МОЗ ініціюватиме посилення відповідальності за відмову від вакцинації, - Супрун. ВIДЕО
В.о. голови МОЗ Уляна Супрун закликає Верховну Раду внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації.
Про це вона заявила під час Години запитань до уряду в Раді, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.
"Для наступних кроків (у боротьбі зі спалахом кору. - Ред.) нам буде потрібна ваша допомога. По-перше, - внести зміни в закони, які регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі" , - заявила Супрун. Зазначила, що уряд подаватиме зміни до законодавства щодо цих питань.
"По-друге, - прийняти нову Національну програму імунізації, яка підготовлена Міністерством охорони здоров'я. Через мораторій на нові програми нам не дозволено подавати, і немає фінансування на нову програму. Прошу підтримати нову програму з імунізації", - додала в.о. голови МОЗ, закликавши депутатів брати участь в інформаційних програмах МОЗ і своїм прикладом демонструвати позитивне ставлення до вакцинації.
Також Супрун повідомила, що 88% дітей до 1 року охоплені вакцинацією.
"Разом із плановою і позаплановою вакцинацією від кору в 2017 році було вакциновано 1,3 млн дітей від 1 року. Після спалаху кору в Києві лише в столиці за тиждень на вакцинацію прийшли 11,5 тис. дітей. Станом на початок року в установах охорони здоров'я були в наявності 516 тис. доз вакцин. У квітні очікується поставка ще 1 млн доз, а в жовтні - ще 1 млн", - заявила Супрун, зазначивши, що ця вакцина бельгійського виробництва і сертифікована ВООЗ.
За її словами, оновлені дані щодо рівня вакцинації будуть відомі до кінця місяця.
Супрун також зазначила, що наукові дані свідчать про те, що завдяки охопленню не менше 95% дітей і дорослих вакцинацією протягом місяця-півтора спалахи кору можуть припинитися.
Водночас, говорячи про перебої з наявністю вакцин у Києві, Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській та Івано-Франківській областях, вона сказала, що МОЗ проводить перерозподіл наявних вакцин з інших регіонів.
За словами в.о. голови МОЗ, на тлі поліпшення ситуації з вакцинацією проти кору викликає тривогу низький рівень охоплення вакцинацією з інших захворювань, зокрема від поліомієліту на 1 грудня 2017 року було охоплено менше 50% дітей до 1 року, проти коклюшу, дифтерії та правця - також менше 50 %, БЦЖ - 75%, гепатиту В - 50%. Як зазначила Супрун, ці вакцини в регіонах наявні.
Собственное здоровье и здоровье моего ребенка, это моя ответственность и мои решения. Мне решать что делать с моим телом
Теперь понятно кто истерию раздул на ровном месте.
Предлагаю ей вколоть в жопу всю оставшуюся партию вакцины, за такой прокол нужно нести ответственность. Заодно и от заразы избавимся.
Тогда к чему это если за ребенка до его совершеннолетия в любом случае отвечаю я (и по закону и как родитель)?
Ответственность должна быть обоюдная, и если "вы" вынуждаете меня выполнять какие либо действия то ответственность должна быть "ваша".
А так получается, что за все отвечаю я, а "вы" ни за что даже если угробите ребенка