9697 відвідувачів онлайн
1 937 5
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Чому гальмують санкції проти ексчиновників Януковича?

янукович

"Я думаю, що найближчим часом ви побачите всі ці процеси. Відповідні інституції не зупиняють своєї роботи. У нас дещо змінилося законодавство, вже під час війни законодавець змінив законодавство. І ми на сьогодні ухвалюємо вже рішення РНБО щодо санкцій стосовно цих осіб", - це відповідь Секретаря РНБО Олексій Данілов на запитання ведучої на RadioSvoboda Daria Kudimova по аналітиці StateWatch https://www.radiosvoboda.org/.../oleksiy.../32391291.html

❗️А саме, чому за понад рік повномасштабної війни лише Янукович, Медведчук, Лебедєв, Новинський, Кива та Богуслаєв опинилися у санкційних списках, і тепер їх майно може бути стягнутим.

Звісно, нашій команді дуже приємно, що великі медіа звертають увагу на ті питання, які ми перед владою підіймаємо публічно.

Сподіваюся пан Данілов дотримається слова, і незабаром український народ побачить під санкціями таких одіозних особистостей як Клюєв, Портнов, Сівкович та інші. А їх "чесно зароблені" кошти будуть спрямовані на посилення обороноздатності.

Нагадаю, що наш аналітичний центр також розробив рекомендації, як підвищити ефективність санкційної політики в Україні:

✅ АРМА має відкрити реєстр заарештованого майна, тоді принаймні суспільство дізнається скільки його, і хто на ньому заробляє;

✅ КМУ має перевести всі конкурси Агентства на Прозорро.Продажі беж жодних виключень;

✅ КМУ має запустити реєстр підсанкційних осіб і їх активів, щоб не можна було змінити власників до конфіскації;

✅ Мінекономіки/СБУ мають ініціювати санкції проти тих російських бізнесменів, які повʼязані з Кремлем, і які мають активи на території України, а також проти топ-зрадників;

✅ Мінʼюст після таких санкцій отримає повноваження стягнути активи в дохід держави;

✅ але КМУ перед Мінʼюстом має виставити пріоритети - у першу чергу Міністерство має готувати позови проти підсанкційних осіб, які мають великі економічні активи в Україні, а всіх дрібних гравців на конфіскацію відправити в останню чергу;

✅ для того, щоб Мінʼюст встиг все стягнути за час воєнного стану, потрібно команді міністерства забезпечити все необхідне фінансове та експертне забезпечення;

✅ ті активи на території України, які належать уряду агресора мають бути вилучені за процедурою, по якій був націоналізований "Сбербанк". Нагадаю, таких активів 903 шт., перелік Мінекономіки давно укладений, але чомусь не переданий на РНБО.

Завантаження...