Військова служба мобілізованих починається з дня відправлення у частину з ТЦК, а не після присяги, - Верховний Суд

Для мобілізованих громадян України початком військової служби вважається день відправлення у військову частину з відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а не факт прийняття військової присяги.
Про це йдеться у постанові Касаційного кримінального Суду у складі Верховного Суду від 15 січня, передає Цензор.НЕТ.
Такого висновку дійшов Суд за результатом розгляду справи № 233/2667/23.
Громадянин відмовився складати присягу
Згідно зі справою, військовослужбовець, якого раніше засудили за невиконання бойового наказу командира, відмовився прибувати для обладнання інженерних споруд та підготовки запасних вогневих позицій на другій лінії оборони, що могло призвести до прориву ворога на цій ділянці оборони.
У касаційній скарзі сторона захисту зазначала, що обвинувачений мав усі законні підстави не виконувати наказ командира, оскільки не складав військової присяги, не пройшов належний військовий вишкіл та нібито був незаконно мобілізований.
Проте Верховний Суд відхилив ці аргументи. Також у справі йдеться, що військовослужбовець сам "категорично відмовився" складати присягу.
Верховний Суд залишив без змін рішення попередніх інстанцій, підтвердивши, що мобілізовані військовослужбовці зобов’язані виконувати накази командування з моменту прибуття у військову частину.
"Відсутність в обвинуваченого належної військової підготовки обумовлена його поведінкою, ставленням до військової служби та не бажанням її проходження, оскільки він не виконав наказ отримати зброю і вирушити на полігон для проведення навчальних стрільб", - йдеться у повідомленні.
У статті 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" йдеться, що початком проходження військової служби для мобілізованих є день відправлення у військову частину з відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.


Єдине ,що якщо людина дійде до ЄСПЛ - то компенсації черз хибні рішення "судового шапіто " будуть за рахунок платників податків , а не вираховуватися з зарплат та пенсій , тих ,кого ми помилково назхзиваємо "суддями"