У нас є відповідальність для солдата. Але немає для командирів.
Учора Юрій Бутусов написав, що досвідчених операторів дронів 74 ОРБ кинули на штурм у якості піхоти, і вони загинули. Пілоти не мали належної підготовки для штурмових дій. На супровід їхніх дій була заборона працювати дронами. На жаль, я маю підтвердження цієї історії, яка викриває давно наявну системну проблему у війську.
Так, у нас багато крутих і адекватних командирів. Тих, які є взірцем та справжньою елітою нашого війська.
Але так само чимало і некомпетентних та абсолютно байдужих до життя солдата чортів.
Це не тільки про вказаний підрозділ. Таких історій багато, і вони трапляються регулярно.
В якості покарання такі командири від вищого командування отримують тільки підвищення або лишаються і далі на посадах.
У нас є відповідальність для солдата.
Але немає для командирів.
А вона має бути, якщо ми хочемо воювати розумом, а не втрачати людей там, де цього можна уникнути.
І це можна і треба виправляти, але поки жодних рухів у цьому напрямку не видно.
Жодна мобілізація не виправить ситуацію.
Якщо командир втрачає людей більше, аніж це допустимо, і показники втрат вищі за середньостатистичні на його ділянці, він має бути відсторонений, а у разі доведення його вини — покараний.
Відповідальність має нести і вище командування, якщо віддає бригадам/батальйонам відверто злочинні накази, які призводять до невиправданих втрат. БРки, рапорти мають бути цифровими задля унеможливлення фальсифікацій. І багато інших заходів.
Без цього наші війська будуть далі нести невиправдані втрати, а самодури будуть і далі безкарно витрачати людей.
На скріншоті коментар Головнокомандувача під тим дописом Бутусова.
Сподіваюсь, розголос цієї критичної ситуації спонукатиме саме до системних і конструктивних змін у війську.
