Комітет Європарламенту схвалив директиву, яка блокує "Північний потік - 2"

Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України" в Facebook, передає Цензор.НЕТ.
"Комітет Європарламенту схвалив поправки до газової директиви, які уточнюють, що вимоги Третього енергопакету поширюються на морські газопроводи, які йшли до ЄС. Таку пропозицію в листопаді висунула Єврокомісія. Цікаво, що депутати не тільки підтримали пропозиції Єврокомісії, але й зробили їх жорсткішими", - інформує Нафтогаз.
Зокрема, депутати обмежили вилучення із законодавства для нових газопроводів терміном на п'ять років і зобов'язали при узгодженні будь-яких винятків залучати до процесу третіх країн, на ринки яких ці виключення можуть вплинути.
"Тепер зі своєю позицією щодо запропонованих уточнень має визначитися Рада Європи. Після цього Європарламет, Єврокомісія і Рада Європи мають виробити спільну позицію. Для нас добре, що два з трьох відповідальних за цю справу органів вже визначилися в підтримку права об'єднаної Європи захищати себе в енергетичних питаннях", - додали в Нафтогазі.
Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 рік. Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3-ї і 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" мав прийти до австрійського Баумгартена. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.
