"Залягти на дно в Раді": історія "тихого колаборанта" Пономарьова

Колаборанти не обов’язково завжди голосно кричать про підтримку росії. Є ті, хто воліють тихо співпрацювати з окупантами. Гроші, мовляв, не пахнуть. Для таких головне вчасно "залягти на дно". Ці "тихі колаборанти" бувають значно небезпечніші за зрадників-горлопанів типу Стрємоусова чи Сальдо.
Знайомтесь з одним з таких любителів "залягти на дно". Народний депутат фракції ОПЗЖ Олександр Пономарьов. 24 лютого 2022 року нардеп проголосував за військовий стан в країні, а далі виїхав у рідний Бердянськ. Трохи перетинався з Пономарьовим у минулому скликанні. Безпринципний бердянський феодал, навіть не приховував своїх проросійських поглядів. В 2022-му гучних заяв, як гауляйтер Балицький, він не робив. Однак перереєстрував свій бізнес згідно законодавства рф.
А бізнес у Пономарьова був дуже важливим для росіян. Він є фактичним власником найбільшого в Україні виробника моторних мастил – бердянського "Азмола". Тож підприємство нардепа почало забезпечувати моторними мастилами й паливом армію рф. А сам "народний обранець" отримував від цього непоганий прибуток.
Однак на початку 23-го бізнес у нардепа вирішили віджати і він рвонув у Київ. Тут Пономарьов спробував, що називається "затихаритись". Ходив до Ради, голосував, як звичайний нардеп.
Чому Пономарьова не заарештували одразу? По-перше, він не був явним колаборантом, як Балицький, Сальдо чи Стрємоусов, і намагався залишатись в тіні. По-друге, кожен зрадник обов’язково отримає покарання. Але це завжди питання часу, який треба на збір якісної доказової бази.
Насправді така робота дуже кропітка. І з нею, треба визнати, СБУ непогано справляється – це підтверджує те, що суди регулярно виносять обвинувальні вироки зрадникам за матеріалами Служби. Також важливо, що СБУ зібрала докази проти Пономарьова та вручила підозру ще до того, як нардеп щось запідозрив та втік за кордон.
Взагалі, системне знищення російської "5 колони" - одна з ключових заслуг команди Малюка. Починаючи від "агентів в рясах" з УПЦ (МП), і закінчуючи підривом колаборантів на окупованих територіях. Тому Пономарьову, вважаю, ще пощастило. Як каже голова СБУ "краще, коли двоє ведуть, ніж четверо несуть". Пономарьов сяде за грати, а не "піде в гості" до Стрємоусова та інших колаборантів. "Заляже на дно" у тюрмі. Років на 15.