9970 відвідувачів онлайн
2 494 42
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Особисте життя і громадянські права

Я двічі була заміжня. Він був одружений. Обидва - в минулому і невдало. В мене четверо дітей. В нього - трійко. Коли ми зустрілися, нам не був важливий штамп у паспорті. Були важливі емоції, спільні думки і погляд в один бік. Відчуття, ніби після тривалої подорожі ми повернулися додому.

Для нас не мало значення що там про нас знає держава. Мы були один в одного, наші діти - з нами. Хто їх народив - питання другорядне. Спільні. Кохані. Однаково близькі - ті, які прийшли з минулого життя і та, яку нам подарувала доля в "поважному віці".

Дім, квіти, виноград і суниці. Не мало значеня хто купував житло. Мало значення хто викладав душу. Не мало значення чи я його дружина з точки зору держави. Його батьки жили з нами, наші діти були з нами, один за одним в домі з'являлись коти. Нічого взагалі не мало значеня крім відчуття того, що ми - єдине ціле.

А потім була війна. Ми одружилися офіційно в військовій частині. Так, нам пощастило і тут бути разом. І одного дня командир абсолютно практично нагадав, що раптом щось - ми задовбемось доводити, що ми маємо спільну дитину, спільне життя, спільне кохання. Що державі начхати на наші почуття. Їй треба офіційне підтвердження, що ми маємо право вимагати доступу до реанімації, або вирішувати питання з похованням.

Наше одруження місяць тому було швидким. Ми забігли до комбата, підписали клопотання і побігли далі. Для нас воно не змінило нічого. Для Держави - змінило все.

... Кілька днів поспіль спостерігаю за черговим скандалом навколо бійця, який має іншу орієнтацію, ніж мій чоловік. Мовляв, особисте житя - це його справа. І не треба його виставляти на загал. І взагалі - відносини в ЛГБТ - спільноті не на часі. Нашо про них казати? Кохайте один одного мовчки.

Так, особисте життя - воно і є особисте. І нікого не обходить що дорослі люди роблять вночі у власному ліжку. Але це не про секс. І навіть не про кохання. В наших умовах це - про полон, поранення, поховання і купу іншіх неромантичних речей. Не про вподобання у ліжку ( а повірте - в гетеросексульної пари вони можуть бути йой які несподівані), а про турботу і громадянські права.

Так-так, про ті самі громадянські права, які дозволяють боронити вас будь-якій людині, незважаючи на вік, стать, орієнтацію, расу або релігію. Боронити. Але не бути рівними серед рівних.

І не треба мені казати, що ці розмови не на часі. Бо турбота про свою родину, як і турбота про Батьківщину на часі завжди.

P. S. На прохання друзів, для яких це важливе і особисте питання, додаю до посту петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

https://petition.president.gov.ua/petition/144562

Цензор.НЕТ Изображение

Топ коментарі
+4
Вопрос спорный.... имеем де факто множество традиционных гетеросексуальных семей, которые не имеют детей, но с точки зрения бытовых, имущественных и др. отношений имеющих взаимные права и обязанности. Т.ч. рождение детей отнюдь не единственный признак определяющий наличие семьи. В наше время это скорее общий быт, проживание, отношения. И мне кажется что нетрадиционная пара тоже может вполне достойно воспитать приемных детей (или детей одного из партнеров). Т.е. если не заглядывать им под одеяло, то я не вижу никаких причин почему бы юридически не узаконить союз двух людей, независимо от их пола, если они сами этого так хотят.
По сути, насколько я понимаю, все споры о неравноправии нетрадиционных пар сводятся к невозможности ими иметь какие то общие права и обязанности, наравне с традиционными парами. Я не понимаю в чем проблема. Взрослые люди обьединяют свой быт, и какое нам до этого дело.... пусть живут как хотят. Может действительно придумать какое то термин такому союзу, уравнять его с семьей и закрыть проблему раз и навсегда ?
показати весь коментар
05.07.2022 10:43 Відповісти
+3
Під час війни людям справді може дуже знадобитися чисто бюрократичне узаконення їхніх сімейних і майнових стосунків. І якщо люди одної статі хочуть одружитися, чи різностатева сім'я не хоче мати дітей взагалі, то хто я така, щоб їм у цьому заперечувати. Я також за легалізацію всього, що не є криміналом. Коментар на підтримку Лесі Литвинової
показати весь коментар
05.07.2022 11:05 Відповісти
+3
За такою логікою молоді люди із невиліковним безпліддям, жінки після клімаксу теж не мають права одружуватися, бо дітей уже не буде
показати весь коментар
05.07.2022 11:17 Відповісти

Завантаження...