7074 відвідувача онлайн
3 654 14

Міносвіти розробляє законодавчу базу для впровадження у вишах дуального навчання, - Ковтунець

Про це, як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, повідомив перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

 "Одна з найважчих проблем української вищої освіти - це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра - він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього. Але вона потребує дуже серйозної законодавчої роботи. Тому що все, що ми робимо зараз із впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила колегія Міносвіти, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу", - зазначив Володимир Ковтунець.

Він наголосив, що зміна законодавства під дуальну освіту потрібна була не лише в Україні. Зокрема, Міносвіти зараз вивчає досвід 7 країн, у яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Водночас перший заступник наголосив, що впровадження дуальної освіти - це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх - організовувати на робочому місці навчальний процес.

"Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань", - пояснив Володимир Ковтунець.

Топ коментарі
+5
Это чистый совок. На самом деле речь идет о бесплатной рабочей силе под видом "стажировки" которую будут эксплуатировать и выдаивать нещадно. Один такой заводик функционирует в Запорожье. Это лютый ******! Уроды, еще введите "трудовые лагеря" и "трудовые семестры" на полях Родины! Я вот все жду когда же появится выпускник который подаст в суд на университет за диплом который не стоит бумаги на которой напечатан...
показати весь коментар
30.01.2018 01:11 Відповісти
+2
Міносвіти розробляє базу для введення в вузах подвійно ******** навчання. А якщо ****** помножити на 2, то буде пре******.
показати весь коментар
30.01.2018 00:42 Відповісти
+2
Минобразования разрабатывает законодательную базу для введения в вузах дуального обучения

*********************
І видать всім студентам дуальні пістолети. [Зображення недоступне]
Шоп уж навєрняка...

Минобразования разрабатывает законодательную базу для введения в вузах дуального обучения, - Ковтунец - Цензор.НЕТ 5468
показати весь коментар
30.01.2018 08:48 Відповісти

Завантаження...