8633 відвідувача онлайн

Ми були б у більшій безпеці, якби мали власний ядерний арсенал, - Туск

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск

Пропозиція Франції щодо ядерного стримування наразі розглядається. Польща була б у більшій безпеці, маючи "власний ядерний арсенал".

Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "УП".

На зустрічі з журналістами в п'ятницю Туск коментував французьку ідею захисту Європи "ядерною парасолькою" Франції. Глава польського уряду повідомив, що пропозиція Парижа детально вивчається.

Туск також відзначив, що хоча ідея Емманюеля Макрона про поширення французької системи ядерного стримування на європейські країни серйозно розглядається, вона також викликає певні сумніви. Проблема, за словами Туска, полягає в тому, хто буде мати фактичну владу над такою зброєю.

"Якщо ми приймемо рішення щодо неї (французької програми спільного використання ядерної зброї), то варто було б бути впевненими, що вона буде в наших руках", - наголосив Туск.

Крім того, зазначив він, в контексті французької пропозиції також важливі гроші. У випадку Франції близько 14 мільярдів євро на рік йде лише на технічне обслуговування арсеналу, сказав він.

Туск, окрім того, повідомив, що польський уряд перебуває в контакті з українською стороною і обговорює, яка зброя найкраще працює в нинішніх умовах і в які технології варто інвестувати.

Ми бачимо, що зараз сталося з Україною. Вона стала жертвою нападу, тому що позбулася своєї ядерної зброї… Сьогодні ми були б у більшій безпеці, якби мали власний ядерний арсенал. У цьому немає жодних сумнівів", – заявив Туск.

Водночас він зазначив, що шлях до такого рішення є "дуже далеким", і його треба буде пройти "шляхом консенсусу".

"Ми будемо використовувати наші технологічні, наукові можливості для цього у співпраці з іншими, щоб почати мислити дуже по-сучасному. Жоден варіант не закритий", - резюмував Туск.

Раніше повідомлялося, що президент Франції Емманюель Макрон заявив, що вирішив розпочати обговорення з лідерами країн ЄС щодо захисту європейського континенту ядерною зброєю Франції.

Топ коментарі
+10
Ми теж..
показати весь коментар
08.03.2025 11:39 Відповісти
+8
Хімічна зброя ще є.

А взагалі бачте Трамп вже 1,5 місяці знову при владі. А вже доламав або сильно пошкодив світовий порядок, що з'явився після 2 світової війни.

і навіть якщо його Трампа прямо зараз приберуть від влади, довіру до США і їх міжнародний авторитет вже втрачено або як мінімум він дуже сильно похитнувся.
показати весь коментар
08.03.2025 11:46 Відповісти
+6
Центрифуги крутяться, ядерний потенціал мутиться
показати весь коментар
08.03.2025 11:42 Відповісти

Завантаження...