5345 відвідувачів онлайн
4 786 48
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Контрастний душ щодо війни

зсу

Трохи контрастного душу щодо війни.

Ми маємо налаштовуватися на довгу й важку боротьбу.

Ми всі дуже раді діпстрайкам, ураженням НПЗ у РФ, "чорним дощам", логістичному колапсу тощо.

Це неймовірні досягнення Сил оборони.

Але це ще далеко не розгром противника і не Перемога. Це лише дуже важливі кроки до неї.

Давайте спробуємо об'єктивно подивитися на майбутнє.

1. РФ пристосується.

Так само, як свого часу пристосувалися ми. Так, їм буде значно складніше через санкції та розміри території, але вони адаптуються. Це, мабуть, уперше в історії воєн, коли величезна територія Росії стала не перевагою, а слабкістю.

2. Людський ресурс.

Я сам часто згадую мем про "вантажівку московитів проти вантажівки українських дронів". Але людський ресурс у РФ об'єктивно більший. За перший контракт там платять від 30 до 60 тисяч доларів — залежно від регіону. І, повірте, люди йдуть.

Якщо ви хоча б раз грали в шахи, то знаєте: одна з найпростіших стратегій перемоги — мати перевагу в кількості фігур і поступово обмінювати їх, доки в суперника не залишиться достатньо сил. Головне — самому не припускатися грубих помилок.

Я пам'ятаю, як у дитинстві мій дідусь, гросмейстер, перед початком партії прибирав із дошки дві тури або ферзя, щоб зрівняти наші шанси. Повірте, навіть перевага в пішаках має значення.

Так от, якщо РФ посилить мобілізацію, ми будемо так само посилювати її в Україні.

І тоді в нас закінчаться ігри й будуть введенні у дію усі відповідні норми військового стану, які дотепер введені не були.

3. Логістика і забезпечення.

Ми сміємося з нестачі бензину й дизеля в Криму чи Москві. І це справді результат успішної роботи Сил оборони.

Але мене значно більше хвилює інше — нестача пального в самих Силах оборони.

І це вже демонстрація неефективності Міністерства Оборони.

Не потрібно захоплюватися абстрактними реформами чи лише збільшенням виплат, якщо не забезпечені базові потреби війська. Без належного всебічного забезпечення навіть найкращі рішення працюватимуть гірше.

Ми й так постійно витрачаємо власні кошти на забезпечення своїх підрозділів.

Дайте армії дизель, щоб ми не купували його за власні гроші. Дайте автомобілі, щоб ми не купували їх самі. Забезпечте достатню кількість озброєння, боєприпасів і сучасних технічних засобів.

Чорт із ним — багато чого іншого Сили оборони знайдуть самі: папір, конверти для фельд'єгерської служби, напалм, дрони, комп'ютери для систем управління, пилорами, плівку для бліндажів, щось ще потрібне, але не існуюче в номенклатурі, бо МО не вважає це необхідним.

Але коли волонтери змушені купувати боєприпаси, військові — пальне, а грошове забезпечення ще й надходить із затримками, виникає закономірне запитання: чи справді Міністерство оборони достатньо ефективно виконує свою роботу?

Я вже кілька разів брав пальне для мобільних вогневих груп у фермерів.

Слава Богу, що місцеві органи влади виділяють пальне для ЗСУ.

То де в усьому цьому процесі Міністерство Оборони?

Реформи — це добре. Але спочатку забезпечте армію хоча б мінімально необхідним.

Якщо я помиляюся і все не так, як я описав, — прошу написати про це в коментарях.

Головне, аби після цих коментарів в армії стало більше дизеля.

Нас чекає довга боротьба, а не швидка Перемога, яка, я знаю і вірю, буде.

Топ коментарі
+11
Наступна можливість для переговорів з явиться скоріш за все вже після нового року. До цього часу ніяких переговорів не буде (заяви звісно будуть, що всі за переговори але реально ніяких переговорів не буде). Наступні півроку будуть використані для взаємного максимально ефективного знищення енергетичного сектору і логістики. Відповідно коли буде пройдено це коло ескалації - сформується нова реальність, яка не буде кращою чим сьогодні - кількість руйнувань і смертей тільки збільшиться. Чи вистачить розуму зупинитися? - зовсім не факт, судячи з пропагандистських наративів всі налаштовані вбивати і руйнувати стільки - наскільки вистачить сил. Чи покращиться переговорна позиція України? - навряд, вже проходили як мінімум два схожих кола ескалації заради покращення переговорних позицій, результат - руйнувань і смертей більше, війна продовжується, переговорна позиція без змін.
Хто сьогодні помиляється в оцінці своїх можливостей - через півроку буде зрозуміло.
показати весь коментар
27.06.2026 14:51 Відповісти
+9
Мені здається що люди занадто маніпулюють словом капітуляція. Капітуляція - це безумовне прийняття умов противника, капітуляція взагалі не передбачає переговорів. Між крайніми точками: капітуляція-перемога - дуже багато варіантів домовитися. А відмова від переговорів і війна на виснаження саме і передбачає, що в результаті буде якась крайня точка (перемога/капітуляція), тільки хто в якій опиниться - сьогодні невідомо. А перемога може виявитися піровою. Одне що можна з впевненістю стверджувати - якщо рухатися цим шляхом то ще загине немало людей, і руйнування будуть жахливі.
показати весь коментар
27.06.2026 18:05 Відповісти
+8
Це вже не "ухилянти" , а "емігранти" ... і їх буде все більше завдяки нескінченій війні та незміняємого ЦАРЯ, який свою незміняємость аргументує вічною війною !
показати весь коментар
27.06.2026 16:03 Відповісти

Завантаження...