8512 відвідувачів онлайн
2 051 7
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

"Пекельні борошна" росіян

"Немає сечі терпіти ці пекельні борошна"! Російські боти на початку війни виглядали приблизно так само, як російська армія: анекдотично і ідіотично. Однак час іде і висновки з невдач можуть робити навіть у рф.

СБУ останніми днями повідомляє про нову навалу ботів зі сходу. Більш підготовлених ніж початкові безтолкові юніти росіян. Тільки за останній час Кібердепартамент СБУ викрив 9 ботоферм. Йде мова про фейкові "українські" акаунти у ФБ, інстаграмі та твітері з охопленням майже 200 тисяч. Кожен з ботів активно задіяний у коментуванні поточних подій.

Цікаво, що росіяни активно використовують українські IP-адреси. Для цього працюють спеціальні проксі-центри, за допомогою яких можуть видавати себе за користувачів українського мобільного інтернету. Один з подібних центрів був виявлений і ліквідований СБУ у Полтаві. Тисячі бот-акаунтів на певний час залишились без прикриття.

Характерно, що в Кремлі зрозуміли, що пряма російська пропаганда вже не діє, тому активно юзають внутрішню українську повістку. Сіють зневіру перед контрнаступом, якого "чомусь нема, а коли буде, то буде не такий". Тотально критикують владу, як цивільну, так і військову з начебто ще більш проукраїнських позицій. Тим більше, що частина українських політиків, для яких війна вже закінчилась, регулярно підкидають теми для "внутрішніх срачів". "Підсвітка" внутрішньоукраїнської зради – один з найбільш важливих фронтів "російської армії ботів"

Те, що СБУ влаштувала "пекельні борошна" російській ботофермі – факт позитивний. Кібердепартамент Служби зміг швидше за росіян провести модернізацію і тепер переграє їх у кібервійні. Однак певен, що у рф продовжать вирощувати нові "ботоферми", а тому фільтрувати коментаторів все ж необхідно. Російські боти часто хочуть виглядати ще патріотичніше ніж українські користувачі. Активно юзають критичне ставлення наших людей до будь-якої влади та чиновників. Втім ботів все одно видають деталі. Українець не буде вживати вирази "київська влада" або "юго-восток Украины", писати "в Донбасі" замість "на Донбасі" і т.д. Одним словом, якщо читаєте коментарі, то "майте сечу" їх фільтрувати.

Завантаження...