Закон 8271 відкриє Скриньку Пандори
Цікаво, а за херсонське ТРО і бузковий парк теж судитимемо рядових?
Чи хто там відповідальний? Хто там не проявив достатньо героїзму? Хто там перший залишив позиції?
Підписавши закон, про який просить Валерій Залужний, президент відкриє скриньку пандори, з якої повалить зрада.
Закон не залишить суспільству іншого вибору, ніж як докопуватися до істини у кожній ситуації. Бо йтиметься про долі людей на роки, про репутацію, про правду. А ми цю правду знаємо, бо з 24 лютого ми ведемо ці кейси. Знаємо, де і скільки загинуло, скільки зникло безвісти і чия це відповідальність.
У нас практично готове розслідування по Тошківці. Красиве, з аерозйомкою, з коментарями експертів. Ви думаєте, там винні солдати? Ми його не поспішали публікувати, але тепер доведеться.
У мене збереглась переписка, у тому числі з паном Залужним і його помічниками щодо ситуації в Попасній. Пригадаємо?
А хто це призначив першого командира 110 бригади? Не ТРО, механізованої. Мого любімчіка призначили, якого гнали сцяними тряпками з армії, але хтось же його витягнув. І він поклав пів бригади, навіть облік особового складу не вів. Рідним довідки про зникнення безвісти бійців, зв’язок з якими обірвався у квітні, прийшли лише в серпні.
В мене є дуже багато про що розповісти.
І хочу я того чи ні, мені доведеться це зробити. Бо я не дам очорнити імена невинних людей. Особливо якщо вони вже самі за себе сказати не можуть.
Ви цього добиваєтесь?
Ви хочете, щоб ми почали говорити?
Чи, може, таки варто подивитися на справжні причини низької дисципліни? На провальну роботу центрів комплектації, на неякісну підготовку особового складу або взагалі її відсутність, на відсутність взаємодії між підрозділами, на відсутність морально-психологічного забезпечення, на низькі моральні і лідерські якості багатьох командирів, а відтак відсутність довіри до них? На втому людей, які понад півроку в нелюдських умовах без відпочинку і ротації.
Щоразу, коли я стаю на захист військовослужбовців, мені хтось з ГШ каже, що основа армії - це єдіноначаліє, а я його підриваю. Так ось це "єдіноначаліє" в моєму розумінні - це вертикаль відповідальності. Це найперше відповідальний за все головнокомандувач, і лише в найостаннішу чергу - солдат.
Розіграно все як по нотах:
- в зал ВР вносяться 4 резонансні законопроекти, щоб розпорошити увагу громадськості на різні площини протистояння (розділяй і володарюй) - про медіа, про забудовників, про реформу КСУ, про покарання військовослужбовців. Бонусом відволікаючи законопроект - про скасування ОАСКу імені підсанкційного Вовка.
- депутати не встигають читати жоден законопроект, а тому покладаються на Шапталу, який підтримав законопроект (стійке відчуття, що і він його не читав, а консультувався з юридичними радниками). Тому навіть депутати з ЄС (8 чоловік із 27) підтримують його.
- далі подоляк чудово розумів, що громадянське суспільство підтримає армію, якій цей закон викручує руки та порушує конституційні права воїнів. Шум здійнявся.
- далі Офіс Президента йде до Головнокомандувача і каже: ви ж підтримали закон, навіть Шаптала виступив, всі фракції підтримали, в тому числі опозиційні (маніпуляція). І просять записати не характерне для Залужного селфі відео, де він з читає текст про підтримку закону про збільшення покарання для військовослужбовців.
Воїни незгодні з генералом, але не розуміють, що він тут і ні до чого. Йому потрібна дисципліна і чіткість виконання наказів, а ОП йому підсунув своє бачення як цього досягти. Йому немає коли розробляти механізми досягнення цілей. Для цього є міністерства, відомства, експерти, депутати...
Ось так і розігруються трьохходовку, в результаті яких і вибивається клин між Головнокомандувачем та його армією.
Ціль - зміщення Залужного, послаблення воєнного лоббі та намагання заглянути в очі путіну.
Але все має свою ціну, міша, і не думай, що всі інші не бачать чого ви хочете досягти і хто вам ставить такі завдання. Буде протидія і не тільки внутрішня, а й від партнерів.
Вихід замголови партії Слуги Народу Галини Янченко - перший дзвіночок.