9621 посетитель онлайн
20 074 576

Имеет ли право на жизнь "проект Галичина"

Автор: И. Хмиль

Галичина имеет все шансы пережить потерю Великой Украины, однако переживет ли Великая Украина потерю Галиции - остается под вопросом. Потеряв последний бастион "украинской Украины", культурные и политические перспективы государства будут в полной зависимости от мировоззрения Восточной Украины не в лучшем смысле этого слова.

Одного разу український письменник Юрій Андрухович обмовився, що за певних умов, право на відокремлення від України має бути надане Криму та Донбасу. Серед громадськості ця теза набула шаленого розголосу і митця не критикував за сепаратистські заяви хіба що німий.

Проте, літератор не врахував, що Донецька влада, як і будь-яка інша, орієнтована на великий олігархічний бізнес, зацікавлена понад усе в збереженні цілісності підконтрольної території. Тому, повторення ПіСУАРу, на щастя, Україні не варто очікувати. А от мотивацію від'єднатися для галичан знайти можна.

Завдання цього матеріалу - розібратись - а які, власне, існують економічні передумови для "галицького сепаратизму"?

Кілька застережень

Автор та редакція "Реальної економіки" розуміє шкідливість подібних заяв та пропозицій для політично нестабільного українського суспільства. І тому будь-яким можливим чином буде сприяти та відстоювати територіальну цілісність України.


Ця стаття більше слугує відповіддю скептикам, які вважають, що без дотацій центральних та східних регіонів західні області України не змогли б прогодувати себе.

З іншого боку, у матеріалі ви не знайдете політичного аналізу можливого утворення та психоаналіз регіональних політичних еліт. Через це ми не зможемо побудувати умовну податкову модель новоствореної держави, перспективи євроінтеграційного вектору та можливості розвитку туризму в регіоні.

Ми також не будемо аналізувати потенційну шкоду від неминучої девальвації новоствореної національної валюти, та подальшій від'їзд заробітчан, чи, можливо, торгівельні перепони з боку Росії чи "іншої України".

Адже, якою б потужної не була економіка УСРС в 1989 році, всі пам'ятають наскільки важкими були перші 10 років незалежності, через розрив промислових, торгівельних та транспортних зв'язків, які ефективно діяли в рамках СРСР. А особливо через перерозподіл власності.

У матеріалі ми спробуємо лише оцінити потенціал економіки західних областей України та відповісти на питання "вони ж нічого не виробляють", та "за рахунок одних перерахувань заробітчан дефіцит держбюджету не закриєш".

Також, відзначимо, що у нашому досліджені фігурує не "Галичина" в її культурному та історичному розумінні, а більш широке територіальне утворення - Західна Україна, у яку ми включили Львівську, Тернопільську, Волинську, Івано-Франківську та Рівненську області.

Закарпатську область було вилучено, оскільки вона стоїть осторонь політичних уподобань і традицій Західної України і у випадку децентралізації держави зайняла б окрему нішу, а у гіршому випадку опинилася б під впливом Угорщини.

Статистична інформація, що використовується у досліджені переважно датована 2011 роком, оскільки це останній рік за який статистичні данні є найбільш повними.

Порівнювати Галичину ми вирішили з сусідами, які територіально та за своїм економічним та демографічним потенціалом можуть бути близькими. Це Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія та Білорусь.

Небідна родичка

У суспільному уявлені, створеному за допомогою провладних ЗМІ Західна Україна виступає як бідна родичка України з невмотивованими претензіями політичного лідера. Як буде показано нижче, теза про індустріальний схід та аграрний захід має підстави для існування, але не все так однозначно.

Площа території можливої західно-української державності трохи менша за площу Угорщини, а населення дорівнює болгарському. Проте, ВВП як головний економічний показник Галичини не витримує жодної критики. В номінальному значенні він у 32 рази менше польського і втричі від болгарського.

Економісти зауважать, що дивитись треба на валовий внутрішній продукт на душу населення. Але і тут ситуація критична - номінальний ВВП у 6 разів менший за польський показник, і у 2,5 рази за білоруський. Західноукраїнські 2 289 тисяч доларівна особу - це майже тотожний рівень Гондурасу - 2 226 доларів на особу.

Основні характеристики "Галичини" і деяких східно-європейських країн

Цензор.НЕТ Изображение

Але, ми повинні врахувати тіньовий характер української економіки та специфіку української статистики. До того ж, не забуваймо про певну некоректність порівняння ВВП окремих держав з частинами іншої держави - багато джерел доходів випадає.

І хоча з усіма застереженнями економіка Галичини все одно пасе задніх, перспективи у цього регіону є.

Вітчизняні міфи про баласт Західної України для державної економіки дещо перебільшені. Про це свідчать показники надходжень у Державний бюджет України західних областей - вони хоча і не видатні, але й не відверто останні:

Показники надходжень загальнодержавних податків у Державний бюджет України, мільйони гривень, 2011 рік

Цензор.НЕТ ИзображениеЦензор.НЕТ Изображение

Джерело: Мінфін

Що стосується показників зовнішньо-економічної діяльності регіону, то ситуація з нею є критичною - імпорт майже в двічі перевершує експорт.

Але якщо ми пригадаємо обсяги переказів гастарбайтерів в Україну у 2011 році - біля 7 мільярдів доларів з яких близько половини якраз і відбувається завдяки західно-українським заробітчанам, то зовнішньо-торгівельний баланс Галичини виходить навіть позитивним.

Зовнішньоекономічна діяльність західноукраїнських областей порівняно з деякими областями України, мільйонів доларів

Цензор.НЕТ Изображение

Джерело: Держстат

За даними митної служби України, основними країнами-імпортерами продукції західноукраїнського регіону є: Росія - 26,4%, Польща - 21,8%, Німеччина - 12,6%.

Але потрібно також розуміти, що немає офіційної статистики загального руху товарів між цими та іншими областями України. Таким чином ми не можемо однозначно порахувати торгівельній баланс "Галичини" з іншою Україною.

Якщо, абстрактні фінансові показники номінального ВВП не дуже надихатимуть шанувальників галицької самостійності, то обсяги виробництва базової продукції регіону в конкретних речових показниках демонструють іншу тенденцію:

Основні показники виробництва деяких видів промисловості у 2011 році

Цензор.НЕТ Изображение

Основні показники виробництва сільськогосподарської продукції у 2011 році

Цензор.НЕТ Изображение

*по країнам ЄС інформація за 2010 рік.

Джерела: Євростат, обласні управління статистики

Щоб додати оптимізму палким прихильникам галицької автономії, скористуємось статистичним "методом Народного Руху", який використовувався у листівках у 1991 році при агітації населення за незалежність України.

Виставимо підсумкові місця за обсягом виробництва на душу населення наведених вище показників.

Місце "Галичини" у виробництві деяких видів продукції на душу населення порівняно з деякими східноєвропейськими країнами

Цензор.НЕТ Изображение

На відміну від "рухівських агіток", ці цифри мають реалістичний характер, оскільки враховують ринкову вартість енергоносіїв у собівартості продукції.

Галицькі комори

Ці цифри не відкривають нічого нового. Умовна "Галичина" це переважно аграрна країна. Проте, світові економічні тренди піднімають продовольчу безпеку на вищий рівень. З огляду на сучасні сільськогосподарські технології, звання аграрної держави сьогодні вже не є однозначним синонімом відсталості.

Ще однією економічною перевагою Західного регіону є рекреаційні ресурси і туризм. Гори, ліси, чисте повітря і вода, гірськолижний туризм, велика кількість історичних пам`яток.

Лише цієї галузі було б достатньо для успішного економічного розвитку. Враховуючи тотальну тінізацію туристичного сектору, як і сфери послуг загалом, можна сміливо припустити чималенький приріст до фінансових результатів економіки регіону.

Непогане і географічне розташування. Хоча про вихід до моря галичанам доведеться забути, через регіон проходить багато транзитних шляхів. Окрім нафта- і газопроводів, які нова влада, звичайно, забажає націоналізувати, це міжнародна траса Париж - Берлін -Мінськ-Москва, автодороги європейського значення Е-373 (Київ-Варшава) та Е-85, яка поєднує транспортний потік з Прибалтики в грецький Александруполіс.

А от з промисловим виробництвом товарів з високою доданою вартістю у Західному регіоні справи кепські.

В радянські часи в західній Україні розвинені були електроніка та військове виробництво. Сьогодні, за невеликим виключенням (наприклад, Львівський завод "Лорта" виробляє станції телеметрії тестування ракет для російського протиповітряного комплексу С-300) ці галузі зруйновано.

Серед потужних промислових підприємств Західного регіону варто відзначити: лише Львівський автобусний завод, Луцький автомобільний завод, Луцький підшипниковий завод, Луцький картонно-рубероїжний завод, Ізоляторний завод (3 місце у світі в галузі), Ламповий завод "Іскра", Автопогрузчик, Долотний завод у Дрогобичі, Стебелицький комбінат, Калушський "Карпатнафтохім", "Лукор" (Виробництво хімічної продукції),

"Тисмениця" (легка промисловість).

Скромний ресурсний потенціал регіону переважно зосереджений у галицькому передгір'ї Карпат. Нафтові та газові ресурси практично вичерпані ще за радянської доби (колись Західна Україна поставляла газ до Москви), але є досить великі поклади сірки.

Цікавими можуть бути поклади різних солей та рідкоземельних металів, зокрема поклади міді на Ділянці "Жиричі" - 125 мільйонів тонн руди. Менш цікавими є поклади вугілля Волинського вугледобувного басейну.

З енергетичним потенціалом Західної України все гаразд - у наявності поклади нафти, газу і бурого вугілля, торфу (більше 20% українських запасів), плюс працююча Рівненська АЕС.

За умови впровадження енергозберігаючих технологій та враховуючи низьку кількість енерговитратних виробництв у регіоні, Галичина буде енергонезалежною державою.

Навіть більше - наявність магістральних газопроводів (Уренгой - Помари - Ужгород, Оренбург-Західний кордон) і нафтопроводів, Дрогобицького і Надвірнянського нафтопереробних заводів і що головне - унікальних підземних газових сховищ (найбільше у Європі Більче-Волицьке газосховище - понад 17 мільярдів кубометрів), перетворює Галичину на серйозного енергетичного гравця у європейському регіоні.

І це вже не кажучи про так званий Бурштинський енергоострів, який охоплює територію площею 27 тисяч кілометрів з населенням близько 3 мільйонів чоловік - енергосистему ТЕС і електромережі, які вже за всіма стандартами інтегровані з європейськими електромережами і дозволяють експортувати електроенергію у Європу.

Думка про деіндустріалізацію регіону є слушною, проте втрата неефективних і енерговитратних підприємств, які у більшості випадків відповідають застарілому четвертому технологічному укладу, не є критичною.

У світі активно розвиваються технології, на тлі яких індустріальний Донбас має мінімум шансів для довгострокового розвитку. Головним капіталом у світі стають два компоненти - технології і люди, які здатні з ними працювати.

І тут ми підходимо до ключового ресурсу регіону - людей.

Цінні люди

За виключенням Карпат, це найбільш густо заселений регіон України, хоча міста-мільйонери відсутні. Західна Україна завжди виступала джерелом людських ресурсів, оскільки робочих місць тут постійно бракувало.

Так, Західна Україна це регіон, більшість працездатного населення якого працює за його межами. Це активні, освічені люди з європейською ментальністю і знанням іноземних мов.

Для населення західної України притаманна більша релігійність, більша народжуваність та більша повага до демократичних традицій, що формувались під впливом Магдебурзького права та європейських традицій Австро-Угорщини та Польщі.

Тут не було кріпосного права і голодоморів. Також, варто звернути увагу на менший рівень злочинності на душу населення.

Все вищезазначене підтверджують дослідження "Центру досліджень регіональної політики", який на основі офіційних статистичних даних опублікував цікаву працю - "Рейтинг регіонів України-2011: соціальний, економічний та демографічний".

Місце західно-українських областей у загальноукраїнському рейтингу соціального, економічного і демографічного розвитку

Цензор.НЕТ Изображение

Карта загальних балів (середнє арифметичне економічних, соціальних і демографічних показників)

Цензор.НЕТ Изображение



Через терени до європейських зірок

Джерело: Центр досліджень регіональної політики

Як бачимо, Західна Україна має всі можливості для самостійного життя. Вона як мінімум матиме енергетичну і продовольчу незалежність та гарні стартові умови для розвитку туризму і логістичної інфраструктури.

Менталітет місцевого населення і його невелика кількість дозволить умовній "Галицькій Русі" безболісно стати членом ЄС. Вона може стати міграційним центром тяжіння для багатьох українців, що забажають залишити іншу Україну.

Внутрішня єдність громадян, компактність території дозволить швидко реформувати економіку і наздогнати сусідів.

Проте, галичанам при цьому варто бути дуже уважними у своїх європейських мандрах - сумний досвід Греції або Угорщини свідчать про небезпеку втрати ключових експортних переваг - особливо у сільському господарстві.

Не слід забувати і про інші важливі проблеми, з якими, як ми пам`ятаємо, зіштовхнулась свого часу і Україна.

По-перше, вже згадуване питання національної валюти. Швидко трансформувати фінансову інфраструктуру регіону, створити та ввести в обіг нову валюту, провести справедливий обмін гривні на нові гроші - все це непрості і недешеві питання.

Як варіант, можливе тимчасове використання іншої іноземної валюти. Сучасна історія знає такі випадки - Еквадор, Зімбабве, частково Панама.

Кому ці приклади здаються смішними, будь-ласка, - уряд Ісландії сьогодні розмірковує, яку б валюту замість національної використовувати - євро чи канадський долар. Євро чи польський злотий, або використання гривні на першому етапі - не такі вже й погані ідеї, як для Галичини.

По-друге, зовнішньо-політичне становлення молодої держави. Тут два варіанти - мирний на зразок Чехословакії, і скандальний - на зразок СРСР. Але в жодному випадку не військовий.

Вище керівництво держави, більшість якого є вихідцями з Донбасу під впливом російської доктрини "Галичина заважає будувати руський мір і нам не потрібна", швидше не стануть "примушувати до миру", та й славні бойові традиції ОУН-УПА, якими лякають дітей на Луганщині, не дозволять конфлікту перейти в гарячу стадію.

Росія, скоріш за все, займе нейтралітет, за умови збереження прав власності на чисельні активи у Західній Україні. Європа всіляко намагатиметься спрямувати процес у мирне русло, і будуватиме міцну буферну зону на західних кордонах.

До речі, зіграти вдало в політику і отримати фінансову допомогу з усіх сторін - одне із важливих завдань потенційного політичного керівництва регіону.

Процесу навіть активно сприятимуть наші західні сусіди - Польща, Угорщина та Румунія, з підсвідомою метою в подальшому розшматувати "свої історичні землі" або встановити над ними міцний політичний протекторат. Це теж буде серйозним викликом для територіальної цілісності нового утворення.

Першими кроками "Галичини" мають стати жорсткі адміністративні реформи на зразок грузинських: люстрація, зниження податкового тиску, але ні в якому разі не перегляд прав власності.

Вся адміністративно-економічна система часів УРСР та "епохи пізнього Донбасу" має бути зруйнована. Тільки так Галичина матиме шанс на економічний розвиток та подолання ще однієї ключової проблеми - катастрофічного від`ємного зовнішньо-торгівельного балансу.

І хоча, як було зазначено, дефіцит валюти перекриватиметься надходженнями грошей заробітчан, ситуацію слід докорінно змінювати. Це стане головним завданням молодої держави, яку воно має вирішити.

Туризм, аграрна продукція, транзит, збереження залишків промисловості - основні пріоритети вирішення цього питання.

Замість висновку

Галичина має всі шанси пережити втрату Великої України, проте чи переживе Велика Україна втрату Галичини залишається під питанням. Втративши останній бастіон "української України", культурні та політичні перспективи держави будуть у повній залежності від світогляду східної України не в найкращому розумінні цього слова.

Хтозна, можливо в 2015 році, якщо Віктору Януковичу не вдасться виграти вибори, він знову повернеться до ідеї створення східноукраїнської автономії для захисту накопичених капіталів.

Але, повторимось, що автори та редакція не бачить жодного позитиву у можливих сепаратистських настроях, які можуть панувати у суспільстві.

У будь-якому випадку, лише зберігаючи територіальну цілісність, та забезпечуючи демократичні вибори, тобто постійну легітимну зміну влади, Україна здатна подолати рецесію і почати новий цикл економічного розвитку та зростання.

Саме будучи єдиною унітарною державою, ми маємо всі шанси бути сильним геополітичним та економічним гравцем, та вести на рівних переговори як і з ЄС так і з Росією. Гіпотетичний розкол швидше за все просто розшматує країну між цими двома зонами впливу.

Тому якщо колись доведеться робити вибір, потрібно буде не один раз зважити всі за та проти, бо один раз роз'єднана країна, вже може не мати шансів на возз'єднання.


Іван Хміль, для РЕ

Топ комментарии
+6
Ну уж нет. Центральной Украине Совок-2 тоже не нужен. Если будет раскол то мы на стороне Галичины. Голодомор и коммуняцкие репрессии еще помним.
показать весь комментарий
29.05.2013 14:59
+5
Я ипал жить в том, шо останется после ухода западных областей. Это не Украина будет, а Быдлостан без роду и племени. Стадо трусливых русскоязычных рабов под руководством жидофреников-психопатов типа Гепы с Допой, уркаганов типа Папы. Нах. такая страна?
показать весь комментарий
29.05.2013 15:19
+5
Интересные теории проекта *Галичина*... Начнём с того что Волынь врятли согласится взять себе общее название как Галичина, хотя бы по историческим причин. Но это мелочи по сравнению с тем что может произойти с проектом * Независимый Донбасс*, который якобы фсех кормит и не знает кого бы ещё покормить на халяву.. Например соседний Ростов своим более дорогим углём. Но не только Ростов. Раша своим дешёвым сибирским углём завалена через край а жители возжелавшие свободы будут нужны России лишь как дополнительный резерв пушечного мяса в своих вечно агрессивных интересах. С металлургией проблема ещё более критична. Остальные отрасли не берём в расчёт Но это в случае как раз не свободного Донбасса а как очередная провинция России. А свободным Донбасс как раз русские и не захотят первыми. Им врятли нужен хоть и дружественный но бесполезный экономически регион с соперничающей экономикой. Это не захочет и местная элита, так как её раздавит северный сосед- Пример с Абхазией и Сев. Осетией очевиден где на всех руководящих постах или граждане России или те кто удалил от власти сепаратистов.
Итог-- Проблема не в разнополярности интересов галичан или донбассовцев а в том что руководят страной сволочи - у которых одно желание- **Нацарював і втік.**

показать весь комментарий
29.05.2013 16:35
Комментировать
Сортировать:
Страница 6 из 6
стесняюсь спросить
это значит, что то быдло, что за эсэсэсэрой плачет и есть рогули?
показать весь комментарий
30.05.2013 15:03 Ответить
распад СССР
это не разовое событие, а процесс, который продолжается. Еще всякое может быть.
показать весь комментарий
30.05.2013 15:02 Ответить
Ты, Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 7956 Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 7956Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9728не наш он3, наверное, хотел сказать
- Жители сраного Юга и Востока?
показать весь комментарий
30.05.2013 15:12 Ответить
хм
ну якщо це масаї, то окацапленим з'яничареним хахлам є чого в них повчитись, наприклад, як берегти дідівську мову та традиції, й головне - самоповаги
показать весь комментарий
30.05.2013 15:37 Ответить
ну ваших даунецких-не
принимают Они на трассах даунбасии промышляют Не пускают потвору гнилую вашу в Европу
показать весь комментарий
30.05.2013 16:57 Ответить
Заморитесь суки синие
ждать отделения Галиции от Украины-хер вам в рыло ваше гнилое Украина готова скорее сто раз отдать даунбассию-край вырожденных алкашей наркоманов спидоносцев-чем самый чистый и Богом данный регион Украины-да простит меня нормальная часть народа Донетчины Не к вам это-а вашим оголтелым обдолбанным ***** и синесракой вашей банде зековской Прочь свои грязные потворные морды от западной Украины
показать весь комментарий
30.05.2013 16:56 Ответить
не дождетесь
чтобы галичина ушла от донбаусского корыта.А где мы ,вуйки,будем харчеваться?
показать весь комментарий
31.05.2013 09:02 Ответить
ну шо
з кацапськіми шльондрами украінськім дівчатам не зрівнятися.
показать весь комментарий
30.05.2013 15:54 Ответить
зато
зато как стараются, как стараются!
показать весь комментарий
30.05.2013 15:57 Ответить
З туреччини
Кацапські лярви всі прищаві та й ще з рота тхне, зуби криві та гнилі. Тілько що нахабні , а так ледащі, як і всі кацапи
показать весь комментарий
30.05.2013 15:59 Ответить
Знову медведчуківсько-тимошенківські байки. Тепер вже з залученням т.зв. "західняків"( ну, зв'язки у Тюлы ще з часыв бурхливого закарпатського життя залишилися). Тут-таки й Юлька пыдгалдикуэ "Я бачу розкол України..." через призмочку власних інтересиків..
показать весь комментарий
30.05.2013 16:03 Ответить
хм
а ющевим рідкісним прихильникам все Юлька мерещиться...зате ригів чомусь не видно, мабуть покращені
показать весь комментарий
30.05.2013 16:22 Ответить
Євгенко, ти скільки класів закінчила, чи взагалі до школи не ходила?
показать весь комментарий
30.05.2013 18:13 Ответить
патріот
Сама велика втрата для України, у разі відєнання Галичини, - це втрата галицької науки та гуцульських науковців. Не доведи Боже! Слава Україні
показать весь комментарий
30.05.2013 16:59 Ответить
лапоть
Не ёрничай,кац
показать весь комментарий
30.05.2013 18:01 Ответить
Iм-перець
втрата галицької науки та гуцульських науковців.

Хiба ж iснуе така "наука" та "науковцi"? Приклади маешь?
показать весь комментарий
30.05.2013 17:01 Ответить
Вони
працюють у схроні
показать весь комментарий
30.05.2013 17:05 Ответить
А ти на клаві?
показать весь комментарий
30.05.2013 18:08 Ответить
юмор такой
зато полно примеров рязанской науки и калужского гоеолога
показать весь комментарий
30.05.2013 17:09 Ответить
Джокер
Отдайте Галичанских рагулей Польше (там некому улицы и туалеты убирать) и наступит в Украине спокойствие и стабильность.
показать весь комментарий
30.05.2013 20:05 Ответить
1234
Ти не джокер, ти ригівська шістка, і месце твоє біля параші, звичайнісінька нетівська шльондра, аля Усопший вечнососущій
показать весь комментарий
30.05.2013 20:59 Ответить
Джокер з КацапСтану
показать весь комментарий
31.05.2013 01:39 Ответить
Мнение
http://uainfo.org/heading/world/144510-rossiya-davno-umerla-no-etogo-nikto-ne-zametil-iz-dnevnika-puteshestvuyuschego-zhurnalista.html

Россия давно умерла, но этого никто не заметил
(из дневника путешествующего журналиста)
показать весь комментарий
30.05.2013 20:20 Ответить
Если она умерла
чего так нервничать по поводу присоединения?
показать весь комментарий
31.05.2013 09:28 Ответить
ооооу
Объясняю для юго-восточных глупцов.Если выбрать европейский путь развития,то количество российских туристов будет больше чем если вступать в тс.При вступлении в тс будет такое же дерьмо как и в россии.А зачем кудато ездить,чтоб увидеть такое же дерьмо и бардак.Вот поэтому все больше россияне ездят в турцию египет,а не в крым.Количество туристов в прибалтику увеличилось,а вот в беларусь как-то не очень.Оно и понятно,в прибалтике можно полноценно заниматься туристическим бизнесом,а в странах тс местные чинуши быстренько найдут способ состричь бабла.И так во всём.А кому земли достанутся?Если в тс,то богачам и олигархам которые засеют рапсом и подсолнечником а деньги в свои карманы,если ЕС то земли достанутся фермерам а это рабочие места и живые деньги.И не в офшорах а у людей.И с заводами ситуация непростая.В развитых странах на заводах работает до 1/3 населения,а остальные заняты в малом и среднем бизнесе.В зоне тс власти люто ненавидят мал.и средн.бизнес,потому что они требуют прав,свобод,демократий,митингуют на майданах площадях,и т.д.Поэтому колич.мал.и ср.бизнеса в р-не 10%.Отсюда безработица и нищета.Так что думайте.
показать весь комментарий
31.05.2013 00:22 Ответить
Василь
Безработица в Евросоюзе
может стать причиной массовой революции, - такое заявление сделал министр финансов Германии Вольфганг Шойбле. Он
отметил, что в ЕС все больше молодежи не может найти работу, и поэтому
властям Европейского союза необходимо принять срочные меры, чтобы спасти
поколения молодых европейцев от безработицы и бедности.

Также чиновник отметил, что наступившая экономия в зоне ЕС тяготит
население в силу того, что европейцы не привыкли экономить, и жесткие
стандарты данной экономии могут спровоцировать вместе с безработицей
массовую революцию в Евросоюзе.Так, в абсолютном выражении число безработных в
ЕС в отчетном месяце составило 26,521 млн. человек, в еврозоне - 19,21
млн. человек. Наименьший уровень безработицы среди стран ЕС в марте был зафиксирован в Австрии (4,7%), Германии (5,4%) и Люксембурге (5,7%). Наивысший уровень безработицы по-прежнему сохраняется в Греции (27,2%), Испании (26,7%) и Португалии (17,5%).

Безработица РФ в 2012 году

Уровень безработицы (безработные к численности экономически активного населения)

январь: 6.0%;февраль: 5.8%;март: 5.7%;апрель: май: ;июнь: 5.4%;июль: 5.4%;август: 5.7%;сентябрь: 5.2%;октябрь: 5.3%;ноябрь: 5.4%*;декабрь: 5.7%*;
Это о безработице.
А что касается, кому земли достанутся? Если Россия уйдет из Крыма, то он по быстрому достанется Турции. Так что туристов Украине не придется принимать. А про Прибалтику лучше вообще помолчать. Их население слишком сократилось (все уехали на заработки, потому как показывать туристам красоты, надо мало людей), а остальные тоже кушать хотят
показать весь комментарий
31.05.2013 08:53 Ответить
До України -Галичини приєднається ще що найменше 10 областей, а це:
Чернівецька
Закарпатська
Хмельницька
Вінницька
Житомирська
Київська ( з Києвом)
Черкаська
Полтавська
Кіровоградська
Чернігівська
Сумська
...........Частково , Одеська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська,Запоріжська,
____________________________________________
показать весь комментарий
31.05.2013 11:40 Ответить
перспективная
страна может получится. Вообще, удивляюсь западэнцам, - на х им это унылое совдеповское г..но со всякими вороватыми "президентами",потешно-показательными "днями побед" с мордобоем каждый год, репрессивной (и потому коррумпированной) налоговой системой, гаишниками и др. х.той ??? Отделились бы от навеки ущербного лохотората, навели бы порядок, - и думаю, для многих нормальных украинцев, наконец то бы появилось государство, в котором адекватным людям было бы приятно жить... Жаль, только что нашей Черкащине не плучится легко из донецкого ига уйти...
показать весь комментарий
31.05.2013 11:46 Ответить
То-то и оно
Что механизма отделения нет и не будет. У власти хоть и придурки с бандитами, но в плане государственности еще немножечко соображают. Поэтому никто никому ничего дарить просто так не будет. Выгоды могут быть любыми. Но все они, как правило, сиюминутны (я имею ввиду с точки зрения истории). А вот факт отсоединения останется ФАКТОМ. И через 10 лет покажется непоправимой, убогой глупостью, как сейчас развал Совка. Так что, господа, забудьте о дерибане или как ща модно, федерализации страны. Больше такой халявы никому не будет.
показать весь комментарий
31.05.2013 12:57 Ответить
увы халява возможна
вспомните - никто особо не опасался развала ссссра, никто к этому особо и не стремился, но и никто особо и не рыдал по этому поводу, и тем более никто не собирался ЭТО защищать. Людям было просто побарабану, ввиду затяжного экономического коллапса. Такие же чувства испытывают сейчас 80% населения суверенных Совкостанов по поводу своих новых "Родин". Остальные 20% - это прибалты, грузины, западэнцы, крымские татары и другие изначально "антисоветские" этнические группы. Из перечисленных только западэнцы и татары не имеют своей государственности, - и если 35% населения Украины ЗАХОЧЕТ отделиться, а остальным будет пофиг, то никакие бандиты-державники не смогут остановить этот процесс...
показать весь комментарий
31.05.2013 13:36 Ответить
Галичина имеет право на жизнь либо отдельной страной либо в составе Польши
показать весь комментарий
31.05.2013 12:37 Ответить
гість
а чого? я хочу щоб вона була в складі росії!
показать весь комментарий
31.05.2013 18:34 Ответить
вперд
три ряда колючей проволоки вокруг донецка и луганска и две дороги за колючкой от этих городов в московию. И переселить туда всех олегархов выместе с верховной зрадой и правительствами нынешним и прошлыми.
показать весь комментарий
31.05.2013 12:42 Ответить
Европеец
Чем думают те, кто хочет в ТС? В Рассеи до сих пор, мля, все НА ОДНОМ ЧЕЛОВЕКЕ держится. У меня такое ощущение, что кто-то считает Путина вечным. Ну построил он там что-то, ну поднял, ну самоутвердился, ну подлечил НЕИЗЛЕЧИМУЮ болезнь, которой страна уже давно болеет, а дальше что? А дальше следующий Горбачев, Ельцин и все остальное уже нами пережитое ***. Не надоело? Кому-то снова хочется постсовдеповской нищеты везде? Очнитесь! Ничего уже не будет по прежнему! Совок был великим государством, но он РАЗВАЛИЛСЯ. Даже если и войдем в ТС, русский бизнес в Украине камня на камне не оставит. Сейчас у нас хоть труба есть, в ТС не будет нихрена. Колючка и паек, мать его. Кремляди больше не позволят нам самостоятельности, как вы не поймете? Они 100% попытаются предовратить возможность повторения 90-х. Поэтому вас всех просто загонят в ярмо. Экономическое. Вся промышленность будет под рассеянами, вся инфрастуктура. Вы что, хотите в рабство? Так езжайте в сибирь на заработки, посмотрите, что вы там заработаете, романтики, мля. А потом, когда из вас выжмут последние соки и Путин канет в лету, вам сделают римейк 90-х. Контрольный выстрел, так сказать. И снова бардак, разруха, беспробудное пьянство и отсутствие уверенности в завтрашнем дне. Вся Рассея на Газпроме сидит, завтра в мире появится революционная технология дешевого и альтернативного газу источника энергии и им всем киздец. Быстрый и страшный. Они за счет ВАШЕГО горба сейчас развиваются, как и раньше. Но вы не понимаете, что вы способны на большее, вы все мычите, в стойло хотите. Союз развалили, развалят и ТС и вашу любимую Рассею. Это просто ДЕЛО ВРЕМЕНИ. Избавьтесь, наконец, от своего хлопства со жлобством и сделайте выбор по настоящему свободных людей.
показать весь комментарий
31.05.2013 12:44 Ответить
ха
Свидомня как то забывает , что Юго-Восток - БОЛЬШИНСТВО населения Украины и жалкое меньшинство может утереться
показать весь комментарий
31.05.2013 12:47 Ответить
Некоторые
Идиоты с юго востока, тоже забывают, что далеко не весь этот регион хочет в ТС. Так что облом кому то. И да, быть "свидомней" все таки лучше безмозглого, беспросветного и убогого рабства. Как ни крути лучше.
показать весь комментарий
31.05.2013 13:02 Ответить
да да
Многие дебилы не с Юго-Востока , тоже забывают, что далеко не весь народ этих регионов хочет в ЕС , ну а если для кого то мыть польские сартиры - свобода , достоинство и гордость , то это его проблемы
показать весь комментарий
31.05.2013 13:09 Ответить
Прекрасно
Теперь я знаю, с кем говорю. Объясняю тебе, убогий. Холопы и терпилы как мыли, так и будут мыть сортиры. Не важно где, в ТС или в ЕС. А вот нормальные люди будут нормально жить только в ЕС. Где хотя бы права человека соблюдаются. Если ты этого не понимаешь, значит ты еще не дорос до того, чтобы быть достойным свободы и я зря трачу на тебя свое время. Так что давай, до свидания.
показать весь комментарий
31.05.2013 13:16 Ответить
да да
Мне то же все понятно , тьфу ты , гей тут про европейские свободы втирает
показать весь комментарий
31.05.2013 13:23 Ответить
русский харьков
"далеко не весь этот регион хочет в ТС"- это потому, что идет массированная пропаганда из зомбоящика за ЕС, за мнимые свободы и ценноти. Реально не показывают правду про ГейЕросоюз. В реалиях там частые демонстрации и стычки с полицией, безработица, ********** и педофилия на гос. уровне. Если ты хочешь в ГейЕуросоюз,тебя тут никто не держит, вали нах.. А мы хотим в Евразийский союз. ИБо там не навязывают **********, там реально экономика Украины будет работать, а при ассоциации с ЕС ей придет полная п-да.
показать весь комментарий
31.05.2013 13:23 Ответить
кто нахарькав
Эуропейские гэй-гаишники на украинских дорогах, - это буде действительно ужасно. Это не наши привычные жадные пид..сы с волшебными полосатыми палочками. И, главное, какой плевок в сторону исконных "православных" и "славянских" ценностей!!! Лучше уж втихаря взяточки платить, а еще лучше - пешочком, с торбынкою, по старинке, как Грыць Сковорода...
показать весь комментарий
31.05.2013 13:43 Ответить
Втихаря
Взяточки по тихому платит либо идиот, который не знает ни прав, ни обязанностей автомобилиста, либо обычный холоп и терпила. Тут ты прав на 100% ТС - это как раз удел таких как ты.
показать весь комментарий
31.05.2013 14:13 Ответить
хвормула успеха
ТС = Терплячий Союз? А как жыж деды и пабеды??!
показать весь комментарий
31.05.2013 15:17 Ответить
Русскому харькову
Эх жаль, что у нас в стране много кто так подвержен разного рода влияниям. А ума проверить и проанализировать не только разного рода пропаганду, но и взгляды независимых источников, как правило, не хватает. Зачастую верят первому убедительному видеоролику, но не проверяют. А может это просто манипулирование числами, выдернутая из контекста информация, и т.д? А уж про то, чтобы выстроить стратегию госразвития и говорить не приходится. Почитай, недоразвитый, что говорят о ТС представители казахского бизнеса, и как приходится выживать экономике Белоруссии. Но для того, чтобы понять, что будет со страной, нужно иметь хотя бы немножечко стратегического мышления, а не таращиться, открыв рот, на кремлевские видеоролики. Ну а что касается меня, то я непременно последую твоему совету и свалю в ЕС, как только рабская психология биомассы затянет страну в ТС. Но пока этого не случилось, я приложу максимум усилий, чтобы заблудшие овцы хотя бы имели шанс осознать свою никчемность и хоть как то измениться (при желании) в лучшую сторону.
показать весь комментарий
31.05.2013 14:03 Ответить
нерусскому троллю
Дешовка, ты и сейчас в ЕЭС сантехником в рабочих общагах Белостока работаешь.... Лакейская душонка.......
показать весь комментарий
31.05.2013 14:10 Ответить
Ну что тут скажешь
Разве можно тут с тобой нормально дискуссию вести, быдло? Только ********** в унитаз и окунать. Ни аргументов, ни мыслей, один ипаный шовинизм и вечная дурость. Я еще раз убедился в правильности своего курса, спасибо.
показать весь комментарий
31.05.2013 14:19 Ответить
а какие тут мысли
Россия давно обогнала по зарплатам и доходам на душу населения ЕСовские Болгарии , Румынии , Прибалтики , Польши и так далее
Ну а если поляку почетно быть сантехником во Франции , то почему галичанину не почетно быть сантехником в Польше ?

Тут ты прав - у каждого свой выбор
показать весь комментарий
31.05.2013 14:29 Ответить
Вот видишь
А я о чем? О том же!!! Россия действительно поднялась. Только поднялась она ЗА СЧЕТ СТРАН ТС и газовых договоров с Украиной. Как текло все в кремль при совке, так и в вашем гребаном ТС течет. А другие народы в ТС куй сосут и правильно делают, ибо на большее не способны, да и не достойны лучшего, если позволяют так собой помыкать. Ты все верно говоришь, дружище! А в том, что Украина не хочет впрягаться в экономярмо и везти в рай кремлядей и прочих чебуреков на своем горбу, ничего плохого нет! Все таки 20 лет независимости даром не прошли.
показать весь комментарий
31.05.2013 14:42 Ответить
а какие тут мысли
И я о том , что ЕС дало Болгариям , Румыниям ,
Прибалтам и тд ? Кроме как мыть ночные горшки в Старой Европе вроде бы и ничего
, да , еще им промышленность уничтожили , чтоб сдуру не передумали и с ЕС
не свалили . Зарплата в той же Болгарии 350 евро , у всех поголовная безработица ,
неподьемеая плата за ЖКХ и никаких надежд . Да и сама так называемая Старая
Европа вся в долгах и безработице , загибается на глазах

.
По всем опросам сейчас в странах ЕС большинство против ЕС , но кто ж этим идиотам даст из ЕС выйти то
показать весь комментарий
31.05.2013 14:47 Ответить
нерусскому троллю
для внука полицая, это конечно верный выбор, чушкарь ты позорный
показать весь комментарий
31.05.2013 14:51 Ответить
Ну что
Полудурок? Нашла коса на камень? Орда в 90-х информ войну западу вчистую слила, теперь в Украине хочет эфир засрать? Хер вам, ребята. Раскуячу ваши ордынские сказочки в пух и прах, если больше, мля, некому. Чтобы далекие от управления и финансов люди не велись на вашу чушь прорассейскую.
показать весь комментарий
31.05.2013 15:07 Ответить
хохло-черкесу
Черкес, вооще заткнись, обезьяна...((((((((((
показать весь комментарий
31.05.2013 15:25 Ответить
чушке западенской смердящей
Кацапські лярви всі прищаві та й ще з рота тхне, зуби криві та гнилі






Ты, чушка западенская, до 1939-го года в польском бараке жило, вместе со свиньями, потому что поляки- хозяева за человека твоих родственников- вуек не считали и даже в польские города-Львов и Тарнополь быдло смердящее за 20 километров не пускало.
показать весь комментарий
31.05.2013 14:08 Ответить
Українець
Дивіться фільм Іллієнка "Білий птах з чорною ознакою" і побачите як жили вуйки до приєднання до України
показать весь комментарий
31.05.2013 15:07 Ответить
эти
разговоры про "две Украины" имеют глубокие исторические корни. В 1939, Красная Армия, подло прислуживая фашизму, вступила во Вторую Мировую войну и присоединила к СССР Западно-украинские земли, на территоррии которых по Сен-Жерменскому мирному договору Польша была ОБЯЗАНА провести в 1942 году РЕФЕРЕНДУМ по поводу самоопределения данных земель. Таким образом, немецкими нацистами и их советскими наймитами в 1939 году был прерван абсолютно легитимный международно-правовой процесс, опирающийся на результаты первой мировой и галицко-польской войн (1914-1918).
показать весь комментарий
31.05.2013 15:40 Ответить
все вернуть как было
Это да , в 1939 Галичина была Восточной Малопольшей , а нынешние украинцы Галичины были малополяками
показать весь комментарий
31.05.2013 15:42 Ответить
гість
***ш. небули.
показать весь комментарий
31.05.2013 18:35 Ответить
спасибо за информацию
получается, что осуждение или отмена пакта Молотова-Риббентропа не означает автоматического присоединения ЗУ к Польше, так как норма о референдуме Сен-Жерменского договора не была выполнена?
показать весь комментарий
31.05.2013 15:46 Ответить
реаліст
В багатьох с юго-востока складається помилкове враження що на Галичині сильно страждають за цілістність України, може є пару придурків з Свободи,що готові на словах віддати життя за захист кримських гір або донецьких териконів від кремлівських агресорів, але в основній масі ці землі з їх ПРидурковатим лекторатом глибоко по цимбалам. Вихід один - федералізація з правом виходу через референдум...
показать весь комментарий
31.05.2013 16:46 Ответить
йх
сыльно чи нэ сыльно,а в Донецк приперлись с клоунской подтанцовкой.Мабуть бздят и очень круто.
показать весь комментарий
31.05.2013 20:21 Ответить
Никола
Прощай, Галичина! Мне твой несносен взор -
коричнево-кривой, с нацистской поволокой.
Набивши склочный рот слюною тягныбокой,
влачи сама-одна свой тягостный позор.
Ты Гитлеру взахлёб лизала сапоги,
и лижешь до сих пор, насупленная краля.
Твой злобный соловей - наследник "Нахтигаля".
Неси ж на Страшный суд чугунные долги.
Услужница СС, живи, но не со мной -
тиару прославляй и по латыни ботай.
Спесивая сестра, я сыт твоей заботой.
Прощай, Галичина, будь Риму ветчиной!
Бог знает: какова греха величина
и - кто хотел любви, а кто кровищи чаял.
Я заберу с собой мой золотой Почаев,
а ты - ступай долой! Прощай, Галичина!
показать весь комментарий
31.05.2013 23:38 Ответить
кацап
Ти дибіл,чи Що?
показать весь комментарий
01.06.2013 19:11 Ответить
виршеплету
"склочный рот слюною", "спесивая сестра" - да, разница в менталитете налицо... Тяжелое наследие монгольского ига, крепостного права, гулага, "героических" "побед и свершений", плюс навечная ушыбленность дебилизмом советской жизни. С таким ущербным мировозрением и в орду не примут, не то что в приличное общество. ЗЫ - "Золотой" Почаев русины-униаты строили на деньги давнего руского рода - князей Потоцких. Так что вечно жадным нищебродам придется довольствоваться своими московскими мечетями, - если обрезание сделают...
показать весь комментарий
01.06.2013 13:26 Ответить
Галичина шило в заднице Украины.
показать весь комментарий
02.06.2013 11:52 Ответить
орест
думай бовдуре що пишеш
показать весь комментарий
10.06.2013 21:22 Ответить
Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 3756
показать весь комментарий
02.06.2013 11:53 Ответить
Спасибо технику за шикарную
фотогалерею.Однозначно ,это чужеродное образование должно быть отдельным и самостоятельным.А может на правах земли войдут в состав ФРГ,и как сыр в масле!
показать весь комментарий
03.06.2013 11:49 Ответить
гість
ця дивна і велечна галиина волинь буковина поділля закарпаття
показать весь комментарий
10.06.2013 21:19 Ответить
Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 6344Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932Имеет ли право на жизнь "проект Галичина" - Цензор.НЕТ 9932

Галичина ,яку Сталін подарив сусідам.
показать весь комментарий
11.06.2013 00:09 Ответить
Хай живе вiльна i незалежна Галичина!
Смерть украинским оккупантам! Бандера прийде - порядок наведе! Украинцы, вон из Галичины!
показать весь комментарий
11.06.2013 07:49 Ответить
Однією з кращих частин Галичини, як на мене, є Дрогобиччина. А саме місто Дрогобич це... Лиш подивитися, що тут є і хто тут родився, то одразу прокидається локальний патріотизм.
Гріх не побачити міські старі дрогобицькі дерев'яні
церкви - Воздвиження (17 ст.) та перлину зодчої архітектури України -
Церкву Святого Юра (з 15 ст.), то є чуд-краса і справжнє диво без
жодного цвяху, яке розмальоване всередині від підлоги до кінчика куполу.
Іще є готичний костел Святого Бартоломея, який наче зодягнутий у
вишиванку, яку викладає цегляна кладка мозаїкою на
червоно-багрово-фіолетових стінах; поруч є стара оборонна
вежа-дзвіниця, що наче воїн, вічно стоїть поруч. То своя рідна готика. Є
тут вулиці з віллами нафтових баронів та є дім, який усі кличуть віллою
Б'янки, а росіяни «малим зимовим палацом». Дрогобич - місто дитинство
Івана Франка, першого українського доктора медицини та ректора
Болонського університету, вчителя Коперника - Юрія Дрогобича. Місто
Дрогобич, містичне місто, особлива провінція, республіка мрій Бруно
Шульца, який писав про місцеву вулиці Крокодилів. То є нафтове місто
Рокомиш Штефана Муеллера, місто художників. Місто в якому народилася
перша голлівудська актриса з території України якою захоплювалася Мерлен
Дитріх - красуня Елізабет Бергнер. Тут свого часу одружився майбутній
7-й прем'єр-міністер Ізраїлю та Нобелівський лауреат Миру - Монахім
Бегін, його дружиною стала дрогобичанка Елайза Арнольд. Дороги тут,
звісно, дещо нездалі і люди жартують собі, щоб вражі танки не завоювали
наше древнє місто. Чимало будівель було знищено, але то що є - тішить
око та українську душу. Люди тут є свої добрі та щирі. І як же тут не
згадати той смаколик. Іжбо, Дрогобич, місто відомої ковбаси -
«дрогобицької», рецепт якої придумал пан Олекса Захаряк в 1961 році
неподілак міської. Факти були взяти із http://www.drohobyczer-zeitung.com/ Drohobyczer Zeitung
показать весь комментарий
05.08.2014 14:39 Ответить
Страница 6 из 6