У Міноборони заявляють про посилення збройних провокацій бойовиків на Донбасі

На Луганському напрямку російсько-окупаційні війська здійснили 3 обстріли українських позицій, сконцентрувавши свою активність переважно на Світлодарській дузі.
Речник Міністерства оборони України з питань АТО Максим Праута заявив про посилення збройних провокацій окупантів на Донбасі. Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це він повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.
"Ворожі провокації цього дня не припинялися. Вони навіть дещо посилились. Противник продовжував обстріл позицій українських захисників. Основою цієї військової потужності стали міномети, зокрема заборонені Мінськими угодами, системи калібру 120 мм", - заявив він.
Таким чином, на переконання Праути, окупанти особливо показово і відверто демонструють нехтування будь-якими домовленостями.
"Загарбник намагався завдати підрозділам нашої армії максимально можливих втрат і збитків, оскільки його вогнева активність була винятково прицільною. Завдяки успішним контрзаходам українська армія й надалі повністю контролює ситуацію в районі бойових дій", - додав спікер Міноборони з питань АТО.
За його словами, на луганському напрямку російсько-окупаційні війська здійснили 3 обстріли українських позицій, сконцентрувавши свою активність переважно на Світлодарській дузі.
"Не зважаючи на незначну кількість обстрілів, це були підступні і варварські дії злочинців, які не дотримуються ні закону, ні принципів гуманізму під час військового конфлікту", - підкреслив Праута. Він зазначив, що на початку доби бойовики майже годину використовували проти захисників Луганського 82-мм міномети, випустивши 20 снарядів.
"Після короткої вранішньої провокації зі стрілецької зброї проти захисників Станиці Луганської бойовики ввечері знову активізувалися навколо Луганського. Тишу тут порушували черги ворожих великокаліберних кулеметів і вибухи 82-мм мін, яких було зафіксовано 8", - розповів Праута.
Також він повідомив, що на донецькому напрямку російсько-окупаційні сили порушували режим припинення вогню 4 рази. Він зазначив, що підрозділи Збройних сил України цього дня лише один раз змушені були адекватно і ефективно відповідати ворогові, зважаючи на безпосередню загрозу життю і здоров'ю військовослужбовців.