14299 відвідувачів онлайн
4 642 23

В Україні стартувала програма компенсацій за пошкоджене житло "єВідновлення"

війна,житло,зруйноване

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомило Мінінфраструктури.

Щоб отримати компенсацію, необхідно скористатися системою держпослуг Дія, і вже протягом місяця спеціальна комісія при громаді винесе рішення щодо надання  допомоги.

Послугою зможуть скористатись всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку. Пріоритет надаватиметься пільговим катеогріям громадян.

В Україні стартувала програма компенсацій за пошкоджене житло єВідновлення 01

Для отримання компенсації  необхідно подати заявку про пошкоджене майно на порталі чи в застосунку Дія, або згодом через ЦНАП, нотаріусів чи управління соцзахисту.

Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми.

Після цього слід подати заяву на компенсацію в Дії.

Після подання заявки спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована.

Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення.

Отримані кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

 Зазначимо, що вся необхідна інформація про програму єВідновлення публікуватиметься на сайті програми https://erecovery.diia.gov.ua/, а також на офіційному сайті Міністерства відновлення та в його соцмережах.


В Україні стартувала програма компенсацій за пошкоджене житло єВідновлення 02

Топ коментарі
+9
У Бородянці більшість жителів так і не дочекалася допомоги і ремонтувала оселі самотужки.

Бо сконати від холоду можна поки від популістів допомогу отримаєш.
показати весь коментар
10.05.2023 10:42 Відповісти
+7
В мене всю зиму замість згорілого даху пролежав брезент. Звичайна клійонка. А ВА Гостомеля досі ніяк не підпише акт про зруйноване майно. Які там компенсації? На місцях саботують все це і,я впевнена, комісія,яка визначатиме суму компенсації буде або просити "відкат", або призначати мінімальну, не відповідну завданій шкоді.
показати весь коментар
10.05.2023 11:02 Відповісти
+6
А кто ж нас тогда будет кормить, если мы не поможем кормильцам с жильем?
показати весь коментар
10.05.2023 10:48 Відповісти

Завантаження...