13138 відвідувачів онлайн
9 421 38

Польські історики почали розкопки на місці зруйнованого пам'ятника УПА в Грушовичах: представник України Шеремета спостерігає за роботами

Польські історики почали розкопки на місці зруйнованого пам'ятника УПА в Грушовичах: представник України Шеремета спостерігає за роботами

Співробітники Інституту національної пам'яті (ІНП) Польщі проведуть у четвер розкопки на кладовищі села Грушовичі з метою встановлення, чи є на місці знищеного минулого року пам'ятника поховання воїнів УПА.

До розкопок як спостерігачі також мають долучитися п'ять спеціалістів з України та один представник від Об’єднання українців у Польщі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Як зазначив напередодні заступник голови ІНП Польщі Кшиштоф Швагжик, результати розкопок будуть відомі у п’ятницю, або, за сприятливих обставин, ще в четвер.

Він повідомив, що у випадку виявлення людських решток їх буде досліджено і перепоховано зі встановленням надмогильного пам'ятника. Натомість, якщо в цьому місці польські спеціалісти нічого не знайдуть, то пам'ятник не встановлюватиметься. Швагжик зазначив, що у первинному вигляді пам'ятник воїнам УПА, який існував до квітня 2017 року, не відновлюватиметься.

Секретар державної комісії з питань увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослав Шеремета спостерігає за ексгумаційними роботами польського Інституту національної пам'яті в Грушовичах, де місцева влада розібрала нелегальний пам'ятник УПА, пише Інтерфакс-Україна.

"Пристрасті вгамовуються, починаємо реалізовувати спільні ініціативи щодо врегулювання питань історичної пам'яті в українсько-польських стосунках. Секретар державної комісії з питань увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослав Шеремета у Польщі і бере участь у спостереженні за пошуковими роботами польського ІНП в Грушовичах", - повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Як повідомлялося, українсько-польські історичні відносини загострилися в квітні 2017 року, коли польські націоналісти за підтримки місцевої влади знищили на кладовищі в селі Грушовичі неподалік Перемишля пам'ятник воїнам УПА. Відразу після цього Київ заблокував проведення поляками ексгумації в Україні, наполягаючи на відновленні знищених вандалами за останні роки на півдні Польщі українських місць пам'яті.

Топ коментарі
+5
Так само має поступити і Україна - знищити всі пам'ятники на місцях масових поховань польських військових та цивільних, а всі кістки розкласти по окремим могилам! Як до нас ставляться так і ми будемо ставитись! Це ж треба було додуматись знищувати пам'ятники воякам УПА на українських землях! Не лишиться жодного пам'ятника полеглим полякам і в Україні - будуть лише сотні холмиків з маленькими надгробними плитами!
показати весь коментар
24.05.2018 10:49 Відповісти
+3
Потрібно розбудувати ту країну яку вже маємо. Нам би хоч з цим впоратись.
показати весь коментар
24.05.2018 11:14 Відповісти
+2
Не забываем, что во все времена поляки были такими же врагами и оккупантами Украины, как и московиты. И сейчас часть Украины по-прежнему под польской оккупацией - Перемышль. Так же, как и Кубань, Брянск, Воронеж, Ростов под кремлёвской.
показати весь коментар
24.05.2018 11:12 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Так само має поступити і Україна - знищити всі пам'ятники на місцях масових поховань польських військових та цивільних, а всі кістки розкласти по окремим могилам! Як до нас ставляться так і ми будемо ставитись! Це ж треба було додуматись знищувати пам'ятники воякам УПА на українських землях! Не лишиться жодного пам'ятника полеглим полякам і в Україні - будуть лише сотні холмиків з маленькими надгробними плитами!
показати весь коментар
24.05.2018 10:49 Відповісти
Ну на тебя и таких как ты весь расчет, разделяй и властвуй. Как тысячу лет назад, ...пока живут на свете дураки...
показати весь коментар
24.05.2018 10:56 Відповісти
а краще спокійно спостерігати за тим, як нищать наші памятки та паплюжать нашу історію?
показати весь коментар
24.05.2018 11:48 Відповісти
У них есть свои требования, хотят забрать останки Поляков к себе, пусть забирают. Останки Украинцев нужно перезахоронить в Украине, раз нет возможности за ними ухаживать там. В любом случае нужно договариваться. Есть еще вариант, взять топор и всех зарубить...
показати весь коментар
24.05.2018 12:10 Відповісти
Домовленості - це, в першу чергу, консенсус.... а ці бзденеки просто тупо диктують свої умови... якщо немає наших памятників там, то не буде польських і в нас ....от з якої радості я маю щодня ходити біля памятника польським орлятам-сученятам, які вбивали українців? одне радує - вони здохли.....
показати весь коментар
24.05.2018 12:27 Відповісти
Диктовать условия может сильный, а слабому остается размазывать сопли по лицу, ну еще с памятниками можно повоевать.
показати весь коментар
24.05.2018 15:59 Відповісти
це ж не Україна воює з памятниками, а бзденеки будують четвертий рейх.....
показати весь коментар
24.05.2018 16:10 Відповісти
Да ничего у них не выйдет, и отвлекаться на них не надо.
показати весь коментар
24.05.2018 17:41 Відповісти
все правильно.ми їм їхні кістки,вони нам наші,і всі задоволені.
показати весь коментар
24.05.2018 14:22 Відповісти
Получается так, если на большее мозгов не хватает.
показати весь коментар
24.05.2018 15:46 Відповісти
А ти що труп?
показати весь коментар
24.05.2018 11:08 Відповісти
ну і гнида ж ти
показати весь коментар
24.05.2018 11:27 Відповісти
Он просто провокатор, нацюков кацапских и польских он допускает, а Украинских нет.
показати весь коментар
24.05.2018 12:15 Відповісти
колаборант воно, без роду і племені.....
показати весь коментар
24.05.2018 12:21 Відповісти
Jeszcze Polska nie zginęła,ale barzo śmierdzi
показати весь коментар
24.05.2018 11:33 Відповісти
Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi
показати весь коментар
24.05.2018 11:51 Відповісти
розкажеш це пілсудському (другові Гітлера) - вашому національному хероєві....
а дивізія "Галичина" воювала тільки з совєтами, а не з мирними жителями, як армія крайова....вчи історію, запроданцю пархатий
показати весь коментар
24.05.2018 12:59 Відповісти
Igor L - все больше убеэждаюсь, что ты или придурок или полезный идиот для паРаши.
показати весь коментар
24.05.2018 21:09 Відповісти
Ну вот, а говорили во всех СМИ, что Украинцам не разрешат присутствовать.
показати весь коментар
24.05.2018 10:49 Відповісти
В каких СМИ..?? С самого начала было заявлено что в качестве наблюдателей будут приглашены представители украинской общины Польши и посол Украины в Польше...
показати весь коментар
24.05.2018 10:56 Відповісти
Сейчас уже не помню, да тут на цензоре и было. Допустили и хорошо, нужно договариваться, и решать эти вопросы с могилами.
показати весь коментар
24.05.2018 10:59 Відповісти
На цензоре поиск хорошо работает.
показати весь коментар
24.05.2018 17:39 Відповісти
Да пофиг, кому надо пусть ищет.
показати весь коментар
24.05.2018 17:42 Відповісти
Не было тут на цензоре такого.
показати весь коментар
24.05.2018 17:51 Відповісти
Не забываем, что во все времена поляки были такими же врагами и оккупантами Украины, как и московиты. И сейчас часть Украины по-прежнему под польской оккупацией - Перемышль. Так же, как и Кубань, Брянск, Воронеж, Ростов под кремлёвской.
показати весь коментар
24.05.2018 11:12 Відповісти
Потрібно розбудувати ту країну яку вже маємо. Нам би хоч з цим впоратись.
показати весь коментар
24.05.2018 11:14 Відповісти
Я не спорю и не призываю освобождать эти территории прямо сейчас. Просто надо об этом помнить.
показати весь коментар
24.05.2018 11:40 Відповісти
Поляки вже заявили, що нічого відновлювати не збираються.
Ми маємо право вчинити як вони, але лишимо так як є.
показати весь коментар
24.05.2018 11:13 Відповісти
после принятия закона, надо их историков выкинуть отсюда!!!
показати весь коментар
24.05.2018 11:36 Відповісти
просто какие-то мародеры и гробокопатели, иначе это поведение назвать сложно
показати весь коментар
24.05.2018 12:33 Відповісти
Гадаю, що саме час розпочати розкопки польських поховань в Україні. Довго і ретельно...
показати весь коментар
24.05.2018 15:39 Відповісти
Західні кацапи/ ляхи це - кляті імперці, карти і вбивці українців анітрохи не кращі за москалів.
показати весь коментар
26.05.2018 11:26 Відповісти