10264 посетителя онлайн
6 652 28

Население на подконтрольной Украине территории уменьшилось до 31,5 млн человек, - Институт демографии

демография,население,популяция

Украина потеряла значительную часть населения из-за войны, и сейчас количество жителей на подконтрольной правительству территории составляет около 31,5 млн человек.

Об этом сообщила директор Института демографии и социальных исследований Элла Либанова на экспертном форуме в Укринформе, информирует Цензор.НЕТ.

По ее словам, оценить демографические потери, вызванные именно войной, непросто, поскольку в Украине и до этого наблюдалось снижение рождаемости и естественная смертность.

"По оценкам, которые мы делали уже сейчас, численность населения Украины на подконтрольных легитимной украинской власти территории достигает где-то 31,5 млн. То есть непосредственные демографические потери в результате войны по состоянию на середину 2024 года достигают 10 млн человек. Это почти четверть всего населения Украины до агрессии 2014-го года", - заявила Либанова.

В то же время, по ее словам, если бы сохранялись довоенные демографические тенденции, численность населения Украины могла бы достигать 41,5 млн человек.

Отдельно она подчеркнула, что значительная часть военных мигрантов - это молодежь. Из 4,5 млн украинцев, которые сейчас находятся за границей, треть - дети и подростки до 18 лет. Лишь 6% составляют люди старше 65 лет.

"То есть, у нас и так процесс старения был довольно интенсивный. Теперь он значительно усилился. Мы потеряли непосредственно на сегодня 10 млн человек и значительная часть этих лиц - это молодежь", - подытожила эксперт.

Топ комментарии
+12
Смарагдова ''країна мрії ''.
показать весь комментарий
25.02.2025 12:59 Ответить
+9
Давать такие данные без переписи населения это безответственно и глупо. Я лично думаю, что с учётом выехавших ,людей в Украине гораздо меньше, хотя я тоже могу ошибаться.
показать весь комментарий
25.02.2025 12:59 Ответить
+7
Сумно...
показать весь комментарий
25.02.2025 12:57 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Перепис населення великі роки не проводять.Дубілет колись щось там хотів.Хтось такого ще пам'ятає?
показать весь комментарий
25.02.2025 12:56 Ответить
Сумно...
показать весь комментарий
25.02.2025 12:57 Ответить
Давать такие данные без переписи населения это безответственно и глупо. Я лично думаю, что с учётом выехавших ,людей в Украине гораздо меньше, хотя я тоже могу ошибаться.
показать весь комментарий
25.02.2025 12:59 Ответить
Смарагдова ''країна мрії ''.
показать весь комментарий
25.02.2025 12:59 Ответить
И во главе - Волшебник Изумрудного Города)
показать весь комментарий
25.02.2025 15:11 Ответить
Закономірно
показать весь комментарий
25.02.2025 13:00 Ответить
1. 31,5 + 10 виїхали + 4-5 залишились на ТОТ!!!
а нас що, було 46????
2. з 31,5 млн, 5-6 млн придатних!!!
це такий закон придумав зе, що воювати нема кому???
цю ...бучу бронь, на 2+ млн переглядати ніхто не думає???
відмазаних за бабло, 2+ млн, призивати ніхто не збирається???
чи всеж у влади є надія виїхати на горбу самих-самих незахищених????
показать весь комментарий
25.02.2025 13:02 Ответить
Уже выехали, скоро договорнячек. Ну или еще молодняк погонят. Ты еще не раздуплился в какой стране ты живешь?
показать весь комментарий
25.02.2025 13:17 Ответить
Згідний, що якщо відкинути всіх заброньованих, непридатних, баблистих, тих хто був закордоном і втік за час війни, пацанів до 25 - то дійсно залишилось не більше 1 млн так званих ухилянтів. Але якщо враховувати, що на рік потрібно біля 200 тисяч мобілізованих, то за кордони 91 можна ще 4-5 років воювати
показать весь комментарий
25.02.2025 13:30 Ответить
А через 4-5 років?
показать весь комментарий
25.02.2025 13:34 Ответить
А хто в цій країні думає за майбутнє? Що буде за 10 років чи 20?. Влада? Чи можливо задурманений марафоном і інтернет ресурсами, включаючи і цей? Тут всі живуть нинішньою боротьбою за кордони 91, яка нам ще так аукнеться в майбутньому.
показать весь комментарий
25.02.2025 13:39 Ответить
Так я це розумію... Бо як почитати деякі коментарі - так і до Уралу є бажаючи дійти... А як тільки з'являється тверезомисляча людина, а ще й як російською мовою спілкується - оооо, то одразу в зрадники записують!! Люди наче подуріли... А може і були такі, просто раніше не помічав...
показать весь комментарий
25.02.2025 13:44 Ответить
Ми просто довоюємся до того, що в нас залишиться 20 млн населення - 10 з яких буде 60+. А ще буде з 1,5-2 млн ветеранів, багато яких буде з ПТРС. Ветерани теж захочуть якихось пільг. Одним словом дуже сумно получається. І після закінчення війни нас чекає не розквіт, а криза, ще гірша ніж під час війни
показать весь комментарий
25.02.2025 13:51 Ответить
Та я сам учасник війни (не люблю слово "ветеран") і все це прекрасно усвідомлюю... З Корчинським все зрозуміло: йому вже 60, він за кордоном, тому можна розповідати іншим, як воювати. А взагалі сумно це все... 😟
показать весь комментарий
25.02.2025 15:59 Ответить
Да... Нас 52 мільйони. Було й таке. Сумно.
показать весь комментарий
25.02.2025 13:05 Ответить
краще ніж можна було очікувати
показать весь комментарий
25.02.2025 13:27 Ответить
Так це приблизні дані (хоча в коментарях вже почали чубитися)
показать весь комментарий
25.02.2025 13:33 Ответить
Немає стільки. 41,5 було разом з ОРДЛО але без Криму. Без ОРДЛО було десь 37,5-38 + втрати після 24 лютого, то то на підконтрольній території українському уряду по приписці залишається 34-34,5 млн. Але виїхало десь 6 млн, то є десь 28-28,5 млн
показать весь комментарий
25.02.2025 13:43 Ответить
Виїхало 7 млн лише в західні країни, що в них числиться по всіляким програмам і допомогам, а ще були такі, що як громадяни інших країн виїзджали тієїж румунії... чи навіть раші... у нас десь міліон з румунськими паспортами якщо не більше... а з орківськими паспортами то х... знає скільки...

На початку українських чоловіків не пускали але з іншим паспортом міг виїхати...
показать весь комментарий
25.02.2025 14:18 Ответить
з германії видніше????
а я ходжу по українських площах, магазинах, трц, сто, кругом!!!!
бачу мусарів, чиновників, місцеву владу, їх рідних, та тих хто допомагає їм розкрадати місцеві бюджети!!! тому наголошую!!!!! ЧОТИРИ МЛН, *****!!!!!! придатних
але не готових воювати зараз Є в Україні.
лиш 2+ млн, забронював зе, в чому сам признався. і возмущався від цієї цифри!!1
ніодин з тих хто на тендерах та їх працівники не призвалися
ніодди син, брат батько місцевих князьків не призвався, а князьків у нас 300 тисяч!!!
не ліпи дурниць своїми підрахунками!!
показать весь комментарий
25.02.2025 13:37 Ответить
это инвалиды, они не подходят к службе
показать весь комментарий
25.02.2025 16:12 Ответить
31 млн. - ??? сумнівна цифра, ахто рахував і як?
показать весь комментарий
25.02.2025 13:48 Ответить
Якщо 20 млн лишилось то добре
показать весь комментарий
25.02.2025 14:01 Ответить
плять, і шо? 30, 20, 50... шо,йти до рашки під ніж?
показать весь комментарий
25.02.2025 14:15 Ответить
Лібанова нічого не пропонує: просто інформація для роздумів. Дійсно: яка різниця
показать весь комментарий
25.02.2025 16:02 Ответить
Лібанова розумна жінка на відміну від панікерів що раптом заголосили
показать весь комментарий
25.02.2025 17:07 Ответить
Проблема в тому ,що наразі мобілізують не тих ,хто на державній службі і давав присягу . А платників податків ,які створюють цю країну .
Силовики та чиновники не потрібні в такій кількості . Вони не будуть сіяти,будувати ,створювати бізнес . Тобто - більшість з них паразити ,які не захищають країну ,а п'ють з неї соки . На державну службу потрібно брати лише тих ,хто воював. При чому реально , а не в тік -ток військах . Тоді всі трутні не будуть лізти до державного корита .
показать весь комментарий
25.02.2025 14:29 Ответить