9194 відвідувача онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Про ринкові тарифи

электроэнергия,тариф

Уряд майже вдвічі підняв тарифи для населення. І вони досі залишаються найнижчими в Європі. І досі у нас електроенергія для населення коштує дешевше ніж в Молдові. І досі лишаються різні ціни, для промисловості і населення.

Ціна досі не ринкова.

Але це крок у вірному напрямку.

Що було до цього? Ціна для населення перекривала виключно доставку електроенергії. Часта виробників в тарифі була рівна "нулю". Тобто державні компанії виробляли електроенергію, віддавали іі в мережу і нічого за це не отримували. Де-факто.

І так, саме державні компанії. Як ви думаєте, хто за це платив?

Умовному Ахмєтову плювати з високої дзвіниці на те, скільки платить населення. Його хвилюють ціни на ринку для промисловості. Бо саме так формується тариф, по якому ДТЕК продаж електроенергію в систему. А от тарифи для населення були важливі для державних компаній.

А тут ще трапились російські атаки на генерацію. В тому числі державні ТЕЦ і ГЕС. Які треба відновлювати. І на це треба гроші.

Не кажучи вже про те, що з такими смішними тарифами ніхто не збирався економити електрику. Всі заклики економити лишились без відповіді. Така вже людська натура. А дефіцит в системі нікуди не подінеться найближчі кілька років. Вища ціна має призвести до скорочення споживання. Так працює економіка.

І так, дефіцит справжній. Ніякого експорту зараз немає, щоб про це не писали в чатіках ОСББ чи не розповідали таксисти. Експорт був, коли в системі був профіцит. Але з російськими атаками він зник. Прийшов дефіцит. І імпорт на всю потужність разом із ним. Імпорт з ЄС, до речі. Де вартість електроенергії набагато вища.

Звісно, якщо ви проспали російські атаки, то вам можна позаздрити. У вас чудовий сон. І ви третій рік війни можете ігнорувати факт самої війни. Але це не змінить дефіцит. І не змінювало ситуацію з браком коштів у державних компаній.

І так, звісно там є корупція. Але це не змінює ситуації, що для ремонту потрібні гроші. І що тариф має бути ринковим. І що система має працювати. Бо можна скільки завгодно казати, що поки в державних компаніях є корупція, то не можна підвищувати тариф. Але тоді в один день ви опинитесь у темряві, але з низькими тарифами. І принциповою позицією. Правильний метод – ринкові тарифи і тиск на владу, щоб вона боролася з корупцією. І чим ближчі тарифи до ринкового рівня, тим більше у суспільства стимулів довбати владу і не спускати крадіжки.

Топ коментарі
+26
Що ще в Україні має зрівнятися в ціні з Європою? Вода, газ, хліб, ліки? А мінімальна погодинна зп і пенсія в тому переліку на якому місці? Чи інаестбанкірам на проблеми роботяг плювати зі своєї високої дзвіниці?
показати весь коментар
31.05.2024 17:48 Відповісти
+22
Щоб ти здох з усіма своїми рідними. Ти будеш придурків розводити на лайні. Кажеш, що потрібні гроші на відновлення зруйнованих ТЕС, ТЕЦ.....? НЕ БРЕШИ. Ніхто, нічого не відновлює. Нові схеми крадіжок, нові рахунки у оффшорах. Електроенергію виробляють 15 енергоблоків АЕС по Україні. Під шумок робиться обкрадання обкрадених. НЕХАЙ НАРІД ЗГАДАЄ, як у 22, та на початку 23 вимикали електрику! Нема мов її, нема. А перед цим їздили паскуди по вухах людей, що без підняття тарифів - ГАПЛИК! І немов з помаху чарівної палички, до дня "Ч", коли ціна зросла, вимикання ПРОСТО ЩЕЗЛИ. Електроенергія впала на голови просто з космосу! ЩОБ ВИ У СТІЧНИХ КАНАВАХ ЗАКІНЧИЛИ СВОЇ ЖИТТЯ, ТА ПОШВИДШЕ!
показати весь коментар
31.05.2024 18:00 Відповісти
+18
Придворні лакеї бандита ахметова тут як тут!!!
показати весь коментар
31.05.2024 18:16 Відповісти

Завантаження...