До розслідування вбивства Шеремета залучать фахівців ФБР і Europol, - Порошенко
До розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета буде залучено міжнародних експертів.
Про це повідомив прес-секретар Президента України Петра Порошенка Святослав Цеголко, передає Цензор.НЕТ."Президент доручив залучити до розслідування (вбивства Шеремета - Ред.) фахівців американського ФБР та Євросоюзу", - написав він.
Про це Порошенко сказав і головному редактору "Української правди" Севгіль Мусаєв-Боровик під час телефонної розмови, у якій висловив співчуття родичам журналіста і колективу видання.
Президент повідомив, що заради прозорості розслідування попросив про допомогу ФБР, яке надало згоду підключитися до розслідування. Він також дав доручення міністру закордонних справ Павлу Клімкіну запросити до розслідування Europol. За словами Порошенка, до розслідування залучили найкращих слідчих.
"Він сказав, що подумки з нами, що це іспит, хтось намагається дестабілізувати ситуацію в країні. Він сказав, що на боці УП і готовий 24 години на добу бути на зв'язку", - сказала Мусаєва-Боровик.
Як повідомляли, 20 липня вранці внаслідок вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Попередньо слідчі кваліфікують цю подію, як умисне вбивство. Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе заявила, що розслідування загибелі Шеремета буде для неї справою честі. Прокурор Києва Говда взяв під особистий контроль розслідування вбивства. Мінінформполітики має намір ініціювати створення Міжвідомчої робочої групи з розслідування загибелі журналіста Шеремета.
Очевидці розповідають, що вибух відбувся, коли Шеремет зупинився під час виїзду на головну дорогу. І зауважують велику силу вибуху: "Деталі аж сюди долетіли".
У свою чергу, Генпрокурор Луценко заявив: "Смерть Шеремета - наслідок спрацювання вибухового пристрою. Це вбивство". Пізніше в МВС додали, що спрацював безоболонковий саморобний пристрій, потужністю до 600 грамів у тротиловому еквіваленті.
Трагічна загибель журналіста викликала широкий громадський резонанс. Головред "Української правди" зазначила: "Це удар по всій українській журналістиці". В ОБСЄ закликали притягнути організаторів і виконавців вбивства до відповідальності. Голова МЗС Литви Лінас Лінкявічюс закликав провести ретельне розслідування. Президент України Петро Порошенко висловив співчуття рідним і близьким Шеремета. Спікер Верховної Ради Парубій закликав провести невідкладне розслідування. Аналогічно, швидкого й ефективного розслідування зажадав Прем'єр-міністр Гройсман. Також свої співчуття близьким журналіста висловив секретар РНБО Турчинов.
Но погиб один журналист. Шок, трепет, все каналы об этом рассказывают, остальные журналисты уже разразились поминальными речами. Даже прэзыдэнт в шоке и посылает [s]лучи любви[/s] соболезнования.
Журналист просто выполнял свою работу(я до этого дня даже не слышал о нем), работал не только в Украине, но и в странах пост-совка(россии в том числе). В конце-концов, возможно, что и погиб случайно. Машина же вроде была не его.
А 18 июля погибло украинских 9 солдат. И ни одна собака не разразилась по этому поводу такими стенаниями. Власть даже не додумалась объявить траурный день, каналы украинские даже не сделали черную полоску у логотипов(я не видел, во всяком случае).
Да блин, даже имен их названо не было. Как будто животные какие-то погибли, а не защитники Украины, которые осознанно были на передовой, находились в невыносимых условиях и защищали страну, рискуя жизнью и пожертвовав ей.
Но они просто статистика.
Бабы еще нарожают?