4336 відвідувачів онлайн

Причини успішного наступу армії РФ з окупованого Криму треба з’ясовувати, - Неїжпапа

Олексій Неїжпапа про успішний наступ росіян у 2022 році зі сторони Криму

Масований наступ у 2022 році відбувався на всіх напрямках, не лише з боку Криму. Проте, як окупантам вдалося здійснити успішний наступ з території окупованого Криму, ще потрібно з'ясувати.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії сказав командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

"Я ж відповідаю за море, правда? Те, що сталося з боку супротивника з Криму, чому він саме там застосував свої певні підрозділи, я не сказав би, бо він пішов скрізь, з усіх боків. Він дійшов майже до Києва. І сказати, що він пішов із Криму – це трохи неправильно. Противник готувався до цієї війни та заходив з різних напрямків – з Чернігова, Київської області, Білорусі, Криму, Донецької області, зокрема. Просто що так йому вдалося це зробити, це вже треба розбиратися, чому... Так, йому просто так вдалося це зробити", – сказав Неїжпапа.

Він зазначив, що насичення Чорноморського флоту РФ на той момент мало дві мети: повний контроль Чорного, а потім і Середземного морів та майбутня агресія проти України.

"За ці роки, з 2014-го до 2021-го включно, супротивник усю свою увагу сконцентрував на Чорноморському флоті. На той час це були поповнення і фрегатами, і катерами-носіями "Калібрів", і підводні човни з "Калібрами". Але він розглядав і розглядає, що Чорноморський флот є як плацдарм контролю не лише на Чорному морі, а й на Середземному, зокрема. Тому що це найближче місце базування флоту до Середземного моря, до тієї ж Сирії. "Сирійські експреси", які були до повномасштабної агресії, щотижня, там два тижні, кораблі Чорноморського флоту та інших флотів привозили техніку та озброєння. Звісно, насиченість Чорноморського флоту мала дві мети. Це контроль повністю Чорного моря та майбутня агресія проти України, а потім – надалі Середземне море, в тому числі", – зазначив Неїжпапа.

Нагадаємо, американські посадовці були обурені та розлючені через успішну атаку української ракети "Нептун" по флагману Чорноморського флоту РФ ракетному крейсеру "Москва" у квітні 2022 року.

Топ коментарі
+50
Ти ідіот зʼясовувати? Вже не знає як ******** анус смоктати ахфіцер недороблений. Запитай в боневтіка хто Чонгар розмінував і мости не підірвав.
показати весь коментар
08.04.2025 10:32 Відповісти
+43
Та давно відомо, чому. Дороги замість укріплень, розмінування тоді, коли 7 місяців союзники торочили, що кацапи полізуть, відступ від готових укріплень на Луганщині. І ше багато чого.
показати весь коментар
08.04.2025 10:33 Відповісти
+36
показати весь коментар
08.04.2025 10:34 Відповісти

Завантаження...