8744 посетителя онлайн
3 694 26

Комиссия Киевсовета поддержала переименование станции "Петровка" на "Почайну"

метро

Комиссия по вопросам переименований Киевской городской государственной администрации 20 сентября поддержала переименование станции метро "Петровка" на "Почайну".

Об этом сообщил депутат Киевсовета от партии "Самопомич" Константин Богатов, информирует Цензор.НЕТ.

Смотрите также: Фракцию "Самопомочи" не пустили на сессию горсовета Харькова. ФОТОрепортаж

"Переименование должно состояться, поскольку это решение соответствует Закону о декоммунизации. "Петровка" названа в честь революционера Петровского, который достаточно много натворил бед для Украины, а Почайна - это название реки, которая там протекает. Соответственно, лучшего названия не придумать. Члены комиссии единогласно поддержали инициативу ", - рассказал Богатов.

Отмечается, что принятие комиссией решения предшествовали общественные обсуждения.

"Почти 2 000 киевлян приняли в них участие, 73% из которых поддержали изменение названия станции метро", - говорится в сообщении пресс-службы партии.

Для того, чтобы переименование состоялось окончательно, это решение должно поддержать большинство депутатов Киевского городского совета.

Смотрите также: На Майдане развернули 15-метровый исторический флаг Беларуси. ФОТОрепортаж
Топ комментарии
+6
я-за. Исторически и звучит красиво и самобытно.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:04 Ответить
+5
Мені подобається нова назва. Та треба буде ще звикнути.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:02 Ответить
+4
Если бы в честь Петра Алексееича, то назвали бы Рошеновка.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:06 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Мені подобається нова назва. Та треба буде ще звикнути.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:02 Ответить
Не графья, на кухне помоетесь! (С)
показать весь комментарий
20.09.2017 15:05 Ответить
Кожному своє.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:06 Ответить
Ты, наверное, и в луже, на улице могешь
показать весь комментарий
20.09.2017 16:37 Ответить
я-за. Исторически и звучит красиво и самобытно.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:04 Ответить
Если бы в честь Петра Алексееича, то назвали бы Рошеновка.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:06 Ответить
Петроалексеевка
показать весь комментарий
20.09.2017 16:38 Ответить
Постограмм лучше....
показать весь комментарий
20.09.2017 15:05 Ответить
Новосибирские депутати запретили собака лаять.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:07 Ответить
Сами будут?
показать весь комментарий
20.09.2017 16:39 Ответить
Петро Метровка
показать весь комментарий
20.09.2017 15:09 Ответить
«... Проти Боричева за старих часів був через Почаіну і Дніпро перевіз, що звали Києвом; чому деякі почитали Кия Перевощиком; але сам Нестор, спростовуючи цю думку, пише, що чоловік сей начальствував у роді своєму, відрізнявся розумом, знаннями і мистецтвом. Поляні і Горянє добровільно корилися йому, темні навколишні ліси доставляли важливий видобуток у звіриному лові і він, як кажуть, ходив до Константинополя і був з честю прийнятий царем грецьким ... »
«... Ми представимо в сукупності все, що літописець розповідає щодо нашої давньої столиці: Тоді вода річки Почаіни - пише Св. Нестор. - Протікала поблизу самої гори Київської, тобто, у підошви стараго Києва, який в давнину називався просто Горою і був найбільш населений. Києво-Поділ в цьому сторіччі був ще ненаселен. Покритий топямі і лісом він представляв пустелю; в якій однакож, як би крадькома, між деревами знаходилася церква Св. Іллі (згадується ще в договорі князя Ігоря з греками), вибудувана на березі струмка Почаіни неподалік слободи Козарської; набагато далі на Оболоні стояло капище бога Волоса ... »
«... Головна дорога в місто називалася Боричів в'їзд і круто піднімалася від Почаіни на гору повз кріпосного валу, в якому із західного боку були едінственния врата, а перед ними міст. Первісна фортеця, за тодішнім град Київ, яка становила довгий час Акрополіс Київський, містила в собі дуже невеликий простір; не більше 130 сажень в довжину і стільки ж завширшки. Тут над Боричевим в'їздом знаходився храм верховного бога Перуна, а поблизу нього палац князів київських і кілька будинків вельмож...»(https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%97%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%9C._%D0%92._%C2%AB%D0%9E%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0%C2%BB,1868&action=edit&redlink=1 Закревский М. В. «Описание Киева»,1868 ).
показать весь комментарий
20.09.2017 15:11 Ответить
Спросите ватника, поддерживает ли он переименования улиц, кварталов Косиора, Чубаря, Якира, Постышева.
Пропагандистский тупик для ватного совка: этих коммунистов судил и казнил Сталин.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:13 Ответить
У схожий тупік загнали Поклонську журналісти Дождя: спитали як вона ставиться до того, що в Україні зносять пам"ятники вбивці її улюбленого царя.

І таки загнали в тупік, відповіді не дочекалися...
показать весь комментарий
20.09.2017 15:18 Ответить
А видео есть?
показать весь комментарий
20.09.2017 15:19 Ответить
От нема десь, вони чи по телефону дзвонили їй - хтось із їх журналістів у твіттері про це писав.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:31 Ответить
Зараз вата набіжить і почне вити тут...

А якщо по ділу, то назва може і прижитися. Ну от ніхто у нас в Києві не називає метро Берестейська жовтневою, Либідську - дзержинською, а Лісову - піонерською. Навіть старше покоління мабуть вже забуло, як ці станції називалися при совку.

Так само кияни дуже швидко звикли до назви вул. Чорновола (раніше - косіора). Косіор - мудак і кат, організатор Голодомору. Його тут ніхто ніколи не поважав і пам"ятник з кінця 80х постійно обливали фарбою, аж поки його не знесли...
показать весь комментарий
20.09.2017 15:22 Ответить
Не поверишь. Но до сих пор, в разговорах, называю Шулявську - Більшовик, Берестейську - Жовтневой.
Остальные прижились. И даже площадь Урицкого, Брежнева, на данный момент Соломенская, звучит более естественно.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:47 Ответить
Ну я теж можу назвати Червоноармійську, але от Теліги - не зразу згадаю, що то була Коротченка.

Цікаво, що старші люди, як мої батьки, досі називають проспект Перемоги Брест-Литовським)))
показать весь комментарий
20.09.2017 15:51 Ответить
треба щоб Брест-Литовький знову став сам собою
показать весь комментарий
20.09.2017 16:04 Ответить
І мені саме ця назва пам'ятається.
показать весь комментарий
20.09.2017 16:13 Ответить
нічого, що він від Кільцевої і на виїзд - Брест-Литовський?
показать весь комментарий
21.09.2017 12:20 Ответить
Раніше він був Брест-Литовським від цирку
показать весь комментарий
21.09.2017 17:36 Ответить
больше заняться нечем. Переименовать надо в честь Св. Петра.... в Петровку.
показать весь комментарий
20.09.2017 15:26 Ответить
Петрівка ніякого відношення до Петровського не має. На тому місці було село, яке так називалося, коли Петровського ще й на світі не було. А за чий рахунок це перейменування? Мабуть знову тарифи на метро підіймуть.
показать весь комментарий
21.09.2017 03:44 Ответить