Сумська облрада. П’ять років втрачених можливостей
Сьогодні, на виборах, люди дали оцінку центральній владі – а через рік вони будуть оцінювати нашу роботу
Навіть не вдаючись до детального аналізу, неважко зрозуміти, що стратегія розвитку області на ці роки залишилася на папері . Це така собі гарна казка, приємна для слуху всіх, хто не зацікавлений у будь-якому розвитку. Не вкрили землі області нові агрокомплекси та свиноферми, не дали роботу жителям Сумщини та відчислення в бюджет нові заводи та фабрики (та й за старими інвестори в чергу не шикуються), не покращився добробут людей. Навіть старі пестициди з майже 70 отрутомогильників так і не вдалося утилізувати – вони так і продовжують отруювати мешканців області. Чим займалася всі ці роки обласна влада? Фейковою боротьбою з корупцією? Ворожнечею з керівництвом обласного центру? Створенням «потьомкінських сіл» перед приїздом якого-небудь завалящого керівництва з Києва? Може, за цей час середньостатистичний житель області побачив покращення в сфері медичного обслуговування, реконструкцію закладів культури? Врешті-решт, нормальні дороги, після подолання яких не треба ставати на коліна перед машиною і просити пробачення за це знущання? Хоч один рейс із Сумського аеропорту, на ремонти якого регулярно виділяються немалі кошти? Оплату за ту шкоду, яку приносить екології і дорогам активний видобуток нафтогазової суміші?
Цей список можна продовжувати до безкінечності – бо у кожному районі області є свої болючі питання, які за роки роботи цієї влади не зрушили з місця ані на міліметр. Але хто в цьому винен?
Напевне, більшість моїх колег зі мною не погодяться – але ми несемо спільну солідарну відповідальність за те, що відбувається в області. Це відповідальність не тільки керівництва області, але і кожного депутата. Це ми сиділи і ждали, доки хтось зробить усе за нас, заставить чиновників почати працювати. Так, я і кілька моїх однодумців у 2017 році намагалися підняти питання про відставку керівництва обласної ради, чим здобули собі чимало неприємностей – але чи підтримали нас інші депутати? Лише два депутата, Ладуха та Салатенко підтримали нас. А ті, хто зараз демонструє неабияку хоробрість, тоді чомусь ховалися по кутках і праця очільників області їх цілком влаштовувала. То звідки ж тепер раптове прозріння? І чи не заважає їм турбота про долю керівників області побачити нікчемність власних «зусиль»?
А нас же оцінюють люди. Сьогодні вони дали оцінку центральній владі, а вже через рік будуть оцінювати нашу роботу. Як ви думаєте, результат чимось відрізнятиметься?
У нас є рік - і ми повинні засукати рукава і працювати, якщо не хочемо так само піти з обласної ради, не маючи чого сказати на своє виправдання і чого продемонструвати на доказ своєї роботи. Якщо область не почне розвиватися, а добробут її населення – рости, якщо задавнені проблеми не почнуть вирішуватися, якщо ми замість роботи будемо продовжувати з’ясовувати стосунки – між собою та з місцевими радами – нас всіх винесуть звідси через рік. І будуть абсолютно праві. Тому не варто витрачати час на сварки і демонстрацію своєї запізнілої безкомпромісності й відваги – давайте просто братися до спільної роботи!