5684 відвідувача онлайн
3 233 16
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

"Незалежні комісії" та розподіл коштів

руйнування,відбудова

Коли я дивлюсь на те, як чергова "незалежна комісія" призначає не найпоряднішу або професійну людину на голову агенства на кшалт АРМА, дуже чітко памʼятаю розмову з головою ЄБРР, яку я мав того року, ще будучи в Приваті.

Пані Оділь тоді запитала мене: "Романе, як ви вважаєте, як нам краще фінансувати відбудову України?"

І я її відповів дуже чесно, мабуть навіть занадто. Я сказав:

"У вас має бути тільки одне головне правило. НУЛЬ грошей в руки українській владі.

Якщо нам щось потрібно відбудувати – зупинку тролейбуса, дитячий садочок, школу, міст, житловий квартал, шпиталь на 10,000 місць, або навіть швидкісну колію до Франкфурта – ми вам пишемо запит. А ви робите тендер, обираєте переможця – неважливо, це Європейська чи Українська компанія – і ви ж їй платите.

Тільки так ми зможемо відбудувати Україну без корупції."

Памʼятаю, пані Оділь розсміялася, сказала, що такий підхід занадто радикальний навіть для них, але вона дуже чітко зрозуміла, про що я казав.

Найбільший ризик, що я бачу для нашої країни після перемоги – це саме допуск нашої влади до розподілу коштів. Я вже уявляю, як робиться фонд на перші 10 мілльярдів доларів, "незалежна комісія" обирає його голову, і він починає фінансувати відбудову.

І вже через пів року-рік виходить розслідування умовного Ткача, як фіктивна фірма якоїсь чергової фітнес-тренерки отримала контракт на 100 чи 500 млн доларів.

І я не можу уявити що після війни українці будуть виходити на Банкову, розбивати намети, і просто розмахувати прапорами, волаючи "Слава Україні!"

Скажімо так, кидання в сміттєві баки буде найм'якшим, що чекатиме на крадіїв.

І росія буде радісно розповсюджувати ці кадри та казати: "Дивіться, Україна – це Афганістан, вони там зовсім дикі, це failed state".

І це будуть перші і останні 10 мільярдів, які ми отримаємо.

Саме тому я бажаю, щоб американські або європейські чиновники розподіляли кошти. Щоб у нас була безліч іноземних і наших компаній, які б чесно отримували ці контракти. Щоб сюди зайшло щонайменше 100 мілльярдів доларів приватних інвестицій, щоб будували якісно та красиво, щоб нарешті у нас зʼявилися забудовники, які вміють будувати, а не роздавати хабарі.

Усім серцем бажаю, щоб ми перемогли у війні і потім не програли мир. Це моя особиста мрія – побудувати країну, яка гідна тої ціни, яку за неї заплатили і платять кращі з нас.

Тому такі "конкурси" тільки посилюють моє впевненя - наші союзники зараз допомагають нам здобути перемоги над зовнішнім ворогом. Ми повинні зробити все можливе щоб вони допомогли нам перемогти і внутрішніх ворогів теж.

Топ коментарі
+11
Наведу лише один приклад: кофідний фонд пішов на ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО. А про те, чи там є великі відкати, запитайте у Трухіна, якого Зе після аварії прикривав ("ну ніхто ж не загинув").

Зеленський (далеко не бідний) від ковіду лікувався за державний кошт, а пенсіонери витрачали останні заощадження. Та і кисню не всім вистачало.

Про це краще пишіть у Спортлото, а не у НАБУ.
показати весь коментар
29.06.2023 21:44 Відповісти
+10
У нас ще і найчесніші і дуже профпридатні воєнкоми, у яких дружини купують вилли в Іспанії
показати весь коментар
29.06.2023 21:41 Відповісти
+8
в руки украинским властям ничего нельзя давать. Общество должно требовать от властей реформ. Не будет у вас реформ, будете красть и молчать-никто вам не будет ничего финансировать. У вас в правительстве и в "слугах народа" засели предатели, саботирующие реформы для вступления в ЕС и НАТО, а общество молчит, потому что сделали из предателяЗеленского-патриота. Вот пусть закроет свои офшоры и выделит свои деньги для инвестиций
показати весь коментар
30.06.2023 01:40 Відповісти

Завантаження...