Про правила повернення із СЗЧ

Оголошено про 100-денний період, протягом якого військовослужбовці, які пішли у СЗЧ до 12 червня цього року — можуть повернутися на службу за скороченою процедурою.
Це добре, бо раніше таке повернення було можливим лише через рішення суду, на практиці тривало багато місяців і потребувало активного бюрократичного супроводу з боку підрозділу, до якого виявив бажання повернутися військовослужбовець.
Але є одне нововведення (якого не було раніше) — і його логіку зрозуміти складно. А саме — якщо боєць пішов у СЗЧ із частини ЗСУ, то він може повернутися лише у ЗСУ. У частини НГУ чи ДПСУ йому шлях закритий. І навпаки.
Бойові підрозділи НГУ починаючи з 2014 року воюють на фронті — як піхотні фронтові бригади, мають свої спецпідрозділи, безпілотні підрозділи, штурмові частини і так далі. Їх функціонал та задачі нічим не відрізняються від відповідних підрозділів ЗСУ. Два корпуси НГУ ("Хартія" та "Азов") тримають визначені корпусні райони оборони, як і корпуси ЗСУ. На фронті взагалі не існує цього поділу на ЗСУ і НГУ. Підрозділи НГУ часто оперативно підпорядковані корпусам і бригадам ЗСУ, підрозділи ЗСУ — бригадам і корпусам НГУ.
У нашому батальйоні "Свобода" більшість бійців, які поверталися із СЗЧ — раніше служили саме у ЗСУ.
Тому є пропозиція — відійти від логіки "відомств" у цьому питанні та дати змогу усім бойовим частинам бути в рівних умовах у питанні повернення бійців із СЗЧ.