10054 відвідувача онлайн
8 782 36

МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки

МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки

Міністерство охорони здоров'я в партнерстві з громадськими організаціями, що працюють у сфері психічного здоров'я, ініціює проект "Лінія життя. Україна".

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я.

Суть проекту - створення національної телефонної гарячої лінії для емоційної підтримки українців і запобігання самогубству.

"Ситуація щодо самогубств у нас є вкрай тривожною: Україна є однією із 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів, водночас, наші показники є одними із найвищих у Європі. Військовий конфлікт на Сході країни посилює емоційну кризу. Саме тому в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун ініціювала створення проекту "Лінія життя. Україна"", - йдеться в повідомленні.

"Самогубство – це трагедія, яка стосується не лише однієї людини, а й рідних і усього народу. Формуючи розуміння проблем цих людей та налаштованість їм допомогти, можна реально запобігти самогубству. Я дуже вдячна громадським організаціям, які сьогодні працюють разом задля порятунку українців", – зазначила доктор Уляна Супрун.

Очолив проект Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації "LifelineAustralia" – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

"Робота, яку проводять неурядові організації в Україні у сфері психічного здоров'я, надихає. Важливо так само мати лідерство в цьому питанні самого Міністра. Важливо також, що у нас є спільне бачення проблеми і шляхів її подолання: представники неурядових організацій погоджуються, що для підтримки більшої кількості людей потрібен комплексний підхід на національному рівні", – підсумував результати зустрічей з ключовими неурядовими організаціями Піт Шмігель, українець за походженням.

Найкращі світові практики організації подібної гарячої лінії зводяться до таких елементів: робота в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), безкоштовні дзвінки, анонімність, максимальна емпатія до клієнта, ґрунтовне навчання персоналу і створення єдиної національної системи з одним контактним номером.

"В Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям. Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть на "Лінію життя", ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя", – говорить пан Шмігель.

Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними донорськими співтовариствами щодо можливих форм підтримки. 

Топ коментарі
+13
***
прошлой ночью я впал в депрессию и позвонил по номеру в "телефон доверия".
мой звонок перенаправили в Пакистан.
я сказал, что собираюсь покончить с собой.
они страшно обрадовались и спросили, умею ли я водить грузовик... .
показати весь коментар
05.02.2018 13:50 Відповісти
+9
- Алло, мне нечем платить за коммуналку!
- Продайте почку.
показати весь коментар
05.02.2018 13:38 Відповісти
+5
''Seks" по телефону? Минздрав намерен создать горячую линию эмоциональной поддержки - Цензор.НЕТ 3732
показати весь коментар
05.02.2018 13:34 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Минздрав намерен создать горячую линию эмоциональной поддержки - Цензор.НЕТ 9413
показати весь коментар
05.02.2018 13:32 Відповісти
Всё будет хорошо. В крайнем случае плохо.
показати весь коментар
05.02.2018 14:26 Відповісти
Ваше положение может только улучшитьsя - хуже-то уже некуда..((
показати весь коментар
05.02.2018 14:29 Відповісти
_Пессимист - это тот, кто ожидает, что завтра будет хуже, чем сегодня. А оптимист думает, что завтра будет лучше. Чем послезавтра.
_Единственно верный путь - реализм. Всё прочее - искаженное восприятие действительности.
показати весь коментар
05.02.2018 14:33 Відповісти
Пессимист - всё очень плохо, хуже некуда.
Оптимист - как не может? Вот завтра увидите.
показати весь коментар
05.02.2018 15:38 Відповісти
Фсе шо магу! Не болей! - название новой службы
показати весь коментар
05.02.2018 15:56 Відповісти
Название "Будь!" Краткость - сестра.
показати весь коментар
05.02.2018 16:02 Відповісти
189 рехформа от "санитарки" американской........На Банковой уже приплюсовали.
показати весь коментар
05.02.2018 13:33 Відповісти
попов посадят.. для эмоциональной поддержки.
показати весь коментар
05.02.2018 13:57 Відповісти
''Seks" по телефону? Минздрав намерен создать горячую линию эмоциональной поддержки - Цензор.НЕТ 3732
показати весь коментар
05.02.2018 13:34 Відповісти
Это разгрузки. Минздрав намерен создать горячую линию эмоциональной поддержки - Цензор.НЕТ 1463
показати весь коментар
05.02.2018 13:35 Відповісти
по домофону.)
показати весь коментар
05.02.2018 14:58 Відповісти
Это как Медведев в Крыму?
показати весь коментар
05.02.2018 13:35 Відповісти
ЗНУЩАЮТЬСЯ і .. Тренують Вас українці .. ДУЖЕ доступно до сприйняття Вашим можжичком ВЧАТЬ Вас обрізані .. а заодно і геноцидять ... Новітня Історія України .. за вибір БИДЛА в 2010 і гонорових галичан в 2014 .. ДОРОГО заплачено .. девальвація гривні . тарифи на вкрадені у Вас електро-тепло-газо-нафто .. ВСЕ ж руками Ваших батьків і дідів зроблено було ... ВІДДАЙ ДУРНЮ ще останнє Землю .. і можеш здихати .. а Жінки Діти і Онуки вже за кордон подалися .. то противсіхи з націоналістами .. то аби не юлька..

.. де Ви там 54% .. шось не чути Вас ..
показати весь коментар
05.02.2018 13:37 Відповісти
- Алло, мне нечем платить за коммуналку!
- Продайте почку.
показати весь коментар
05.02.2018 13:38 Відповісти
Нет хлеба, пусть едят пирожные...
показати весь коментар
05.02.2018 14:27 Відповісти
Звонки платныя, ессстессственнна...
показати весь коментар
05.02.2018 13:40 Відповісти
А то!
показати весь коментар
05.02.2018 14:28 Відповісти
И.о. министра Супрун эмоционально поддержала первого позвонившего: "Не беспокойтесь, вы будете ходить, но под себя".
показати весь коментар
05.02.2018 13:45 Відповісти
***
прошлой ночью я впал в депрессию и позвонил по номеру в "телефон доверия".
мой звонок перенаправили в Пакистан.
я сказал, что собираюсь покончить с собой.
они страшно обрадовались и спросили, умею ли я водить грузовик... .
показати весь коментар
05.02.2018 13:50 Відповісти
И спросили на русском умею ли я... (далее по тексту).
Штабы почти всех террористов в мире расположены в кремле.
показати весь коментар
05.02.2018 14:29 Відповісти
МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки - Цензор.НЕТ 1249
показати весь коментар
05.02.2018 14:59 Відповісти
- А я буду жити?
- Будеш, але не захочеш!
показати весь коментар
05.02.2018 13:56 Відповісти
И.о. министра Супрун эмоционально поддержала очередного позвонившего: "Нет денег на лечение? И взять негде? Мы поможем Вам переселиться в благополучные страны отдельными частями тела в состав платежеспособных организмов".
показати весь коментар
05.02.2018 13:59 Відповісти
какое лечение лучше: в селе по скайпу или в городе по телефону? Каждый выбирает сам. Но лучше все-таки нюхать лекарства, чем пить.
показати весь коментар
05.02.2018 14:05 Відповісти
По телеграфу. И по телевизору.
показати весь коментар
05.02.2018 14:30 Відповісти
И.о. министра Супрун эмоционально поддержала очередного позвонившего: "Все врачи требуют денег? Ну это, милочка, далеко не так. Я вас уверяю - паталогоанатом ничего не потребует. Во всяком случае, пока."
показати весь коментар
05.02.2018 14:19 Відповісти
Это будет в духе "я первая в мире говорящая sтиральная машина. У Ваs проблемы sо sтиркой?! Давайте поговорим об этом!"?! МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки - Цензор.НЕТ 9641 Жизнь - как в sказке: чем дальше - тем sтрашнее.. МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки - Цензор.НЕТ 843 МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки - Цензор.НЕТ 963
показати весь коментар
05.02.2018 14:28 Відповісти
мне казалось, дно уже было, но тут снизу постучали...

МОЗ має намір створити гарячу лінію емоційної підтримки - Цензор.НЕТ 5823
показати весь коментар
05.02.2018 14:34 Відповісти
- На что жалуетесь?
- На Здравоохранение. )))
показати весь коментар
05.02.2018 15:00 Відповісти
Министерство обороны здоровья.
показати весь коментар
05.02.2018 16:03 Відповісти
Ну вот и хорошо. Телемедицина уже внедряется.
показати весь коментар
05.02.2018 16:06 Відповісти
это номер по которому можно послать?
показати весь коментар
05.02.2018 19:50 Відповісти
Шоб,той, мінздрав,поіменно здох !
показати весь коментар
05.02.2018 21:20 Відповісти