4137 посетителей онлайн
9 033 43

Задержаны диверсанты ФСБ, подорвавшие на Хмельнитчине железнодорожный путь перед поездом, - СБУ. ФОТО

Служба безопасности и Национальная полиция нейтрализовали в Хмельницкой области диверсионную группу ФСБ. Двое злоумышленников подорвали пути на местном железнодорожном перегоне, по которому двигался грузовой поезд.

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу СБУ.

Как готовили диверсию?

Для совершения диверсии фигуранты изготовили самодельное взрывное устройство дистанционного управления, которое начинили тротилом и пластидом.

Готовую взрывчатку они заложили под железнодорожные рельсы и активировали ее с приближением локомотива. Для "отчетности" перед оккупантами их приспешники зафиксировали подрыв пути на камеру телефона.

В результате происшествия никто не пострадал. Машинисту удалось вовремя остановить поезд, а после ремонта железнодорожного полотна эшелон с грузом продолжил движение к пункту назначения.

Правоохранители задержали обоих злоумышленников за считанные часы "по горячим следам". Убегая с места происшествия, фигуранты сменили авто и пересели в другое, чтобы скрыть следы преступления.

Підірвали залізничну колію перед потягом
Підірвали залізничну колію перед потягом

Что обнаружили во время обыска?

Однако, им это не помогло. Во время обыска у задержанных изъяли элементы взрывчатки и мобильные телефоны с доказательствами диверсии.

Соратниками агрессора оказалось двое жителей Хмельницкой области в возрасте 28 и 29 лет. Один из них - наркозависимый, другой - дезертир, который самовольно оставил свою воинскую часть и скрывался.

В поле зрения ФСБ оба молодых человека попали, когда искали "легкий" заработок на тематических телеграм-каналах.

Підірвали залізничну колію перед потягом

Впрочем, вместо обещанных денег из РФ фигуранты получили от следователей Службы безопасности подозрение по ч. 2 ст. 113 Уголовного кодекса Украины (диверсия, совершенная в условиях военного положения).

Злоумышленники находятся под стражей. Им грозит пожизненное заключение с конфискацией имущества.

Топ комментарии
+20
Розстріляти
показать весь комментарий
08.01.2025 10:17 Ответить
+16
Краще так, ліквідованно диверсантів ФСБ, які підірвали на Хмельниччині залізничну колію перед потягом, - СБУ.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:50 Ответить
+13
поки не буде показового (розстріл) під час війни покарання цих покидьків, то й продовжуватися подібні події.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:21 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Розстріляти
показать весь комментарий
08.01.2025 10:17 Ответить
Краще так, ліквідованно диверсантів ФСБ, які підірвали на Хмельниччині залізничну колію перед потягом, - СБУ.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:50 Ответить
при попытке бегства
показать весь комментарий
08.01.2025 11:53 Ответить
А ще краще - при чиненні опору. І якусь зброю покласти поряд з тілом. )
показать весь комментарий
08.01.2025 12:46 Ответить
От вам і наглядний результат бусифікації (оди з них скоріш за все так і потрапив на фронт). А це тільки крапля в морі. Фактично схема за якою проводиться мобілізація підлягає під визначення терміну "чорний піар". Хто за цим стоїть - ЗеМерзота звісно ж.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:18 Ответить
Шпионы сами записываются в государственные организации
показать весь комментарий
08.01.2025 10:58 Ответить
Мені здається, що дарма у нас косо дивляться на загороджувальні загони.
показать весь комментарий
08.01.2025 12:08 Ответить
Все менші відмінностей між Україною і РФ...
показать весь комментарий
08.01.2025 12:56 Ответить
Між воюючими країнами взагалі не може бути відмінностей.
показать весь комментарий
08.01.2025 19:30 Ответить
На органи для трансплантації....
показать весь комментарий
08.01.2025 10:18 Ответить
у наркомана органи .... ?
показать весь комментарий
08.01.2025 10:21 Ответить
Повір, що є там придатні ще органи...є..Треба не забувати, що студентам-медикам теж потрібно тренуватися на комусь...
показать весь комментарий
08.01.2025 10:25 Ответить
поки не буде показового (розстріл) під час війни покарання цих покидьків, то й продовжуватися подібні події.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:21 Ответить
Будемо гуманіші! Під час арешту вони чинили опір, і їм випадково відстрелили бошку.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:37 Ответить
потрібен розголос, що їм випадково відстрелили бошку.
показать весь комментарий
08.01.2025 12:40 Ответить
У Англії, до 19 ст. вішали навіть неповнолітніх, за крадіжку батистової носової хустинки... Не допомагало...
показать весь комментарий
08.01.2025 11:44 Ответить
Помогало. Все относительно.
Если бы не вешали, уголовщины было бы в разы больше.
показать весь комментарий
08.01.2025 11:55 Ответить
Набагато краще допомагала відправка у "заморські території", США та Австралія, як держави, були створені, значною мірою, за рахунок "каторжників"...
показать весь комментарий
08.01.2025 12:03 Ответить
Зміїний? Мишів рахувати?)))
показать весь комментарий
08.01.2025 13:56 Ответить
У чорнобильську зону ... І міни протипіхотні, з автоматичними кулеметами - по периметру...
показать весь комментарий
08.01.2025 14:11 Ответить
Втечуть... Краще острів...
показать весь комментарий
08.01.2025 17:23 Ответить
Російськомовні?
показать весь комментарий
08.01.2025 10:25 Ответить
Що , твій маленькій мозок не може змиритися з тим , що зрадники є не тількі в Харкові та Денецьку ?
показать весь комментарий
08.01.2025 10:38 Ответить
У Харкові та Донецьку державною мовою є державна мова російської федерації?
показать весь комментарий
08.01.2025 10:45 Ответить
Пушкєнафіли... рубльовалюби...
показать весь комментарий
08.01.2025 17:25 Ответить
а коли затримують диверсантів ФСБ, які продовжують поставляти на фронт браковані міни?
показать весь комментарий
08.01.2025 10:26 Ответить
Хто ще відповідальний?
Міністр стратегічної промисловості Сметанін, який продовжує безсоромно та безкарно постачати на фронт браковані міни. Как би ... но є одне но ...


Є такі Військові представники (ВП) де виготовляють МІНИ , іноді Представництва замовника (ПЗ) - військові підрозділи при військових відомствах, що створюються для контролю якості та приймання військової продукції на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності, що здійснюють на користь оборони країн розробку , випробування, виробництво, постачання та утилізацію продукції військового призначення, як безпосередньо, і у порядку кооперації.
Якщо Ви бачили хоч одного Військового представника (у них звання від майора до підполковника у віці 45-65 років) - простіше ВТК на пункті підготовки молодого бійця??? або на фронті ???

виробництво вибухових матеріалів промислового призначення за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України;

Читай виробництво особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, поводження з небезпечними відходами.
питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах військового стану» від 18.03.2022 № 314 (далі - Постанова КМУ № 314), зокрема, встановлено на період військового стану зупинити протягом термінів звернення за отриманням публічних послуг, визначених законодавством.
Дякую

показать весь комментарий
08.01.2025 11:13 Ответить
Та не може такого бути !!! Зрадники можуть бути тількі на сході.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:37 Ответить
На Заході України сепарів не менше аніж на Сході, особливо у Хмельницькій Чернівецькій Тернопільській області де бал правлять московські попи.
показать весь комментарий
08.01.2025 10:43 Ответить
Які сепари. Наркомани та іншебидло, яке за копійку маму продасть. Син колеги, за дозу виніс усю її одежу, доки та була на роботі.
показать весь комментарий
08.01.2025 11:23 Ответить
То рускоґоворящіє пєрєсєленци із Сходу.
показать весь комментарий
08.01.2025 13:15 Ответить
Це все праця кацапського патрархату, ці попи знають хто в приходах чім диха, і рекомендують до кого , так що де перша кацапська церква попів треба трусити
показать весь комментарий
08.01.2025 10:49 Ответить
не дарма кучмівські і яниківскі мусора під кураторством рашки кришували наркоторгівлю в Україні. Наркозалежні українці - зброя путіна
показать весь комментарий
08.01.2025 11:11 Ответить
На тому перегоні Хмельницький-Красилів (судячи з наявності і дерев'яних, і з/б шпал) швидкість невелика. А шпали поміняють за годину-дві. Практику і досвід маю, в будзагоні
показать весь комментарий
08.01.2025 11:19 Ответить
Це (дерев"яні шпали) каже і про інше - це не "магістраль". А якась другорядна, напівпокинута лінія...
показать весь комментарий
08.01.2025 11:46 Ответить
"Один з них - наркозалежний, інший - дезертир, який самовільно залишив свою військову частину і переховувався.У поле зору ФСБ обидва молодики потрапили, коли шукали "легкий" заробіток на тематичних телеграм-каналах"

Диверсант той,хто зачислений до армії чи спецслужби,принаймні закінчив там якусь диверсійну школу.
А ці-"Наркомани та іншебидло, яке за копійку маму продасть".Які з них диверсанти: згодились по інтернету за гроші,завдання касапів не виконали,швидко попались.
Приклад дійсного диверсанта,той що вбив Шеремета,чи Фаріон: вбивство провів,чисто без слідів,навів на фальшивий слід.
А ці,по колії-те саме,що підривачі автівок,"наркомани та іншебидло", шукачі грошей по інтернету.
показать весь комментарий
08.01.2025 12:12 Ответить
Пошукай визначення -хто є диверсантом,і не пиши дурні. Якраз всі ці "шукачі грошей" у воєнний час-і є диверсанти.
показать весь комментарий
08.01.2025 13:14 Ответить
Для інших відкрию,для тебе-ні:потрудись сам пошукати.
Вікіпедія:

Диверса́нт - спеціально підготовлений https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%86%D1%8C військовослужбовець, як правило, зі складу штатного підрозділу https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F військ спеціального призначення, який входить до складу розвідувально-диверсійної групи, що виконує завдання з https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D0%B0 розвідки і проведення https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%96%D1%8F диверсій в https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D0%BB тилу https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA противника у https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D1%94%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%87%D0%B0%D1%81 воєнний і передвоєнний час з метою дезорганізації https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8 управління військами, державних та інших установ, знищення або тимчасового виведення з ладу найважливіших промислових підприємств, військових об'єктів, транспорту, зв'язку, а також збору інформації про противника.

Диверсанти проходять спеціальну підготовку у мінно-підривній справі, вогневій, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%96%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0 фізичній, психологічній, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0 повітряно-десантній, підводній, https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D1%8C%D0%BF%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%BC альпіністській підготовці, здатні діяти автономно на території противника тривалий час.
показать весь комментарий
08.01.2025 13:44 Ответить
Всі диверсанти,ухилянти,дезертири,коригувальники,саботажники та інша наволоч давно вже усвідомили,що ІМЗАЕТОНІЧЄВОНЄБУДЄТ. Тюрми вони не бояться-бо вірять,що державу скоро знищать-і іх асвабадят. Тому далі-тільки по наростаючій... Прикро,що робиться це з подачі влади...
показать весь комментарий
08.01.2025 13:08 Ответить
Таке саме покарання має бути проти корупціонерів, тому що вони завдають державі набагато більше збитків ніж ці запроданці.
показать весь комментарий
08.01.2025 13:16 Ответить
"Всі диверсанти,ухилянти,дезертири,коригувальники,саботажники та інша наволоч давно вже усвідомили,що ІМЗАЕТОНІЧЄВОНЄБУДЄТ".
Пошукай визначення -хто диверсанти,ухилянти,дезертири,коригувальники,саботажники та інша наволоч по КК і не пиши дурні. Якраз всі ці "шукачі грошей" у воєнний час мають знати,що ІМЗАЕТОЧТОТОБУДЕТ.
І "Тюрми вони бояться-бо знають,що державу не знищати-і іх не асвабадят. Тому далі-тільки по наростаючій..Прикро,що це буде тільки не за зевлади...
показать весь комментарий
08.01.2025 13:37 Ответить
за таке відрубати по лікті обидві руки, вирвати язика і виколоти очі і відправити на кордон до хазар-кацапів.
показать весь комментарий
08.01.2025 14:25 Ответить