7664 посетителя онлайн
1 728 18

В Нацагентстве по качеству высшего образования рекомендуют не использовать российские источники в научных публикациях

наука,освіта

Комитет по вопросам этики подготовил Рекомендации относительно прекращения (ограничения) использования источников информации государства-агрессора в научных публикациях.

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом сообщила пресс-служба Нацагентства.

"Информационная среда, образование, наука государств-агрессоров являются одним из средств реализации политики преступного режима. Информационно-литературные и научные источники, созданные в обществе, в большинстве своем поддерживающем агрессивные действия своего правительства, несут и моральный, и материальный вред украинскому народу, и научное сообщество не составляет здесь исключения", - говорится в сообщении.

В большинстве своем, имея возможность работать с отечественными и зарубежными нероссийскими, особенно западными, источниками, педагоги и ученые в силу разных причин продолжают уделять слишком большое внимание российским источникам, при этом часто неоправданно.

Как отметили в Нацагентстве, использование информационно-литературных и научных источников государств-агрессоров, а следовательно, ссылки на них, повышает их социальную значимость и научный вес, рейтинги их авторов, легитимизирует изложенное в этих источниках и российскую науку в целом. Подобный факт во многих случаях может не соответствовать юридической и моральной позиции общества и государства, международного сообщества, которое поддерживает нас в нашей борьбе.

Так, Комитет по этике рекомендует не использовать в научных исследованиях информацию, которая:

  • опубликована на территории государств-агрессоров;
  • опубликована на оккупированных территориях (если источник опубликован в период оккупации);
  • создана государственными институтами государств-агрессоров;
  • создана гражданами государств-агрессоров, публично оправдывающих российскую имперскую политику и официальную пропаганду.

В то же время допускаются мотивированные случаи использования источников информации государств-агрессоров:

  • для иллюстрирования, объяснения и критического анализа происходящего в государствах-агрессорах;
  • в научных исследованиях, которые изучают государства-агрессоры и их представителей (при условии критического анализа источников);
  • при условии, что источники не содержат пропаганду, идеологию "русского мира", антиукраинскую пропаганду или другую официальную пропаганду государств-агрессоров;
  • при обоснованной необходимости, если нет аналогов в соответствующей сфере или источник содержит статистическую информацию.
Топ комментарии
+7
😀😀😀
показать весь комментарий
05.12.2023 12:54 Ответить
+2
Виявляється що в ЄРУ купівлі і продажу дипломів, - пам'ятаємо застереження: ОБЕРЕЖНО, покоління, яке купляло дипломи вже приступило до роботи! - є ще й така контора як Нацагентство з якості вищої освіти
показать весь комментарий
05.12.2023 12:40 Ответить
+2
ну ви порівняли !!! Німетчина, в ХХ-сторіччі, навіть нацистька, періоду правління А.Гітлера, одна з передових країн Європи в технічному і технологічному плані !!! кацапи до цих пір користуються винаходами німців: так звана "космічна програма" срср побудована на німецкій ракеті W2 (фау2) Вернера фон Брауна, а так званий "автомат калашнікова" безмертне творіння геніального Хуго Шмайсера !!!
показать весь комментарий
05.12.2023 13:28 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Виявляється що в ЄРУ купівлі і продажу дипломів, - пам'ятаємо застереження: ОБЕРЕЖНО, покоління, яке купляло дипломи вже приступило до роботи! - є ще й така контора як Нацагентство з якості вищої освіти
показать весь комментарий
05.12.2023 12:40 Ответить
😀😀😀
показать весь комментарий
05.12.2023 12:54 Ответить
Свого часу і Німеччина була агресором і окупантом на нашій землі. То й роботи/твори німецьких науковців/літераторів/музикантів не використовувати?
Підтримаю заборону використання будь-яких наукових робіт з історії з 1991-го, більшу частину радянських "трактатів" з історії та ретельно відбраковувати "історію гасударства расєйскага" від часів Петра І. Те ж стосується літератури. Але математику та фізику, хімію чи біологію? Це вже занадто!
Ще й треба довести необхідність чи можливість використання, скажімо, періодичної таблиці Мєндєлєєва...
А якесь чмо (наприклад той, до кого направили на рецензію) похєрить ті посилання, бо йому буде здаватися, що там пропаганда чи ще щось подібне...
показать весь комментарий
05.12.2023 13:16 Ответить
ну ви порівняли !!! Німетчина, в ХХ-сторіччі, навіть нацистька, періоду правління А.Гітлера, одна з передових країн Європи в технічному і технологічному плані !!! кацапи до цих пір користуються винаходами німців: так звана "космічна програма" срср побудована на німецкій ракеті W2 (фау2) Вернера фон Брауна, а так званий "автомат калашнікова" безмертне творіння геніального Хуго Шмайсера !!!
показать весь комментарий
05.12.2023 13:28 Ответить
Про Німеччину я згадав ось чому:
"...використання інформаційно-літературних і наукових джерел держав-агресорів..." Джерело:
Множина...
А зважаючи на те, як у нас крутять законами - то, можливо, ще й Польщу згадають...
показать весь комментарий
05.12.2023 16:56 Ответить
Простите, но вопрос не в схожести внешней (хотя, дизайн тоже - авторское дело), а в биографии оружейного гения своего времени - Шмайссера. В октябре 1945 года Хуго Шмайссер в принудительном порядке был вывезен в СССР в Ижевск. АК-47 появился после начала работы Хуго и других немецких оружейников в Ижевске. За свою жизнь Шмайссер разработал очень много различного пневматического и огнестрельного оружия. А вот калашников в отсутствии Шмайссера не создал ничего. Поэтому наиболее вероятной является версия, что АК-47 - это не копия, а просто разработка Шмайссера в период принудительной ссылки в Ижевск.https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0
показать весь комментарий
05.12.2023 18:54 Ответить
К августу 1945 года Красная Армия создала 50 StG 44 из имеющихся сборочных частей и приступила к проверке их конструкции. 10 785 листов технических проектов были конфискованы Советским Союзом в рамках своих исследований.
показать весь комментарий
05.12.2023 19:47 Ответить
це у вас в голові кацапське окупаційне сміття навіяне вам кацапською окупаційною пропагандою !!! невже ви думаєте що генетичний кацапський дибіл-алколік, з освітою 3 класи і 2 коридори міша калашніков міг щось створити начитавшись тупих кацапських книжок прозброю ??? Для цього треба мати мінімум вищу техічну освіту, великий досвід у створені зброї та команду однодумців, інженерів !!!
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D2%91%D0%BE_%D0%A8%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%B5%D1%80 Робота в СРСР Штурмова гвинтівка Г. Шмайсера «StG-44» 1944 р. Автомат АК-47 У жовтні 1946 Гуґо Шмайсеру в примусовому порядку (як і всім німецьким фахівцям, що опинилися на підконтрольній СРСР території, у всіх без винятку галузях військової техніки) наказують як фахівцеві зі стрілецької зброї поїхати на декілька років у Радянський Союз на Урал. Це розпорядження стосувалося і всіх інших відомих конструкторів зброї з міста Зуль. Їм дозволено взяти з собою сім'ї. Німецькі фахівці прибувають 24.10.1946 на особливому потягу до Удмуртії. Після прибуття Гуґо Шмайсера в КБ іжевського заводу «Іжмаш», він і решта фахівців були поселені в столиці Удмуртії - місті Іжкар. Місяцем раніше з Іжкара на полігон Щурово і збройове виробництво в м. Ковров виїхав М. Калашников. Йому в цей час було 27 років. В Іжкарі, окрім Шмайсера, залишилися такі талановиті зброярі, як Бранітцке, Шинк, Вернер Грюнер. Згідно з офіційною радянською, а потім російською історіографією, автомат АК-47 створив умілець-самоучка Михайло Калашников, що походив з багатодітної розкуркуленої селянської родини з Алтаю. На час створення перших зразків автомата StG-44 в 1944 році Калашников був 25-річним сержантом радянської армії, з освіти мав за собою тільки сільську школу 7-річку та курси механіків-водіїв танка. Досі нез'ясованою залишається доля участі у створенні зброї колективу полонених німецьких інженерів-конструкторів на чолі з Гуґо Шмайсером. У СРСР Гуґо Шмайсер утримувався до 1952 року, потім він повернувся до Німеччини.
показать весь комментарий
05.12.2023 18:58 Ответить
яка в дупу "альтернативна історія" ??? в альтернативній історії склепаної нашвидкоруч червоною, кацапською, комуно-нацистькою, окупаційною пропагандою живете ви прошу пана !!! Ви ще нам розкажіть про міфічну, неіснуючу, видману кацапами "вов" яка, згідно кацапської міфології, почалася 22 червня 1941 року !!! що ніколи не було пакту "молотова-ребітропа", що два нацисти коричневий і червоний в серпні 1939 року не ділили Польщу, усю Європу і світ, а вже у версні 1939 року не почалася 2Світова війна !!!
показать весь комментарий
05.12.2023 19:13 Ответить
Не тратьте время. Думаю, это очередной тролль. Просто факты говорят сами за себя - СССР до самого распада работала на немецких станках, вывезенных после ВОВ из Германии. Но "иван-дурак" с блохой все ещё верит в свою исключительность.
показать весь комментарий
05.12.2023 21:52 Ответить
які «визначні» роботи/твори московських науковців/літераторів/музикантів останнього часу пропонуєте цитувати? ..а які не?
показать весь комментарий
05.12.2023 13:37 Ответить
вчіться у Тараса Григоровича

Катерино, **** дочко! Що ж ти наробила? Край веселий запорозький: Та й занапастила!
Про Катерину II неодноразово згадував в своїй творчості Тарас Шевченко, ...
показать весь комментарий
05.12.2023 16:50 Ответить
Це треба бути "в темі", а я не науковець і не слідкую за досягненнями в математиці, всіх розділах фізики чи хімії...
Якщо зважати на те, що 1 зі 100млн мавп, що сидять за клавіатурою, через деякий час напише змістовний текст доволі велика, то й на московії можуть бути якісь досягнення в теоретичній науці.
Якось так.
показать весь комментарий
05.12.2023 17:00 Ответить
мавпи можуть написати,.. нехай спочатку напишуть, потім будете цитувати, чи не так?
показать весь комментарий
05.12.2023 17:04 Ответить
скажімо, періодичної таблиці Мєндєлєєва...

"хімічна таблиця невідомого вченого-хіміка, який мав нещастя жити в рассєї"
і то буде щира правда

а загалом, реально, повний брєд, бо...
як будуть виглядати наші видані зараз наукові книжки скажімо років через 10-20 ?
буть якісь ДЦП-видання
показать весь комментарий
05.12.2023 16:49 Ответить