8077 відвідувачів онлайн
775 3
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Будь-які свари між нами і поляками тільки на користь нашому спільному ворогові

В славетному місті Дубно, де я народився, в хаті моїх бабусі і дідуся, на горищі, поруч з запасами борошна і цукру, - бо переживши радянське вторгнення, репресії, страшну війну, вони завжди готувалися до найгіршого, - на тому самому горищі старої хати дбайливо зберігався скарб - старі фотографії тридцятих років, на яких моя люба бабуся в хутряному пальті і поважний дідусь в шикардосовському костюмі в компанії українських мешканців, польських офіцерів, українських і польських митців і бізнесменів. 

Мій дід був інженером, це я спадкував від нього, і навіть без фундаментальної освіти він міг скласти чудову піч, побудувати міцний міст, спроектувати і побудувати молокозавод і мʼясокомбінат. 

А ще на горищі були невідомо як збережені польський буквар - чудовий, розмальований підручник, від якого я був в захваті, польські і українські книги, видані у Польщі тридцятих років. Я читав їх потайки, і розумів без перекладу.

До чого ця вся моя розповідь?.. - Буду ворогудь-яки свари між нами і поляками тільки на користь нашому спільному ворогу. 

Я з задоволенням подарую президенту Польщі свій орден, який отримав ще влітку 2014 року від Порошенка за нібито «вагомий вклад» (в дійсності дуже скромний) в протидію російській агресії, тільки б не зіпсувалися стосунки між українцями і поляками. Бо в нас один ворог і спільне майбутнє.

Завантаження...