11296 посетителей онлайн

Миллионы украинцев в ЕС могут потерять защиту после войны, - Euractiv

МИД прокомментировал отмену США правового статуса для беженцев

Правовой статус миллионов украинских беженцев в ЕС может оказаться под угрозой из-за отсутствия единой стратегии после потенциального прекращения войны с Россией.

Об этом сообщает Euractiv, информирует Цензор.НЕТ.

После полномасштабного вторжения России в Украину в 2022 году страны ЕС активировали Директиву о временной защите (TPD), которая позволила миллионам украинцев легально оставаться в Евросоюзе. Однако, пока в ЕС отсутствует четкий план действий на случай завершения боевых действий, что создает неопределенность для примерно 4,3 миллиона украинцев.

Опросы свидетельствуют, что все больше беженцев не планируют возвращаться в Украину - доля желающих вернуться уменьшилась с 77% в 2023 году до 65% в 2024-м.

Несмотря на то, что временная защита продлена до марта 2026 года, страны-члены по-разному трактуют эту директиву, что создает неравные условия проживания для украинцев.

Еврокомиссия уже изучает возможности, в частности:

  • продление действия TPD,

  • переход к национальным статусам,

  • поддержку желающих вернуться в Украину.

Как отмечается, ряд стран уже вводит национальные решения. Польша предлагает трехлетний статус временного резидента, Чехия - пятилетний вид на жительство для работающих украинцев. Другие государства, такие как Австрия, Италия, Эстония и Латвия, тоже работают над собственными механизмами долгосрочной защиты.

В июне Совет ЕС по внутренним делам планирует рассмотреть дальнейшую судьбу временной защиты. Однако любое решение потребует единодушного согласия государств-членов.

По данным ООН, по состоянию на декабрь 2024 года за пределами Украины находилось 6,8 миллиона ее граждан. Часть из них - в России и Беларуси.

Топ комментарии
+21
Яка відбудова? Ще роки три такої війни і тут буде демографічна пустеля і бусифіковувати почнуть навіть старих дідів цього форума
показать весь комментарий
07.04.2025 11:42 Ответить
+13
Це ж скіко гусаків нещипаних...
показать весь комментарий
07.04.2025 11:40 Ответить
+12
Додому. Вперед, відбудовувати Неньку. Халявщики.
показать весь комментарий
07.04.2025 11:36 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Страница 2 из 2
якраз коли почалась війна західна частина чкурнула за кордон виставивши хати біженцям по х5 прайсу, все що було адекватне давно розібрали ,куди зараз подась новим біженцям? Але кому я це пояснюю, дебілу який не може в логіку і 2+2? Ну дивись, я ще спробую, що ти знаєш про евакуацію і допомогу людям, хто такі взагалі біженці і чому їм потрібна допомга НА ПОЧАТКУ? Думай і йди нах, у мене не має часу тупим шлакоблокам очевидні речі пояснювати. в ігнор
показать весь комментарий
07.04.2025 13:18 Ответить
90% "біженців" розсікають по західній частині та закордоном на таких машинах під номерами АН і ВВ, які пересічним німцям чи чехам і не снились. А ще в тих біженців в тих же приютах крадуть 750 тисяч гривень з сумочки. Тут, на Цензорі, була новина. То яка ще соціалка вам потрібна при таких статках? Тих, хто справді потребує допомоги, хіба що один із сотні.
показать весь комментарий
07.04.2025 13:26 Ответить
Гм ...особисто я ходжу на курси з задоволенням та і особисто вчу Deutsch, не розумію як можна жити в країні не знаючи мови спілкування, листування і таке інше. Мене тут, як людину похилого віку, якось відправили в якусь пенсійну групу, типу-робота тобі не світить, накуй тобі той хохдойч, прийшлося прочитати лекцію про заборону дискримінації за віком, тепер вчусь на інтенсівкурсах ...
показать весь комментарий
07.04.2025 13:18 Ответить
так я і не писав ніде, що "не треба вчити", я писав що це не так просто, тимпаче що і вибору немає. Є люди які не планують залишатись (якраз похилого віку) от їм ця мова до одного місця... Та і будь яке навчання це завжди стрес а коли ще і в режимі інтенсиву по 4-5 годин на день 5 днів на тиждень + домашні завдання то це може викликати будь які емоції але точно не задоволення, особливо коли ти маєш дітей і купу інших обов`язків. Можливо у пенсіонерів інакше.
показать весь комментарий
07.04.2025 13:26 Ответить
Так це ви про Німеччину, там дійсно такий інтенсив, що не кожен витримає, в Швейцарії, до прикладу у нашому кантоні, інтенсив це три рази у неділю десь по три часи, ну звісно домашні завдання, тести та диктанти ...до речі у мене одна знайома з двома малолітніми дітками ще крім курсів вчить німецьку платно на онлайн-курсах ...
Jedem das Seine ...
показать весь комментарий
07.04.2025 13:41 Ответить
То повертайся в Україну, купуй хатку в селі і живи собі спокійно. Ніякого інтенсиву і дискримінації на мовних уроках...
показать весь комментарий
07.04.2025 13:47 Ответить
Навіть більше. Бояться закінчення війни і тихенько радіють кожному російському обстрілу.
показать весь комментарий
07.04.2025 14:08 Ответить
наші нікчемні-жаби поняття не мають, що таке захист і як він працює. Будь яка програма захисту розрахована і має одну мету - навчити інтегрувати і відправити працювати це єдина і кінцева мета де всі дороги ведуть на роботу. Всі хто тільки приїхав - чекають чергу на навчання\вчаться, хто вивчився - працює. Виключення - пенсіонери, інваліди та мами з малими дітьми.
показать весь комментарий
07.04.2025 12:56 Ответить
Якщо бути об'єктивним, то не всі хочуть вчитися та працювати, на жаль є справжні халявщики, що є то є, про "циганський туризм" взагалі мовчу ...
показать весь комментарий
07.04.2025 13:26 Ответить
цигани - не українці. Я також ніде і не пишу, що халявщіків немає. Але це низький відсоток а тому по ньому не варто рівняти всіх інших. По офіційній статистиці в Німеччині вже працює 45% біженців, враховуючи період навчання в 8-15 місяців інші на підході і звичайно що цей показник ну ніяк не буде 100% ніколи. В Польщі працююці українці вже принесли в бюджет грошей більше ніж було виділено на програми для біженців за весь час. Але як таке може бути, якщо по словам деяких унікалів біженці - халявщики і не хочуть працювати.
показать весь комментарий
07.04.2025 13:32 Ответить
Та які там унікали ...їм десь у мідєті або ж в ольгіно видали методичку, ось вони по ній і шурують ...
показать весь комментарий
07.04.2025 13:50 Ответить
а в ЄС табо США є свій дім? Чи ви думаєте, що виплати на аренду і комунальні будете отримувати довічно?
показать весь комментарий
07.04.2025 12:54 Ответить
Почитай що таке інтеграція і як працюють ці програми захисту і тоді не буде виникати тупих питань.
показать весь комментарий
07.04.2025 12:58 Ответить
та на здоров"я. Хоч людина добре жити, то пахати добре треба. Що в Україні, що за кордоном.
показать весь комментарий
07.04.2025 13:06 Ответить
я працюю з 14 років, не треба мені розповідати про "пахання". Ви поняття не маєте про що пишете але чомусь пишете!! В Німеччині ти не можеш по закону офіційно працювати навіть в макдаці, не знаючи мови. Тому люди спочатку вчаться а потім йдуть працювати, це і є програма інтеграції, всі шляхи ведуть на роботу так чи інакше. Хто приїхав раніше вже давно працює, хто пізніше - вчаться.
показать весь комментарий
07.04.2025 13:10 Ответить
То їдь назад в Україну. В тому ж Києві роботи і житла валом, було б бажання працювати. Лише того, що вам хочеться: халявної допомоги від держави, нема...
показать весь комментарий
07.04.2025 13:14 Ответить
" В Німеччині ти не можеш по закону офіційно працювати навіть в макдаці, не знаючи мови. " це ти влучно знайшов кому збрехати. Я в Німеччині пробула 2,5 роки. Ніякого закону про працю тяльки з дойч нема. Йди працюй, якщо знайшов роботу хоч на другий день після отримання документів поо параграфу. І нікого твоя мова не цікавить. Хоч на мигах спілкуйся. JC тільки подякує. А зараз хитрожопих, які на соціалі три роки інтегруються, випихують на працю. А1 у них чи С1 - працюй. Бреши далі, халявщик.
показать весь комментарий
07.04.2025 18:09 Ответить
цікаво, а сирійців вже депортували з ЄС? В них там нібито скінчились бойові дії..
показать весь комментарий
07.04.2025 12:49 Ответить
у Німеччині вже можно піти служити до Армії українцям...безкоштовно всі переїзди , тільки не літаки , житло мед страховка ...через 10 р.пенсія скажена ,гаранті при службі поступити вчитися далі ...і сьогодні вже Німеччина дає посвідку на проживання і навіть громадянство як шо пройшли інтеграцію і працюють українській молоді , в прискоринному варіанті ...то шо може запропонувати зеленська🤡 влада людям ,яких вони зрадили,грабують ЗСУ ,грабують державу , НІТ , до зеленських 🤡 ніхто не повернеться !!!!
показать весь комментарий
07.04.2025 13:00 Ответить
Якщо ще рік-два офіційно перебувати в цих країнах, то можна на ПМП подаватися або навіть Громадянство
Працюючих і законослухняних українців немає сенсу депортувати
В Україні все життя, як не ср... так болячка - грабує або влада, або путінські "спасітєлi"
показать весь комментарий
07.04.2025 13:42 Ответить
а що занили шукачі халявки тутешні та вже втікші від війни біженці із львівщини та закарпаття.
люди жили та працювали закордоном і до війни та приференцій у виді утримання на шиї платників податків...
думали вічно будуть вам виплачувати 500 евро на особу та надавати безкоштовне житло...
ага щас, арбайтен або нахер.
показать весь комментарий
07.04.2025 13:51 Ответить
З 1991 року по 1996 р.р.-гіперінфляція,а з 1996 по 2014 р.р.-інфляція,а з 2014 по 2025 р.р. і сьогодення-інфляція і "АТО", а далі "НЕВІЙНА",що є справді ВІЙНОЮ. 34 роки!!!!!!!!!!!!!!!Про що тут йде мова?
показать весь комментарий
07.04.2025 14:40 Ответить
Страница 2 из 2