5684 відвідувача онлайн
10 255 26
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Неадекватне рішення

Щойно побачив, що влада може почати збирати майже 20% податків з усіх коштів, що волонтери назбирали на свої персональні картки. На мою думку, це вкрай неадекватне рішення, хоча і юридично коректне.

Не лише як економіст, але і як людина, що сумлінно сплачує податки (не дуже типова риса для успішної людини у нас в країні 😄) дозволю собі прокоментувати, чому саме я так вважаю.

З точки зору філософії та діючого законодавства, збирати податки з надходжень до людини від сторонніх осіб потрібно – інакше навіщо взагалі реєструвати бізнес чи ФОП, можна просто надавати будь які послуги та казати: "скинь мені на картку".

Але у кризовій ситуації, в якій ми опинились 24 лютого того року, люди не мали часу реєструвати благодійні фонди або громадські організації – багато людей просто почали збирати гроші і працювати. І я не здивуюсь якщо в багатьох з них наразі не буде вже чеків або інших документів на те що вони закупали.

Особисто я не їздив сам на фронт і не возив туди прибори нічного бачення чи дрони – я просто давав гроші тим хто робив це ефективніше. Те ж стосовно грошей, що йшли на допомогу пораненим або родичам загиблих – всі ми просто переводили гроші на картки людям.

Як платник податків і громадянин, я не вважаю справедливим що люди, які втратили близьких або дійсно допомагали армії зараз будуть винні 20% від коштів, що вони отримали від інших громадян протягом 22 року. Я вже не кажу про те що в більшості з них і немає цих грошей – вони їх вже витратили на те що було потрібно.

Будь які податки в державі мають бути справедливими з точки зору суспільства. Не думаю, що багато людей в нашій країні скажуть, що спроба зібрати податки з волонтерів справедлива.

Але чиновники будуть апелювати до того, що вони діють згідно закону. Не вважаю, що це проблема, яка не має рішення – просто потрібна політична воля. Я б хотів почути думки в коментарях від юристів або людей, які краще за мене розуміються у податковому законодавстві, але я б наприклад запропонував наступне:

- Прийняти закон, що у 22мо році усі надходження від третіх осіб на особисті картки не оподатковуються;

- На час воєнного стану ввести концепт "волонтер", що дозволить людині відкрити в банку окремий рахунок, що займається волонтерською діяльністю, і доручити НБУ та банкам робити якісь базові перевірки проти зловживань;

Розумію, що я дещо спрощую ситуацію, але заплющити очі і вимагати від волонтерів 20% з усіх надходжень у 22гому році – це тупикова гілка розвитку. Це як стригти свиню – вереску багато, шерсті мало.

Я дуже намагаюсь не критикувати владу під час військового стану, розумію, що немає простих рішень на складні проблеми, але тут ситуація, яка реально потребує уваги. Не треба робити всіх волонтерів злочинцями або боржниками бюджету, треба вирішувати цю проблему.

Топ коментарі
+23
Чего это решение является юридически корректным ?

> З точки зору філософії та діючого законодавства, збирати податки з надходжень до людини від сторонніх осіб потрібно

Зачем называть себя экономистом, если вы налоговый кодекс и в глаза-то не видели ?

Потому что если бы вы хоть раз его открыли, то увидели бы это:

Ст. 6.2: Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди.

Волонтер не отримуе спецiальноi вигоди. Он поэтому млять и ВОЛОНТЕР, а не поставщик или контрагент.

Волонтер - это мой знакомый чувак, которого я попросил сгонять в магаз, купить за мои деньги дрон, а потом отнести другому моему знакомому чуваку в однострое. И все нах! Налог первый раз я, когда получал зарплату (часть которой волонтер отнес в магазин вместо меня), второй раз владелец магазина когда получил прибыль от продажи дрона.

Первый раз слышу, чтобы какой-нибудь зам.начальника платил налог, когда начальник выписал ему доверенность и дал тыщу гривен забрать товар на новой почте.

Че за бред ?

Это предложение не просто отдает, оно ВОНЯЕТ абсурдом, незаконностью и неконституционностью, без всяких "если". А вам советую все таки почитать ПКУ, там много че интересного есть.
показати весь коментар
02.06.2023 02:30 Відповісти
+13
С 24 февраля мы НЕ КРИТИКУЕМ ВЛАСТЬ
Значит ли это ,что война началась 24 февраля?
И почему мы ,когда война началась в 2014
И страна вообще не была к ней готова
А значит власти было во много раз труднее
Почему тогда все МОЧИЛИ ВЛАСТЬ
С упоением
Видимо, президент Зеленский должен быть доволен
Тем ,что началась большая война
Ведь до нее он подвергался критике
Его рейтинги летели вниз
А сейчас ВЛАСТЬ НЕПРИКАСАЕМА
КАСТА НЕПРИКАСАЕМЫХ
Что- то мне это напоминает
Где- то у соседей нечто похожее. ...
показати весь коментар
02.06.2023 01:06 Відповісти
+11
Українці борються на три фронти,- із зовнішнім ворогом,внутрішнім ворогом і дураками,що цього не розуміютьhttps://youtu.be/wWqxbpGUytA
показати весь коментар
02.06.2023 02:34 Відповісти

Завантаження...