"Тюрма для героїв"
Нещодавно один мій колега вразив мене. Говорячи про найтяжчі речі на війні, про приниження від "вищестоячих" він згадував значно більше, ніж про втрачених друзів і навіть власну дитину (!), котра загинула на війні.
Так, він казав, що його ухилянтська більшість радо кинула у "тюрму для героїв". Без прав, без можливості оскаржити злочинні накази і беззаконні розпорядження, чи навіть просто відповісти на образи і приниження у свій бік. І той начальник, котрий при всіх на нього безпідставно кричав — тими начальницькими устами ображала і принижувала беззахисного героя більшість, правляча більшість нашого суспільства.
І я тепер думаю: цей мільйон солдатів — не знаю, чи пробачать вони усім іншим?
Їх, меншість, кинули самих воювати, а більшість — або втекли, або пішли жити таке життя, котре огидне і в мирний час, не кажучи вже про нинішній.
І навіть пояснити свою образу — навряд чи цей мільйон зможе. Бо той, хто не ходив туди, не знає, що таке воно там.
Питання навіть не в тому, що не всі зрозуміють, що таке жити рік суцільно у одному дні, поза часом. Втома, холод, спека, кров, смерть, страх, відступ, щодня на 100, на 200 метрів. Похорони, - тих, з ким дружив, а гірше — тих, з ким не встиг помиритися.
Але, виявляється є ще гірші речі, геть незрозумілі цивільним.
***
Я знаю, я не маю сумнівів, я відчуваю, що цей мільйон сумлінних переможе росіян — але чи не стане назавжди між ними і рештою українців образа?
Чому так багато друзів моїх кажуть, що поїдуть з країни, коли знищать ворога?
Примітивна пропаганда. Його туди кинула не ухилянтська більшість, а влада! Влада і тільки влада створила абсолютно людожерські закони і ситуацію внутрішньої окупації. Піди і вмри там за можливість олігархів завезти сюди негрів і створити нове підприємство по видобутку грошей на землі, яка ніколи тобі не належала і не буде належати. Класний план, надійний як швейцарський годинник. Якщо вам там не подобається, йдіть в сзч, сотні тисяч зробили свій вибір і демонструють, що їм така ситуація не подобається.
При тому пани - цинічне бидло. А холопи - мовчазне.