9814 відвідувачів онлайн
68 234 444

Клімкін пропонує українцям обговорити використання латиниці одночасно з кирилицею

Клімкін пропонує українцям обговорити використання латиниці одночасно з кирилицею

Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав обговорити можливе запровадження в Україні латиниці поряд з кириличним алфавітом.

Про це він написав у Facebook після зустрічі з представниками країн Центральної Європи, інформує Цензор.НЕТ.

До цього його підштовхнула пропозиція історика і журналіста з Польщі Зємовіта Щерека.

"Зємовіт Щерек запитав, чому б Україні не ввести поряд з кирилицею латиницю. Наша мета - формування української політичної нації, тому маємо працювати на те, що нас об’єднує, а не роз’єднує. З іншого боку, чому б не подискутувати? " - написав Клімкін.

Глава МЗС також зазначив, що українській стороні слід приділяти більше уваги регіональній динаміці.

"Я абсолютно переконаний, що Центральна Європа може повністю відродитися лише після звільнення України від пострадянськості. Лише в такому разі це буде цілісний, самодостатній та успішний проект", - додав він.

Клімкін пропонує українцям обговорити використання латиниці одночасно з кирилицею 01

Топ коментарі
+44
Вот тут Клим молодец. Словаки пишут на латинице. А язык почти украинский. Переход на латиницу объединит Украину с Европой
показати весь коментар
27.03.2018 13:05 Відповісти
+36
Будем как в Казахстане, хотя, это надо было делать еще 10 лет назад..
показати весь коментар
27.03.2018 13:04 Відповісти
+28
Да не вопрос. Лишь бы жопы кацапские пылали.😄
показати весь коментар
27.03.2018 13:05 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 5 з 5
показово, що і серед україномовних ботів повно гондонів.
показати весь коментар
27.03.2018 21:19 Відповісти
я родился и всю свою жизнь прожил в украине в городе, где преимущественно языком общения является русский. я думаю на русском. поэтому и общаюсь на этом языке. украинский я достаточно знаю на бытовом уровне и в разговоре легко на него перехожу при необходимости (для удобства собеседника ). на цензоре пишу на русском из-за своего компа. в нем какой-о глюк сидит и не получается включить украинскую раскладку клавиатуры (а так же вводить заглавные буквы)
показати весь коментар
27.03.2018 21:23 Відповісти
Не тим боком хочуть нас в Західний світ привести.
показати весь коментар
27.03.2018 20:14 Відповісти
А як для західного світу виглядає грузинська писемність?Але грузини чомусь бережуть своє і їм начхати,як там для кого виглядають їх літери.Ви готові так легко відмовитись від свого,бо комусь там це незрозуміле.Від чого ще відмовимось?
показати весь коментар
27.03.2018 20:42 Відповісти
Мені пох. Бо це наша історія, України.
показати весь коментар
27.03.2018 21:15 Відповісти
"..освобождения Украины от постсоветскости Источник: https://censor.net/n3058004"
Кирилица пришла задолго до советов, вместе с христианством, когда Русь была еще империей. Но это не главное.
Инициатива на первый взгляд бредовая, но только не для тех кто ее вбросил. Наперсточники опять отвлекают внимание общества от важных вопросов. Давайте поговорим о чем нибудь , но только не о коррупции(Антикоррупционный Суд) , экономике и войне.
показати весь коментар
27.03.2018 19:18 Відповісти
Факт існування дохристиянської писемності, підтверджується і на мовному рівні - слова "писати", "читати", "письмо", "число" існують в багатьох словянських мовах, а це свідчить, що словяни вміли писати й читати, ще до їх розподілу на східних, західних та південних, що сталося задовго до прийняття християнства.
Крім того взимку 860-861 років славетний просвітник Кирило під час своєї хазарської місії мав нагоду бачити у Херсонесі "Євангеліє і Псалтир руськими письменами писані". Це було за рік до "винайдення" ним особливої словянської абетки.

Загадкову знахідку було виявлено у Софійському соборі в Києві. Графіто, видряпане на стіні, нагадує азбуку, що складається з 23 грецьких та чотирьох (Б, Ж, Ш, Щ) слов'янських літер. Останні, можливо, призначалися для поліпшення передачі особливостей слов'янської фонетики. Накреслення літер графіто аналогічне кирилиці. Але це не кирилиця з 43 літер і не азбука з 38 літер, яку згадував Храбр, і не грецький алфавіт з 24 літер. Якщо це не випадковий напис - знахідка відображає якийсь перехідний етап слов'янської писемності, коли до грецького алфавіту почали додавати перші слов'янські літери.

(ГРАФІТО)Клімкін пропонує українцям обговорити використання латиниці одночасно з кирилицею - Цензор.НЕТ 3983
показати весь коментар
27.03.2018 23:44 Відповісти
ІдІот та idiot однаково зрозуміло для цієї пропозиції.
показати весь коментар
27.03.2018 19:25 Відповісти
Других то проблем нет - можно и разной фигней поразвлечься . Скучно Климкину ?
показати весь коментар
27.03.2018 19:32 Відповісти
Климкин не лезь в языковую проблему, недоумок. Мы на кириллице 1000 лет пишим - иди на х.й,
показати весь коментар
27.03.2018 19:33 Відповісти
помню в 90-е годы носились с идеей реформирования украинского языка. это когда пытались ввести понятия копаний м`яч (футбол), маратон (марафон) и т.д.
теперь будут с кирилицей носиться
показати весь коментар
27.03.2018 19:51 Відповісти
Показово, що проти переважно кацапомовні істоти.
показати весь коментар
27.03.2018 20:09 Відповісти
бот україномовний
показати весь коментар
27.03.2018 21:21 Відповісти
Невірний висновок. Я теж проти латинки для української мови, тому що кирилиця - то є цілковито наша, українська система записування звуків нашої мови, яка найбільш адекватно і точно їх передає на письмі.
показати весь коментар
27.03.2018 22:30 Відповісти
Дебил Климкин, освободи место для Огрызко!
показати весь коментар
27.03.2018 20:13 Відповісти
Может заболел? Устал? ...
показати весь коментар
27.03.2018 21:09 Відповісти
Отличная идея, это намного более эффективный способ отделения от Рашки, чем идиотский языковые квоты на радио или импотентский пафос защитников мовы за кремлевские деньги. ЕЩе надо русский тоже в Украине перевести на латиницу, хотя этого северный сосед нам не даст сделать для него это как плевок в лицо.
показати весь коментар
27.03.2018 22:04 Відповісти
До чого тут Рашка взагалі? Кирилиця не є власністю Рашки або ще когось, а є скарбом всіх націй, що нею користуються - українців, білорусів, росіян, сербів, чорногорців, македонців, болгар, тощо. Її винахідники Кирило та Мефодій створили її саме для того, щоб якомога точніше відображувати на письмі звуки слов'янських мов. І українська мова використовує кирилицю вже більше ніж 1000 років. Тож навіщо нам позбуватися цього скарбу заради сумнівної мети "отделения от Рашки", а?
показати весь коментар
27.03.2018 22:39 Відповісти
"ЕЩе надо русский тоже в Украине перевести на латиницу"

Как тьі тагда писать то будеш! Милок...
"ГДЕ РУССКИЙ ЯЗЬІК ТАМ РОССИЯ-В. ПУТИН" маладцьі продвигвйт идею путина про расшьірение границ расеи!!!
показати весь коментар
27.03.2018 23:49 Відповісти
Да завертелись поклониики Рашки, как вша на гребешкею. Значит точно надо переходить на латиницу!
показати весь коментар
28.03.2018 08:41 Відповісти
Ну дискутировать можно хоть до посинения)
вряд ли это пройдет
хотя я не очень пойму, кажется в Сербии используется и латиница и кириллица
Другие балканские страны или страны европы вроде не используют современную кириллицу (греческий считать не будем)) )
разве что болгарский
показати весь коментар
28.03.2018 00:03 Відповісти
До відома: кирилицю використовують наступні країни - Україна, Білорусь, Росія, Болгарія, Македонія (в усіх цих країнах користуються виключно кирилицею); Сербія, БіГ, Чорногорія (в цих країнах функціонують обидві системи писемності - і кирилиця, і латинка, але пріоритети в кожній з цих країн різні, а саме: в Сербії користуються переважно кирилицею, але і латинка теж досить поширена, особливо в недержавному сегменті; в БіГ (в Республіці Сербська Крайна) переважно користуються кирилицею; в Чорногорії кирилиця використовується майже виключно в сфері державного офіціозу, в усіх інших сегментах суспільства користуються латинкою). Але нас не повинно обходити те, що там діється у близьких та далеких сусідів із використанням кирилиці або латинки, тому що ми пишемо кирилицею більш ніж 1000 років, і це найбільш придатна для відображення на письмі всіх фонетичних особливостей нашої мови система писемності, а також це живе втілення нашої багатої і трагічної історії та унікальної культури. Ми маємо зробити все можливе, аби зберегти цей скарб для наших нащадків - наступних поколінь україномовних українців.
показати весь коментар
28.03.2018 10:53 Відповісти
Я за латиницу. Мне нравится.
показати весь коментар
28.03.2018 01:49 Відповісти
Нравится, потому что ты идиот
показати весь коментар
29.03.2018 12:12 Відповісти
Клас ! Tак і має бути . Латиниця - 100 % .
А кирилиця вже по бажаню . Бажаєш - вивчай .
І пошлі нах... мокші . Жрітє своё вєлічіє в ізоляції від культурного світу .
показати весь коментар
28.03.2018 01:53 Відповісти
можно конечно использовать латиницу наряду с кириллицей...но туалетной бумагой всё жу удобней )
показати весь коментар
28.03.2018 02:02 Відповісти
на рассии так и привыкли тестировать все через ж*пу
но мы же не россия, привыкайте.
показати весь коментар
28.03.2018 07:30 Відповісти
Идиотами легче править.
показати весь коментар
28.03.2018 08:10 Відповісти
а не урод ли клёмкин... нет - не урод... он просто агент влияния московии, пригретый таким же агентом - шакаладным барыгой...
показати весь коментар
28.03.2018 08:20 Відповісти
Климкин - государственный деятель в отличии от тупых мещан,которые высысывают из пальца критику, абы мозг не напрягать
показати весь коментар
28.03.2018 08:43 Відповісти
оспади))) а не лучше ввести грамотное и бесплатное преподование мовы,охватив все население страны? и популяризацию культурного наследия бескоштовно,а не вступать в.....диалоги по самые.....
показати весь коментар
28.03.2018 11:00 Відповісти
Chto znachit "vvesti gramotnoje i besplatnoje?" Davajte vvedem umnoje povedenije ili vvedem talantlivyh tantsorov! Клімкін пропонує українцям обговорити використання латиниці одночасно з кирилицею - Цензор.НЕТ 6083 Ja za latinitsu!
показати весь коментар
28.03.2018 12:34 Відповісти
та ты давно не был в школе))) и не стоял в очередях на заполнение формуляров---там и кириллицей и латиницей))) посылают)))) в словари)))
показати весь коментар
28.03.2018 13:36 Відповісти
В целом, радует, что, несмотря на обычный тут *рач, многие поддерживают идею перехода на латиницу. Переход на латиницу имеет много преимуществ.
показати весь коментар
28.03.2018 12:33 Відповісти
Как по мне уже давно надо было постепенно начать изменение написания отдельных букв:
1. Вместо Д - использовать D (уже очень часто у нас применяется).
2. Вместо С - применять S (похожее написание было в славянской азбуке).
3. Вместо З использовать Z (похожее написание было в славянской азбуке).
4. Вместо Н использовать N (похожее написание было в славянской азбуке).
5. Вместо Й использовать J.
6. Букву Ї обязательно сохранить.
показати весь коментар
28.03.2018 15:08 Відповісти
что то не понять, Вятровича, то его поляки напрягают "антибандеровскими" законами, то они его вдохновляют..К этому его подтолкнуло предложение историка и журналиста из Польши Земовита Щерека.
показати весь коментар
28.03.2018 23:14 Відповісти
Klimkin poret durny
Підкажіть, я гарно написав на латиниці?
показати весь коментар
29.03.2018 03:13 Відповісти
Klimkin, pishov ty u dupu!
Мабуть ще краще!
показати весь коментар
29.03.2018 07:16 Відповісти
Сиплоголосый гомодрил КлимЧУГУНкин настырно тужится, пытаясь изобрести что-нибудь эдакое-полезное, запоминающееся, но не связанное со значительными затратами (как материальными, так и интеллектуальными). Но пока убедительно получается только вселять надежду, "что дебилы у нас тоже веселы и спортивны" (с).
показати весь коментар
29.03.2018 07:46 Відповісти
Предложение перехода на латиницу ни что иное как опасная идеологическая диверсия и осторожная надежда на последующую польскую экспансию в Украину. Мы пользуемся кириллицей уже 1000 лет. Самосознание украинцев и ВСЯ наша культура основываются на кириллице. Шевченко и Франко, Леся Украинка, Симоненко и Костенко! Церковь и православие, даже греко католики используют исключительно кириллицу. Переход на латиницу нанесет страшный удар по нашим национальным традициям, которые и так не в идеальном состоянии. Использование двух алфавитов также вредно и опасно, так как будет путать школьников и подростков, которые далеко не идеально владеют украинским правописанием. Пример Сербия, где латиница создает серьезные этнические проблемы. И главное ЗАЧЕМ. Греция, Грузия, Армения, Израиль, арабские страны пользуются своими алфавитам и не испытывают дискомфорта. Наоборот это укрепляет их самосознание и само идентичность, в нашу неоднозначную эпоху глобализации.
показати весь коментар
29.03.2018 12:09 Відповісти
Перехід на латиницю? Заради чого? Щоб насолити східному сусіду?
А вам відомо, що в основі української абетки лежить сакральна тисячолітня велесовиця, унікальна азбука давніх рахманів та волхвів!
Вона, як сакральне письмо, надбання людства, безцінний його скарб!
Потрібні докази?
Прочитайте матеріал " Велесовиця - сакральна абетка давніх росів, основа ********* українського алфавіту" - https://uamodna.com/articles/velesovycya-sakraljna-abetka-davnih-rosiv-osnova-suchasnogo-*************-alfavitu/
показати весь коментар
02.04.2018 23:55 Відповісти
Сторінка 5 з 5