11459 відвідувачів онлайн
14 537 42
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Законопроєкт 7351 "про розстріл військовослужбовців"

зсу,мобілізація

Оскільки маю безліч запитів на коментарі, я відповідати не встигаю, пишу відразу всім.

Так, законопроєкт уже 7351 "про розстріл військовослужбовців" відкликано з парламенту. Так, сталося це після того, як протягом двох днів ми піднімали і ставили на вуха всіх, хто може вплинути на цей скажений принтер у вигляді окремих депутатів і депутаток оборонного комітету. Публічність інформації ми відкладали на сам кінець вимушеної адвокаційної кампанії, бо ми, навідміну від авторів законопроєкту, дбаємо про національні інтереси і думаємо про наслідки.

І так, правильна реакція влади на помилку - це добре. Хоча, звісно, краще, щоб цих помилок не було взагалі. Але маю низку питань. Про них нижче.

Хто пропустив - проєкт 7351 передбачав виключення із чинної норми Статуту внутрішньої служби ЗСУ обмежувальної умови щодо застосування зброї начальниками проти підлеглих військовослужбовців, "при цьому не заподіюючи смерті військовослужбовцю".

1. Бачу, багато хто пише, що це лише формальність, мовляв, український офіцер ніколи не буде вбивати своїх підлеглих. Ви знаєте, це дуже шкідливий міф. Я особисто знаю кількох командирів, які в критичній ситуації навіть бровою не поведуть. І повірте, деякі з них - дуже ефективні командири і користуються, так би мовити, попитом у командування. Але суть змін, які ще не сталися з українською армією, але обов'язково стануться і які її раз і назавжди відріжуть від совкового минулого, - це те, що армія має бути побудована на лідерстві, авторитеті і повазі до командира. А не на силі. Про це ми з вами говорили тут десятки разів і ще будемо говорити, але не зараз.

2. Цей законопроєкт пройшов розгляд оборонного комітету ВР без зауважень. Взагалі. А внесла його на розгляд голова підкомітету з запровадження цінностей і стандартів НАТО. Нічого не казатиму вам про те, що нічого спільного ні з натівськими, ні з загальнолюдськими цінностями ця творчість немає. Це вам просто ремарка до якості роботи парламенту під час воєнного стану. І це стосується всіх фракцій.

3. Так, проєкт відкликано. Але сам факт цієї ідеї, по-перше, абсолютно відповідає фейкам, які постійно поширює російська пропаганда про Збройні сили, по-друге, сильно деморалізує українських військових. Особливо тих, хто до лав війська став зовсім нещодавно і без того в шоці від армійських буднів. А ще більше - їхніх рідних, які й без того на межі нервового зриву. Молодці, підлили масла.

4. Законотворчість окремих осіб останнього часу має своє коріння. Це коріння простягається до тих, кому дуже кортить, я би сказала, свербить останнім часом монополізувати оборонну сферу під себе. А якщо ще глибше копнути - то це наслідок фаворитизму на Банковій, коли окремим любімчікам надто довго сходять з рук всі балощі. І якщо навіть така близька загроза захоплення ворогом самого Президента не принесла йому розуміння, що сфера безпеки і оборони - це не жарти, нею повинні займатися професіонали, то я вже не знаю, що тут допоможе.

Топ коментарі
+23
Такі наші реалії. Депутат від "Слуг народу", медсестра за фахом Мар"яна Безугла (та яка розробляла 2 роки законопроект про СБУ і контррозвідку), таки утнула. За такі речі треба позбавляти мандата, коли не віддавати під суд. Бо або занадто тупа, або пішла на поводу агентів РФ, ОП чи інших законсервованих ворогів. Мазурашу Георгій- депутат, журналіст-фізкультурник з Чернівців, уже раз "відзначався" намаганням змінити державну символіку, можливо, не дістав по руках ні по пиці. Федієнко Олександр-спеціаліст з кібертехтологій, депутат від "Слуг народу". Правильний акцент журналістки Ольги Решетилової про те, хто пропустив такий законопроект в комітет ВР, а це без спікера неможливо, отже, хто з ОП давав таку вказівку? Ось де зрадник! Наступне: значна частина наших військових на фронті -добровольці, або ті, хто в перші дні мобілізації став на захист країни в ряди ЗСУ або НГУ, ТО, то коли вони не згідні з дебільними (злочинними)наказами, то командир їх може розстріляти, а падлюки, які втекли за бугор, кинули країну, або катаються на джипах, бухають в кабаках по Галичині чи інших містах будуть робити селфі і ХА-ХА (ржати). Путіністи не змогли побороти наших військових, то що, задумали підірвати обороноздатність зсередини. А подумали , що на це скаже весь цивілізований світ? Психлікарня на вул.Кульпарковій,95 у Львові відпочиває. То такі люди керують країною? Терміново потрібно звернутись до Верховного головнокомандуючого щоб дав цьому персональну оцінку, бо дуже вже це недобре засмерділо в ЗМІ і ВР. Виглядає, що у Верховній Раді деякі "спеціалісти" таки добряче накурились на травневі свята. Добре, що знайшлось кілька тверезих людей і заставили відкликати цю ідіотію.... А може хтось сказати як оцінити наказ здаватись, що робити тепер в СІЗО азовцям ???
показати весь коментар
24.05.2022 17:36 Відповісти
+18
ВИ ТАМ З УМА ПОЗХОДИЛИ ЧИ ЩО??? ЯК ЦЕ РОЗСТРІЛЮВАТИ НА МІСЦІ??? КОМАНДИР ЩО БОГ ЧИ ШО??? ЯКЕ ВІН МАЄ ПРАВО ВИРІШУВАТИ КОМУ ЖИТИ, А КОМУ ВМЕРТИ??? ВИ ВСІ ВВАЖАЄТЕ ЩО КОМАНДИР БЕЗГРІШНИЙ І МОЖЕ ЯК БОГ ВИРІШУВАТИ ДОЛЮ ЛЮДИНИ??? ВИ БОЛЬНІ НА ГОЛОВУ, А ЖОПУ ЛІЧЕТЕ??? А ЯКШО КОМАНДИР ВИЯВИТЬСЯ ТИРАНОМ І БУДЕ СТРІЛЯТИ НА ЛІВО І НА ПРАВО ВСИХ НЕУГОДНИХ, ТО ШО ЦЕ БУДЕ ПРАВИЛЬНО??? А ХТО ТАМ БУДЕ ЗНАТИ ПРАВДУ НА ПОЛІ БОЮ??? ВИ РОЗВЯЗУЄТЕ РУКИ ДЕБІЛЬНИМ ЛЮДЯМ ЯКІ ЗМОЖУТЬ ТВОРИТИ ЗЛО З ПІДЛЕГЛИМИ!!! ЩО ЦЕ ЗА ЗВІРСТВО ТАКЕ ПРИДУМАЛИ!!! ІДІОТИ!!! МАЛО В НАС УБИТИХ БІЙЦІВ, А ВИ ЩЕ ХОЧЕТЕ ДОБАВИТИ??? ВИ ДУХОВНІ УРОДИ???
показати весь коментар
24.05.2022 15:59 Відповісти
+18
да да , чуть раньше с крымскими перешейками малость ошиблись , нечаяно раминировали
показати весь коментар
24.05.2022 17:41 Відповісти

Завантаження...