6008 посетителей онлайн
590 1

Главе Кировоградского избиркома дали 5 лет.

Про це повідомила прес-секретар прокурора області Наталя Алексєєнко.

За даними Алексєєнко, кримінальну справу проти голови дільничної комісії порушено 17 грудня 2004 року.

У ході розслідування встановлено, що 21 листопада 2004 року голова комісії з метою фальсифікації результатів виборів запропонувала членам комісії підписати незаповнені бланки протоколів підрахунку голосів виборців, і проставила печатку комісії.

Після цього вона внесла до протоколу підрахунку голосів свідомо неправдиві дані, згідно p якими за Віктора Ющенка проголосувало 89 виборців, а за Віктора Януковича - 381.

Протокол з результатами голосування вона особисто відвезла в тервиборчком округу №101.

26 січня голові дільничної комісії були пред'явлені обвинувачення, а 31 січня 2005 року кримінальну справу було направлено до суду.

Бобринецький райсуд визнав голову виборчої комісії дільниці №25 ТВО №101 винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 158 Кримінального кодексу (неправомірне використання виборчих бюлетенів, підробка виборчих документів або неправильний підрахунок голосів і неправильне оголошення результатів виборів).

Суд присудив голову виборчої комісії №25 ТВО №101 до п'яти років позбавлення волі із забороною займати деякі посади протягом двох років, однак згідно з ст. 75 Кримінального кодексу (звільнення від покарання з випробуванням) суд звільнив голову комісії від відбування покарання й призначив іспитовий термін на 3 роки.

Вирок може бути оскаржений у вищій інстанції.
Источник:  Українські Новини

Загрузка...