11013 відвідувачів онлайн
834 1
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Гральний бізнес в заручниках у депутатів

21 грудня 2020 року відбулась доволі знакова подія Кабінет Міністрів України нарешті затвердив ліцензійні умови у сфері організації і проведення азартних ігор.

Нарешті оператори грального бізнесу отримали можливість вийти з тіні, придбати ліцензії і почати спокійно працювати в Україні. На скільки, звичайно, це можливо в Україні.

Втім не все так райдужно. Через те, що спеціальний закон приймали поспіхом і зі складнощами, і остаточна його редакція виявилась ,м’яко кажучи, не досконалою.

По-перше з під дії Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» були виведені лотереї. Тут слід подякувати лоббі «лотерейників», яке в парламенті очолював славнозвісний Гетьманцев.

Ну а по-друге, закон передбачив необхідну сертифікацію грального обладнання, що, звісно, вірно, але…для цього необхідно внести відповідні зміни в Закон України «Про стандартизацію». Чому про це ніхто не подумав при голосуванні за легалізацію грального бізнесу? Думаю, що причина полягає в тому, що попри всю боротьбу «лотерейників», «тіньовиків» і «операторів легального бізнесу» певні моменти просто випали з уваги.

А можливо, це було зроблено спеціально для того, щоб відтермінувати запуск легального ринку гемблінгу і дати ще півроку-рік «тіньовому ринку» спокійно попрацювати обманюючи гравців і завозячи кеш «на верх».

Як би там не було, але наразі без змін в чинне законодавство запустити ринок грального бізнесу неможливо, адже за один день неможливо розробити сертифікаційні умови, синхронізувати українські сертифікаційні умови із аналогічними умовами ЄС і США. Ну і якщо ми хочемо, щоб гроші на обладнання не йшли з країни, то треба дати можливість українським виробникам запуститись, а це питання не одного дня.

Тож, як не крути, ми знову постали перед вибором зробити швидко і погано, чи трохи витратити час і зробити по-людськи. На мою думку, найбільш прийнятним сценарієм було б зробити перехідний період до 01 січня 2022 року, і за цей час впорядкувати всі неточності в законах, що стосуються грального бізнесу і технічних регламентів для грального обладнання, і дати час Регулятору адаптуватись до змін, а Кабміну створити умови для українських виробників грального обладнання. Це дозволить вбити зразу декілька зайців. По-перше, інвестори почнуть купувати ліцензії і спокійно готуватись до відкриття гральних закладів, по-друге, будуть створені умови для виробництва українського обладнання, що створить додаткові робочі місця, по-третє ринок відчує, що держава дійсно зацікавлено в нормальній роботі геймблінгу в Україні.

Але щоб все це відбулось, необхідно, щоб ці питання були винесені в зал вже найближчої сесії, а також паралельно врегульовані питання оподаткування, про що я вже не раз писав. І за таких умов ринок азартних ігор в Україні отримає шанс, у зворотному випадку ми втратимо ще декілька років, а бюджети всіх рівнів наврядчи отримають заплановані 7 млрд.грн.

Завантаження...