Ситуація з електропостачанням в Україні може покращитися в середині лютого, - Харченко

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Зараз ситуація залишається, на жаль, складною. Остання атака завдала значної шкоди, пошкоджено 9 енергоблоків вугільних електростанцій, що дуже суттєво в умовах дефіциту генеруючих потужностей. Так само були пошкодження і трансформаторних підстанцій Укренерго. Зараз триває відновлення цих об’єктів. Але коли ми говоримо про генерацію, тут швидкого відновлення не може бути. І я думаю, що перші результати ми відчуємо в середині лютого", – зауважив він.
Дефіцит генеруючих потужностей України сьогодні становить більш як 20%, а в окремих енергетичних регіонах він ще більший. Наприклад, Київський регіон має близько 40% дефіциту загального споживання.
"Найважче зараз у Києві й прифронтових регіонах, зокрема Херсон та частина Харківщини у складній ситуації. Проблемою Київщини є не тільки загальне енергоживлення, а й стан локальних мереж, на яких виникають невеликі аварії, що значно впливає на постачання електроенергії споживачам. Так само, дуже погано зі світлом на Одещині", - зазначав Харченко
Він попередив, що найближчі тижні значних змін у графіках відключення не буде.