8960 відвідувачів онлайн
4 259 13
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

ЧИМ ДОВШЕ, ТИМ КРАЩЕ?

(або чим українські стратегії відрізняються від британських)

У березні цього року було оприлюднено дві стратегії розвитку: Великобританії та України.

Відмінність масштабу людей, які опинилися у стерна обох країн, видно вже з назви. Британська стратегія називається "Глобальна Британія у конкурентну добу: комплексний огляд безпеки, оборони, розвитку та зовнішньої політики". Документ добре структурований, яскраво оформлений і займає лише 114 сторінок: https://assets.publishing.service.gov.uk/.../The...

Буквально одночасно з Урядом Її Величності Кабінет міністрів України затвердив Національну економічну стратегію на період до 2030 року. Аби ніхто не сумнівався, зробив це український уряд "за ініціативи Президента України Володимира Зеленського" (коли вже в наших очільників вивітриться з голови цей рецедив совка – пристрасть до патронування усього та перерізання червоних стрічок?). Цій стратегії присвячений спеціальний сайт: https://nes2030.org.ua/ і вкрай нудний документ на 343 сторінки (рівно втричі довший за британський), який власне і є "Національною економічною стратегією на період до 2030 року": https://www.kmu.gov.ua/.../pro-zatverdzhennya...

Підготовчий документ до української Економічної стратегії 2030 під назвою "Вектори економічного розвитку 2030" ще довший – в ньому 416 сторінок: https://nes2030.org.ua/docs/doc-vector.pdf. В іншому підготовчому документі "Аудит економіки України 2030" – ще 123 сторінки: https://nes2030.org.ua/docs/doc-audit.pdf.

Загалом у цих трьох документах – під 900 сторінок.

В мене дуже просте запитання до нашого Кабміну: чому британському уряду – з населенням майже вдвічі більшим за українське і ВВП (за ПКС) в шість разів більшим – для окреслення бачення місця Великобританії у сучасному світі (включно з економікою, безпекою, оброною та геополітикою) вистачило 114 сторінок. А Україні для окреслення стратегії лише економічного розвитку на найближчі 10 років – сотні сторінок? На Банковій та Грушевського загалом розуміють значення слова "стратегія"?! І чим стратегії відрізняються від планів та програм?

Чи безмежному авторському колективу цих "стратегічних досліджень" просто платили посторінково?

Сміх змішується зі сльозами, коли читаєш марення влади про (цитую) "нереалізований потенціал нашої країни" у розмірі "1 трлн доларів США", який мають намір реалізувати прем'єр-мінітр Шмигаль та його уряд. Їм би до кінця кварталу у кріслах втриматись, а не марити десятилітніми стратегіями. І про які інвестиції можна мріяти після показового кейсу з націоналізацією "Мотор Січі"?!

Ну і останнє запитання: чому таку амбітну стратегію на трильйон затвердили не законом, навіть не указом президента, а лише постановою Кабімну? Чому Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020" затверджували указом Президента України, Стратегію державної екологічної політики України на період до 2030 року – законом України, а тут задовільнились урядовим рівнем?

Аби після того, як Шмигаля відправлять у відставку, здати цей шедевр в макулатуру і традиційно все списати на "попередників"???

Питанння, питання, питання... І жодної задовільної відповіді на них...

Цензор.НЕТ Изображение

Топ коментарі
+8
ЧИМ ДОВШЕ, ТИМ КРАЩЕ? - Цензор.НЕТ 4724
показати весь коментар
26.03.2021 10:58 Відповісти
+2
Коза.(Смотрєть):
ЧИМ ДОВШЕ, ТИМ КРАЩЕ? - Цензор.НЕТ 1124
показати весь коментар
26.03.2021 21:41 Відповісти
+2
Тема Порошенко не раскрыта. Незачет.
показати весь коментар
27.03.2021 11:30 Відповісти

Завантаження...