8638 посетителей онлайн

Упоминание об Украине в произведениях Гоголя убрали из учебника по литературе для российских школ

гоголь николай

Учебник по литературе для 5-9 классов российских средних школ был значительно переработан для переиздания в 2023 году.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на российское издание "Верстка".

Из биографии Гоголя убрали упоминание об Украине

В частности, в учебнике не только подвергли цензуре биографию Николая Гоголя, убрав упоминания о его связи с Украиной, но и внесли изменения в тексты его произведений.

Так, по информации издания, в старой версии учебника для 5-го класса сообщалось: "Гоголь познакомился с народной жизнью и бытом украинского села, горячо полюбил украинские сказки, песни, предания". В переиздании 2023 года пишут так: "Гоголь познакомился с жизнью и бытом села, горячо полюбил народные сказки, песни, предания".

Было прямое указание редакции "Просвещения": в учебниках не должно быть слов "Киев", "Украина", и других. У них были очень сжатые сроки, чуть ли не два месяца", - отмечает бывшая сотрудница издательства "Просвещение".

Убрано слово "Украина" из "Ночи перед Рождеством"

Также из "Ночи перед Рождеством" в новой редакции учебника убрано упоминание Украины, а из повести "Тарас Бульба" удалены фрагменты, показывающие зверства казаков по отношению к мирным польским жителям.

Ранее сообщалось, что в новой редакции российского учебника "Окружающий мир" для четвертого класса издательства "Просвещение" убрали несколько упоминаний о Киеве в параграфах, которые касаются истории Киевской Руси.

Топ комментарии
+16
То шо, відтепер Діканька десь у Мордовії?
Ну, то не дивно бо там і сироядець ломоносов вченим виявився і якийсь мордвін попов радіо відкрив і араб сашко гарматний руським рахуєтся, і слов'янами вони самі себе вважають, штурмову гвінтівку АК полуграмотний деревенській сержант вертухай винайшов та зробив і Наполеона вони перемогли і братами нас називають, панфіловці аж 28 були і всії псів-рицірів вони гранатами та циглинами підірвали, і в куліковську бітиву більш всього танків було задіяно тощо. А після того як Трампон мексиканську затоку ліквідував я вже ничому не дивуюсь.
показать весь комментарий
10.04.2025 18:11 Ответить
+13
Треба ще Гоголя переодягнути в зіпун і лапті. Так він буде для свинособак більш рідним.
показать весь комментарий
10.04.2025 18:10 Ответить
+7
а що, видавництво "Просвіта" до цього часу друкує підручники для Раші ? Мож все таки "Просвєщєніє"...?
показать весь комментарий
10.04.2025 18:12 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Это 🤣🤔
показать весь комментарий
10.04.2025 17:57 Ответить
Рубать із-за плеча - регулярно переписувати історію московії з чистого аркуша згідно політичної кон'юктури.
Почати з літочислення - вести від рождества ліліпутіна
показать весь комментарий
10.04.2025 19:32 Ответить
Таке проходили в Північній Кореї. Потім відмінили.
показать весь комментарий
10.04.2025 20:09 Ответить
Це просто тупа істеріка...
Хто хоче дізнатися подробиці звідки пішло життя і куди прийшло - легко прочитає в Інтернеті.
Хто не хоче - а бажає жити по методичці - тому все одно що написано у підручнику.
показать весь комментарий
10.04.2025 20:14 Ответить
Більшість нічого шукати ніде не буде. На це й розрахована пропаганда. На тупу більшість.
показать весь комментарий
10.04.2025 20:18 Ответить
Недолугість касапської пропаганді більш глибинна.
Гоголь пішов в український народ за вдохновенням не від того, що був таким "щирим" україністом - а тому що більш вибору не було.
На кацапах була суцільне кріпацтво - там нічого цікавого.
Це був тренд того часу в імперії романових - їхати в Україну за вдохновенням за щирістю за радістю до життя простого Українського народу - віддушина від деспотизму.
показать весь комментарий
10.04.2025 22:00 Ответить
Не треба шукати що його спонукало. Ми маємо вже готовий матеріал його творчості. Дії російського уряду щодо викреслювання слів та згадок про Україну у його біографії та творчості направлене виключно на те щоб цей письменник виглядав суто російським без українського натяку. А Гогаль-та нє хахляцкій пісатель і саатвецтвенна Палтаванаш!
показать весь комментарий
10.04.2025 22:10 Ответить
Так щоб зробити з Гоголя "руского пісатєля" треба всі його твори знищити.
Ну там же чорним по-білому червоними нитками все Українське...
Дурня повна.
Більше того - це дуже шкідливо саме для кгб - бо вивчені таким чином кацапи уже не зможуть шпигувати в Україні - вони тупа спаляться на простих речах...
показать весь комментарий
10.04.2025 22:20 Ответить
Головне промаркувати російським письменником. Ніхто в глибину пірнати не буде. Вони все маркують своїм. Де б воно в Україні не знаходилось. І що б це не було. Нашефсьо!
показать весь комментарий
10.04.2025 22:26 Ответить
Та він і є російський.
В Україні його вивчають як російського на уроках зарубіжної літератури.
Тут проблем немає.
Проблема у кацапів з творами Гоголя - бо там просто зі всіх щілин лізе Українське.
показать весь комментарий
10.04.2025 22:53 Ответить
Не здивуюсь, якщо і Шевченка почнуть розтинати на російську та українську частини враховуючи що більшість свого короткого життя він провів далеко не в Україні. Тож чекаємо Шєвчєнканаш!
показать весь комментарий
10.04.2025 22:29 Ответить
Ця тема на цензорі табуйована! Ахтунг!
Так росіянці Шевченка повністю вважають російським письменником - без проблем.
Навіть пам'ятник йому в центрі москви стоїть.
показать весь комментарий
10.04.2025 22:55 Ответить
Чесно кажучи навіть не знав. Бо невеличкий бюстик Шевченка у місті Ялта після 14-го року став українським символом і там завжди спецкацапи чатували на бажаючих принести квіти. Таким чином вираховуючи українофілів у місті.
показать весь комментарий
10.04.2025 23:00 Ответить
ліліпутін лічно заставив кацапів його називати російским митцем
показать весь комментарий
10.04.2025 23:03 Ответить
Якщо вже продовжувати тему "істинно" Українських письменників - то це однозначно Леся Українка, Іван Франко,...
показать весь комментарий
10.04.2025 23:04 Ответить
От новинка, новинка це те що вони ще підручники випускають, та школи є
показать весь комментарий
10.04.2025 18:00 Ответить
Треба ще Гоголя переодягнути в зіпун і лапті. Так він буде для свинособак більш рідним.
показать весь комментарий
10.04.2025 18:10 Ответить
І бороду лопату, яку мокши носили, домалювати..
показать весь комментарий
10.04.2025 19:06 Ответить
хвамілію нову дати - Гоголь це Хохол
показать весь комментарий
10.04.2025 20:42 Ответить
То шо, відтепер Діканька десь у Мордовії?
Ну, то не дивно бо там і сироядець ломоносов вченим виявився і якийсь мордвін попов радіо відкрив і араб сашко гарматний руським рахуєтся, і слов'янами вони самі себе вважають, штурмову гвінтівку АК полуграмотний деревенській сержант вертухай винайшов та зробив і Наполеона вони перемогли і братами нас називають, панфіловці аж 28 були і всії псів-рицірів вони гранатами та циглинами підірвали, і в куліковську бітиву більш всього танків було задіяно тощо. А після того як Трампон мексиканську затоку ліквідував я вже ничому не дивуюсь.
показать весь комментарий
10.04.2025 18:11 Ответить
А ще, вони всім розповідають, шо Менделєєв винайшов горілку..доречі, його пам'ятник біля КПІ не декомунізували..
показать весь комментарий
10.04.2025 19:14 Ответить
Не демоскалізували точніше
показать весь комментарий
11.04.2025 02:23 Ответить
а що, видавництво "Просвіта" до цього часу друкує підручники для Раші ? Мож все таки "Просвєщєніє"...?
показать весь комментарий
10.04.2025 18:12 Ответить
А що, в Україні е місто "сЕверск", може СІверск?
показать весь комментарий
10.04.2025 20:10 Ответить
з російскомовної версії не переклали. це означає, що статті пише узкоязичне, а потім перекладається українською.
показать весь комментарий
10.04.2025 20:44 Ответить
Готуються Московіти, до переходу на китайську мову!
А там, Гоголя і України, зовсім немає! Китайська стіна!!!
показать весь комментарий
10.04.2025 18:17 Ответить
Вєчєра на фанзє бліз Гуанчжоу.
показать весь комментарий
10.04.2025 20:01 Ответить
але ж як вони всі схожі, ці ***...ні русскамірскіє совки - й кацапи, й наші тутешні зелені виродки!!у найскладніший час - й для них, й для наших!! - вони знайдуть час на зміни підручників...
показать весь комментарий
10.04.2025 18:23 Ответить
У нас теж вже не історія України, а пародвиборча агітація. Чого дивуемся?
показать весь комментарий
10.04.2025 18:24 Ответить
Який аФФтор, такий і підручник.

Акім Галімов народився https://uk.wikipedia.org/wiki/28_%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D1%8F 28 травня https://uk.wikipedia.org/wiki/1985 1985 року в смт Пограничний Приморського краю РРФСР.
Закінчив факультет журналістики севастопольської філії https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82_%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%96_%D0%9C._%D0%92._%D0%9B%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0 Московського державного університету імені Михайла Ломоносова. Працював на українських телеканалах «https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80_(%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB) Інтер», «https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%B9 Перший національний»,

тепер - на
«https://uk.wikipedia.org/wiki/1%2B1 1+1».
показать весь комментарий
10.04.2025 19:17 Ответить
Гоголь - ремейк!
показать весь комментарий
10.04.2025 18:34 Ответить
Їпануті стали ще їпанутішими - це не новина, а діалектика.
показать весь комментарий
10.04.2025 18:35 Ответить
Але ми не повинні були чіпати пам'ятник Павлову в Києві, так.
показать весь комментарий
10.04.2025 18:37 Ответить
"отвєтка" за знесення комуняцьких істуканів
показать весь комментарий
10.04.2025 18:42 Ответить
показать весь комментарий
10.04.2025 19:23 Ответить
І всі 28 казахів-панфіловцев ********* фейспалмом від такого шовінізму
показать весь комментарий
10.04.2025 19:39 Ответить
Ну у кацапів це не відняти привласнювати чуже все руйнувати і брехати це і "великая русская культура".
показать весь комментарий
10.04.2025 20:08 Ответить