9169 відвідувачів онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Зиму пройшли, але чи зробили висновки?

енергетика

Українська енергосистема пройшла зиму. Але залишається критично мало часу на те, щоб зробити наступну зиму легшою.

Завдяки енергетикам, Силам Оборони, працівникам ДСНС та всіх операторів критичної інфраструктури енергосистема продовжує працювати як єдине ціле, обʼєднана з енергосистемою ЄС. Проте минула зима оголила проблеми, які влада забалакувала всі роки великої війни:

  • 1. Захист трансформаторів на всіх обʼєктах енергетики, окрім Укренерго, був практично відсутній.
  • 2. Темпи будівництва децентралізованої генерації були незадовільними. Державні компанії та громади не змогли змонтувати і підключити навіть подароване партнерами обладнання. Про побудову "Президентського гігавата" нам просто брехали.
  • 3. Нам так само декілька років брехали про те, що критична інфраструктура (обʼєкти водоканалів, котельні, лікарні, електротранспорт тощо) забезпечена аварійними джерелами живлення (наприклад, дизель-генераторами). В реальності після прильотів вона вся виявляється паралізованою практично повністю і практично в усіх містах.

І головне питання зараз - чи реально влада здатна за 8 місяців продемонструвати суттєвий прогрес по цих трьох напрямках руками сотень фігурантів Міндічгейту, які досі не звільнені в державних енергетичних компаніях та державних органах? Особливо, якщо до їх рук постійно щось прилипає?

Чи зможуть люди, яких найняли Миронюк і Галущенко, на цей раз ефективно спланувати підготовку, провести переговори з донорами про її фінансування, встигнути зробити сотні комплектів проектно-кошторисної документації, найняти десятки підрядників і завершити роботи на десятки мільярдів гривень на сотнях, а то і тисячах обʼєктів?

Якщо ні - нас знову чекає тяжка наступна зима. І надія буде знову - тільки на енергетиків в полях та на Сили Оборони.

Завантаження...