Константинополь не дасть Україні церковної автокефалії, - Балога
Як передають "Українські новини", про це в своєму Фейсбуці написав екс-глава Секретаріату Президента України Віктор Балога, коментуючи інтерв'ю глави УПЦ Київського патріархату Філарета виданню "Українська правда".
"На жаль, ми не отримаємо автокефалію. Якщо і буде щось оголошено, то тільки про кафедру на чолі з митрополитом", - зазначив Балога. За його словами, причиною цього є відсутність звернення від усіх трьох православних церков України (УПЦ, УПЦ КП та УАПЦ) до патріарха Варфоломія з проханням про дарування автокефалії.
Також екс-глава Секретаріату Президента України нагадав, що в 2008 році не УАПЦ стала перепоною на шляху здобуття українським православ'ям автокефалії. "Насправді томос не дали останньої миті, оскільки Ющенко хотів зробити патріархом Філарета, а Вселенський (патріарх) про це і чути не хотів", - написав Балога.
Також Балога нагадав, що "у разі отримання томосу Собор українських церков не обиратиме Патріарха, оскільки в такому випадку Вселенський Собор сам ухвалить рішення, хто буде лідером Церкви".
Зазначимо, що в інтерв'ю "Українській правді" Філарет підкреслив, що очікує від Фанара тільки автокефалії, а не рішення про створення в нашій країні митрополії, підпорядкованої Константинопольському патріархату.
"Український народ не підтримає рішення про те, щоб предстоятель був у сані митрополита. Не підтримає цього", - сказав глава УПЦ КП.
Балога, а что ты подразумеваешь под "УПЦ"? Гундяевский сатанат? Так ты от него обращение ждёшь? Ещё одна консерва ***** вздулась.