8681 відвідувач онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Трампу готують роль Чемберлена 2.0

Стів Віткофф про Путіна

Подивився інтервʼю спецпосланця Трампа Віткоффа Такеру Карлсону. Немає ні ейфорії, ні шоку. Є кілька констатацій.

1. В уявленні нинішньої команди Трампа ми - "сектор Гази", тоді як росія - це Ізраїль. Це пояснює багато - особливо бажання давити саме на Україну, а не на росію. Виходячи з цієї їх логіки, треба мати розуміння, які аргументи їм приводити, аби вивести з абсолютно хибного розуміння. Справа важка, але не безнадійна.

2. Віткофф масштабує російський пропагандистський трюк, що "більше росії" вже нічого не треба, окрім чотирьох-пʼяти регіонів, які вона вже забрала. Тут би йому розповісти, як починалась "анексія" Криму. А ще краще - нагадати останні погрози Путіна про Одесу.

Те, що РФ стратегічно хоче підкорити всю Україну, не наша хвора уява, а якраз чітке розуміння намірів ворога. Ми вже мали прецеденти - коли раніше Москва заявляла, що Криму і Донбасу їй буде достатньо. А потім у 22-му посунула на столицю, сподіваючись на бліцкріг.

А ще Віткоффу можна порадити прочитати свіже інтервʼю Владислава Суркова у французькому журналі L’Express, який чітко артикулює бажання Москви: "У Русского мира границ нет. Русский мир везде, куда в той или иной мере проникает культурное, информационное, военное, экономическое, идеологическое, гуманитарное влияние России. То есть, на всех континентах".

Так, Сурков зараз не в найближчому оточенні Путіна, але він досі вважається головним ідеологом "путінізму", який сповідує правлячий режим. І його слова - це переконання, що на цьому етапі росія йде до своєї мети ("главное - не надорваться"). Переконаний, що путін мислить приблизно так само.

3. Нам стане важче вести діалог з американцями, оскільки Штати в даному випадку втрачають роль арбітра, а перетворюються на частину гри однієї зі сторін, у якій бачать більше перспектив, вони завʼязані на економічному прагматизмі. Віткофф - в першу чергу бізнесмен, а не геостратег, всі ці політичні шахи і шахівниці для нього незрозуміла матерія. А гуманітарний аспект про вигодонабувача-агресора і жертву нападу взагалі не є частиною його ціннісного світу. Тому грати на емпатичних речах не вийде.

4. Трампу готують роль Чемберлена 2.0. Його ведуть до оголошення миру, який, як показує історія, буде порушений одразу, як тільки РФ отримає хоч рік перепочинку. Але і до цього треба дожити, бо оте сурковське "главное - не надорваться" може зіграти з Москвою злий жарт. Росіяни з останніх потуг надувають щоки, ще більше включають тиск - і от у цьому є всі перспективи зробити помилку (а, відповідно, у нас в якийсь із цих місяців може зʼявитися вікно можливостей).

5. Нам треба Європа. Частині Європі потрібні ми. І це зараз єдина (хоч і хитка) опора, яка може нас підсилити у пореговорах. Без зайвих іллюзій, звичайно, нам треба розпочати тристоронній діалог у форматі Україна-Європа-США, бо інший трикутник, який ми маємо сьогодні, виглядає, на жаль, для нас не перспективно.

Підсумовуючи. Кожен раунд переговорів щодо миру буде підштовхувати нас до швидких реакцій. І тут нам треба демонструвати витримку. Бо час і наша армія - це поки що єдине, чим ми здатні грати.

Топ коментарі
+12
Щоби не розвалитися, росія й підсилюєься - за рахунок зарарбаних в України людей, територій, логістики, промисловості, ресурсів.
росія захоплює наших людей, та кидає їх в бій проти самих же українців, воєю нами проти нас же.
От, зараз, Україну примушують до фактичної капітуляції під "соусом" "замирення з росією" та пропонують віддати росії під її контроль, захоплених нею у нас людей та території.

Що зробить росія? - правильно - знову кине в бій проти нас, змусить воювати проти нас - наших же людей. Вона краде наших людей, наших дітей - і просто робить з них манкуртів та яничарів, всіх незгодних, з підозрою на нелояльність до себе - вбиває, катує, засилає до Сибіру, змушує втікати, саджає в тюрми.
Вона примушує захоплених українців (так само як і інші підкорені нею народи) відмовитися від свого коріння, своїх батьків, пращурів, своє мови, своєї душі, свого єства - робить з них біороботів, нелюдей, орків, які бажають лише гвалту, грабунку та помсти. росія робить з них виродків.

І ті українці, яких захопила росія, будуть справді щиро нас ненавидіти - бо ми їх зрадили, "прогнулися", відмовилися від них та віддали на поталу росії, їх кату. Віддали, просто з моральної слабкості - за ілюзію "миру з росією".
Це вже було, не один раз. Коли із захоплених українців-русинів, москва робила - росіян-кацапів. Лише сто років тому - Курщина, Білгородчина, вся східна Слобожанщина, Подоння, Кубань, Стародубщина, Далекий Схід, значні частини Поволжя, Сибіру - були переважно українські, їх відірвали від нас, культурно, ментально, територіально- та окацапили їх, зробили з них росіян, росія посилилась ними, і зараз, вони вже вбивають українців - як росіяни.
Те саме ми бачимо, роблять з Донеччиною, Кримом, Луганщиною.
Те саме, зараз вже почали росіяни робити з окупованими Херсонщиною та Запоріжжям.

Кожного разу - вони оновлюють таким чином свою кров - перетравлюючи шмат України, та позбавляють у черговій війні від "дурної крові", від тих, хто вже виродився.
І кожного разу, Україна стає дедалі слабшою та меншою за росію.
От саме так, Україну, планомірно знищують.
показати весь коментар
23.03.2025 01:37 Відповісти
+10
Смішні вологі мрії нацмена Суркова.Рашка/ссср прошла свій пік розширення в 1980-х рр.Далі як і кожна імперія вона пішла у відкат.Зараз просуватись їй просто не дозволить демографічна і економічна кризи всередині їх країни.Всі ці бекапи в сторону Грузії чи України носять чисто показовий і локальний характер.Стратегічно вони далі будуть йти до скукожування.Навіть з супер проросійських регіонів Донбасу половина населення втекла або на підконтрольну Україні територію або в Європу.А на Сході підпирає півторамільярдний Китай,на Півдні Кавказ і Середня Азія, де населення росте як на дріжах.Саме дурне шо можна зробити для остаточного розвалу рашки це почати нову глобальну війну.Але ж тупість пуйла ніде не закінчується 😁
показати весь коментар
22.03.2025 22:27 Відповісти
+8
В першу чергу порядних виборців, здатних на те, щоб думати головою, а не ...

показати весь коментар
23.03.2025 09:17 Відповісти

Завантаження...