6603 відвідувача онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Пропаганда кустарщини

fpv-дрон

Я не знаю як це коментувати. На фоні промислового виробництва ворогом FPV-дронів у промислових масштабах. Дронів, в яких вже є елементи штучного інтелекту, нічні камери, які працюють у нових діапазонах…

Коли цивільні знайомі кажуть, що хочуть почати виробляти дрони для Війська, я часто пропоную не витрачати на це час. Бо це не домашній конструктор. Працюючі військові технології не збираються на кухні, і не коштують 300 доларів… На старті застосування FPV можливо, але не зараз.

Я навіть не знаю як такі дрони купувати за субвенції. За них не придбаєш домашній дрон. Або як їх купувати органам місцевого самоврядування, щоб потім не отримати кримінальні справи. Або як бізнесу купувати такі дрони у великій кількості, але так, щоб не збанкрутувати

(50 одиниць простих FPV коштують в середньому 1 млн грн, і ці 50 одиниць — це ніщо для бойового підрозділу. Дрон промислового рівня коштує 1 000 USD і більше).

Що робити, коли мені потрібно багато дронів одного зрозумілого стандарту, а не по 5-10 штук від різних "домашніх" виробників… Як зробити так, щоб мої хлопці ночами їх не перепаювали…

І я мовчу про промислове виробництво стандартних боєприпасів для дронів, процедуру їхнього отримання, підготовки до бойового застосування та списання… Про підготовку майстрів, які мають готувати боєприпаси, та отримання ними ВОСів… (як зробити так, щоб майстри не підривалися у своїх каморках, готуючи снаряди для операторів дронів…).

Росіяни технологічно зростають, а ми продовжуємо займатися кустарщиною. Більше того, ми її пропагуємо… В мене просто немає слів…

Можливо я неправий. Можливо щось не бачу, не враховую.

Але всередині таке відчуття, що навколо відбувається щось неправильне, абсурдне, і ти нічого з цим зробити не можеш…

Здається, краще не читати жодних новин, і просто продовжувати робити свою роботу.

PS

У громад держава забрала військове ПДФО, щоб більш ефективно спрямувати ці кошти на потреби війська. Куди вони пішли? Чому громади вже без ПДФО, але все ще продовжують забезпечувати нас дронами?

В мене купа питань і зовсім немає конструктивних відповідей.

Топ коментарі
+32
Росіяни вже це зробили. Талановитий інженер зробить в кращому випадку 1-5 плат ініціалізації (у свій вільний від заробляння на хліб насущний час), а на промисловому підприємстві зроблять 150-200 тис. плат. Різницю відчуваєш? Мало того, Віцепрем'єр-міністр з інновацій Федоров сказав, що робити народний дрон населення буде за свої кошти, цитую: "Під час навчання отримаєте доступ до лекцій, будуть Zoom із лекторами, перелік компонентів та мастхев інструментів і матеріалів, які треба придбати, а також доступ до спільноти інженерів, де можна радитися й ставити запитання".
І це при тому, що економіка не працює. Люди фактично сидять на пенсії, сімї військовослужбовців живуть за гроші, які їм пересилають бійці.
показати весь коментар
14.01.2024 10:42 Відповісти
+32
"Мало того, Віцепрем'єр-міністр з інновацій Федоров сказав, що робити народний дрон населення буде за свої кошти, цитую: "Під час навчання отримаєте доступ до лекцій, будуть Zoom із лекторами, перелік компонентів та мастхев інструментів і матеріалів, які треба придбати, а також доступ до спільноти інженерів, де можна радитися й ставити запитання".- це цитата.
Судячи по його висловлюванню віцепрем'єр Федоров- це невіглас, якого треба гнати поганою мітлою з посади. Бажано б разом зі всією бандою Бєні Бородача. Нести таку ахінею може тільки повний кретин. Кажу вам , як інженер електронної техніки. Федоров нагадує Мао Цзе Дуна, який, щоб перегнати США по виплавці, сталі постановив будувати доменні печі по селах в Китаї. Чим це закінчилося можна дізнатися з історії.
показати весь коментар
14.01.2024 11:02 Відповісти
+28
кустарне виробництво ніколи не стане дешевим та масовим. інакше форд не вимушений би був винаходити конвеєр. перехід від індустріального суспільства знову до "хенд мейд" це відкат в минуле. сьогодні машини роблять роботу краще людей, вони не втомлюються під кінец зміни, точність роботи не залежить від втоми, працювати можуть 24х7,... "вечір високої моди дронів від федорова" - можливо, але не для дронів-камікадзе ))
показати весь коментар
14.01.2024 10:36 Відповісти

Завантаження...