Про виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям у 2016 році
«Не выплатили материальную помощь за 2016 во многих в/ч, хотя рапорта были написаны еще в ноябре. На вопрос почему половина получила, а другие нет ответили что это не обязательная выплата и нет денег в казначействе... Многим не понятно почему так???»
Багато подібних запитань від військових з приводу матеріальної допомоги надходить днями. Ділюся інформацією якою володію.
Отже, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом один раз на рік, надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Максимальний розмір цієї допомоги дорівнює місячному грошовому забезпеченню, але може бути і менше.
Але, ця виплата не є обов'язковою та фіксованою, її розмір встановлюється щороку рішенням Міністра оборони України, виходячи з кошторису та наявного фонду грошового забезпечення.
02 лютого 2016 року під №44 вийшов наказ Міністра оборони «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році». В п. 3 цього наказу зазначається, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань буде виплачуватись за окремим рішенням Міністра оборони України.
В цьому окремому рішенні вказано наступне:
«3. Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань виплачувати в розмірі, що не перевищує розмір місячного грошового забезпечення військовослужбовця.
Видання наказів та виплату матеріальної допомоги здійснювати в межах фонду грошового забезпечення виключно за наявності залишків коштів на реєстраційних рахунках в порядку, передбаченому пунктом 1 цього наказу».
Тобто, на рівні Міністерства оборони виділення коштів на виплату матеріальної допомоги всьому особистому складу не було. Було передбачено, що вибірково, за рішенням командира частини може здійснюватись преміювання за рахунок залишків нерозподіленої премії у військовій частині.
В цьому полягає причина, чому, нажаль, далеко на всі отримали вищезазначену премію.