8413 відвідувачів онлайн
12 562 300

МОЗ ініціюватиме посилення відповідальності за відмову від вакцинації, - Супрун. ВIДЕО

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун закликає Верховну Раду внести зміни до законів України, які регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації.

Про це вона заявила під час Години запитань до уряду в Раді, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Для наступних кроків (у боротьбі зі спалахом кору. - Ред.) нам буде потрібна ваша допомога. По-перше, - внести зміни в закони, які регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі" , - заявила Супрун. Зазначила, що уряд подаватиме зміни до законодавства щодо цих питань.

"По-друге, - прийняти нову Національну програму імунізації, яка підготовлена ​​Міністерством охорони здоров'я. Через мораторій на нові програми нам не дозволено подавати, і немає фінансування на нову програму. Прошу підтримати нову програму з імунізації", - додала в.о. голови МОЗ, закликавши депутатів брати участь в інформаційних програмах МОЗ і своїм прикладом демонструвати позитивне ставлення до вакцинації.

Також Супрун повідомила, що 88% дітей до 1 року охоплені вакцинацією.

"Разом із плановою і позаплановою вакцинацією від кору в 2017 році було вакциновано 1,3 млн дітей від 1 року. Після спалаху кору в Києві лише в столиці за тиждень на вакцинацію прийшли 11,5 тис. дітей. Станом на початок року в установах охорони здоров'я були в наявності 516 тис. доз вакцин. У квітні очікується поставка ще 1 млн доз, а в жовтні - ще 1 млн", - заявила Супрун, зазначивши, що ця вакцина бельгійського виробництва і сертифікована ВООЗ.

За її словами, оновлені дані щодо рівня вакцинації будуть відомі до кінця місяця.

Супрун також зазначила, що наукові дані свідчать про те, що завдяки охопленню не менше 95% дітей і дорослих вакцинацією протягом місяця-півтора спалахи кору можуть припинитися.

Водночас, говорячи про перебої з наявністю вакцин у Києві, Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській та Івано-Франківській областях, вона сказала, що МОЗ проводить перерозподіл наявних вакцин з інших регіонів.

За словами в.о. голови МОЗ, на тлі поліпшення ситуації з вакцинацією проти кору викликає тривогу низький рівень охоплення вакцинацією з інших захворювань, зокрема від поліомієліту на 1 грудня 2017 року було охоплено менше 50% дітей до 1 року, проти коклюшу, дифтерії та правця - також менше 50 %, БЦЖ - 75%, гепатиту В - 50%. Як зазначила Супрун, ці вакцини в регіонах наявні.

Топ коментарі
+38
Для начала пусть введут ответственность за вред здоровью оказанный при вакцинации.

Собственное здоровье и здоровье моего ребенка, это моя ответственность и мои решения. Мне решать что делать с моим телом
показати весь коментар
19.01.2018 11:05 Відповісти
+25
Вот и прокололась та зараза которая закупила вакцину на конечном сроке ее годности.
Теперь понятно кто истерию раздул на ровном месте.
Предлагаю ей вколоть в жопу всю оставшуюся партию вакцины, за такой прокол нужно нести ответственность. Заодно и от заразы избавимся. Минздрав будет инициировать усиление ответственности за отказ от вакцинации, - Супрун - Цензор.НЕТ 2066
показати весь коментар
19.01.2018 11:07 Відповісти
+20
Я просто столкнулся с этим когда отказался вакцинировать своего ребенка, мне сказали: пиши бумажку, что берешь всю ответственность за здоровье ребенка на себя...Я спрашиваю, а если я соглашусь то вы сами напишете бумажку, что берете ответственнось за последствия вакцинации на себя?! Те ни в какую, нет такой бумажки мы не пишем!
Тогда к чему это если за ребенка до его совершеннолетия в любом случае отвечаю я (и по закону и как родитель)?
Ответственность должна быть обоюдная, и если "вы" вынуждаете меня выполнять какие либо действия то ответственность должна быть "ваша".
А так получается, что за все отвечаю я, а "вы" ни за что даже если угробите ребенка
показати весь коментар
19.01.2018 11:55 Відповісти

Завантаження...