був інший? Могло. А наскільки? Які межі цього краще? Відповідь на це питання дає оцінка об'єктивних обставин. Ви кажете ця війна надовго. Візьмемо для конкретики 5 років. За півтора роки ми отримали 76 млрд долл. прямої безпекової допомоги. Цього достатньо було? Ні. Треба в тричі більше. Тобто розрахунково потрібно було 152 млрд долл. на рік, і 760 млрд долл. на 5 років. Чи були такі кошти в України? ВВП України був 200 млрд долл. Весь бюджет 30% від ВВП, це 60 млрд. На оборону витрачалося 5% ВВП. Це дуже багато. Західні країни витрачають 1-2%. 5% це 10 млрд долл. А нам потрібно було додатково витрачати 5 років поспіль, про які ви запитали, ті 152 млрд долл., які я вище порахував. Навіть якщо б нам на голову невідомо звідки впали ці кошти. Чи могла економіка з 10 млрд долл. оборонним бюджетом їх освоїти? Чи були у нас наукові, виробничі, кадрові можливості? Ні.Чи був у нас час все це наростити, зробити наукові і конструкторські розробки? Ні. Чи могли ми хоч половину з цих коштів витратити на імпорт? Ні, тому що там черга на роки і не всім продають. Ну, і на голову такі кошти не падають.
Ціна цьому "краще" - сотні тисяч врятованих життів, як мінімум. Ми могли б зупинити ту навалу ще на кордоні і було б чим, якби продовжували готуватись в тому ж темпі, як до 2019р. І не треба навіть порівнювати бюджети та можливості рашки, нам не дотягнутись до них, але ми не збирались їх захвачувати та розбивати, але захистити себе точно мали б можливість. Я вже мовчу про те, що велась серйозна робота щодо можливості нашого вступу до НАТО.
Арифметика не завжди працює, є маса прикладів в історії.
І МУСИМО ЩОСЬ РОБИТИ З ТИМ!