11220 відвідувачів онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Стратегія морської безпеки України

вмс,навчання

От за що я дуже люблю Україну, що в нашій країні - хто б що не казав - можна робити справжні серйозні справи найвищого рівня за ініціативою кількох "ненормальних" з вулиці, які врешті решт знаходять кількох таких самих "ненормальних" у всіх "гілках та кабінетах".

Можете не вірити, але мені за 30 років експертного життя вдавалося. Не часто, але разів 7-8 точно.

А пишу з цього приводу...

Сьогодні Президент України підписав "Стратегію морської безпеки України" (тобто указ, який вводить в дію рішення РНБО).

Для невеличкої групи українських експертів, що утворилася наприкінці 2019-початку 2020 під неформальною назвою "Морська експертна платформа" це абсолютно не рядова подія.

В цього документу, що приймається вперше в історії України (і вводить нашу країну в невеликий перелік світових держав, що прийняли окрему морську стратегію) досить цікава історія.

1-а версія була вже затверджена РНБО України. Так. Я не помилився. Це сталося в Харкові, 11.02.2022, на виїзному засіданні РНБО. А за кілька днів почалася Велика війна...

Всім тим, хто вклав свої знання, ідеї, енергію та сподівання в в цей документ здавалося б, треба заспокоїтись і чекати на "після війни". Ні, це було б помилкою.

Тому ці самі "всі" - діючі та колишні військові з чималими погонами, командування ВМС України, державні службовці високих рангів з різних будівель "Печерських пагорбів" і рядові апаратні працівники, народні депутати, неурядові експерти - всі, хто на повному серйозі бачить Україну морською державою, а не державою у моря, не заспокоїлись.

Більше того, впевнений, що розробка ще 1-ї версії Стратегії морської безпеки, а до того - ще й Стратегії розвитку ВМС України, ті думки, ідеї та іноді доволі запальні дискусії, що супроводжували цей процес, вони вже були в головах тих, хто планував і керував тим, що зараз на Заході іноді називають "українською перемогою на морі".

Тому що професіоналам зрозуміло - не можна без стратегії. І саме тому в умовах війни, коли і президенту, і РНБО є чим зайнятися, з'явилася оновлена версія "Стратегії морської безпеки".

Зауважу, що цей документ розпочався тому, що державні люди підтримали ініціативу недержавної експертної спільноти (кількох конкретних людей, особливо одного "морського фанатика" з чисто українським чоловічим ім'ям, жіноча версія якого зараз стріляє по ворогу на великі відстані😉).

А надалі в процесі роботи і бескінечних версій та суперечок склався навіть такий собі цікавий змішаний колектив "морських лобістів". І він вже працює над першочерговими законодавчими актами і планом реалізації Стратегії.

Далі цитата з сьогоднішного вечірнього звернення Президента України Володимира Зеленського.

😉🧐

Завантаження...