Аварія тунелю біля метро "Деміївська" сталася через помилки під час будівництва, - КМДА

Основною версією аварії тунелю біля станції метро "Деміївська" є помилки в процесі будівництва.
Про це заявив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, повідомляє Цензор.НЕТ.
"За попередніми висновками, при будівництві тунелю були допущені технічні помилки, адже через три місяці після відкриття станцій між "Деміївською" та "Либідською" відбулась теча води з виносом піску", - розповів Кандибор.
За його словами, наступні 12 років працівники метрополітену постійно займалися герметизацією та спостерігали за щілинами.
"У листопаді 2023 року з’явились значні течі з виносом породи через щілини, тобто відбувся прогрес тріщин. Департамент залучив Державний НДІ Будівельних Конструкцій для з’ясування причин виникнення ситуації і отримав висновки про те, що є загроза руйнування тунелю", - долав директор Дептрансу.
За словами Кандибора, негативного сценарію вдалося уникнути завдяки зупинці руху поїздів та обмеженню руху на прилеглій проїжджій частині Деміївської площі.
"Загрози для руйнування капітальних споруд через просідання ґрунту немає. Навколо лише тимчасові споруди, які будуть демонтовані для проведення відповідних робіт", - сказав він.
В місцях просідання ґрунту біля станції метро "Деміївська" пробурили свердловини для геологічних досліджень. Результати будуть готові протягом 2 тижнів.
На ремонт ділянки, як раніше й очікувалося, знадобиться до пів року.
Нагадаємо, 8 грудня Київська міська державна адміністрація повідомила про закриття станцій метро "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки". Вони не працюватимуть упродовж шести місяців - там триватиме ремонт через нові тріщини і потрапляння води в тунелі.
У зв’язку з підтопленням тунелів на ділянці Київського метрополітену на Оболонсько-Теремківській лінії метро розпочато досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.367 КК України).
Між "Теремками" та "Деміївською" запустили "човниковий" рух поїздів.
побудували б мостовий перехід і горя б не знали