8881 відвідувач онлайн
27 705 149

Причина трагедії на Рівненському полігоні, найімовірніше, - подвійне заряджання, - Міноборони

Причина трагедії на Рівненському полігоні, найімовірніше, - подвійне заряджання, - Міноборони

У Міноборони назвали причину трагедії на Рівненському полігоні.

 Вибух міномета "Молот", унаслідок якого 6 липня загинуло троє військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, стався через подвійне заряджання. Про це заявив заступник міністра оборони України Ігор Павловський під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, повідомляє Цензор.НЕТ

"Та аналогія, яка була проведена протягом чотирьох років і взята до цього, яка відбувалася на полігонах у попередні роки, починаючи з 2000 року, було з’ясовано, що більш за всього, трагічний випадок стався у зв’язку із подвійним заряджанням міномету в ході проведення стрільб", — сказав він.

Павловський пояснив, як відбувався слідчий експеримент на Рівненському полігоні учора із залученням Київського інституту судових експертиз та прокуратури Західного регіону.

"Зімітували практично всі ті події, які могли статися безпосередньо під час виконання завдань. І отримали наступні результати. Під час подвійного заряджання міномету і підриву стрільби наслідки руйнування ствола міномета були точно такими же, як у п’ятницю при подвійному заряджанні міномета. При цьому ми підірвали ще одну міну, щоб упевнитися: дійсно це було у ході подвійного заряджання чи при стрільбі з несправною спорядженою міною одною. Ми отримали той же результат, який мали раніше під час слідчих експериментів, коли несанкціоновано міна вибухала через пошкоджений підривач безпосередньо у стволі міномету", — розказав заступник міністра.

Крім того, міномети передали для проведення експертиз, щоб уникнути інсинуацій різних "експертів".

"Перший міномет, який підірвався в ході виконання завдань, і чотири міномети, з якими ми вчора провели слідчий експеримент, ми передали до Інституту судових експертиз з метою з’ясування остаточних причин і проведення аналізу, що стосуються конструкційних особливостей матеріалу, з якого вони зроблені", — зазначив Павловський.

Разом із тим на комітеті Ігорем Чепковим, представником Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України було озвучено, скільки було випадків розриву мінометів

"Із 2014 року було 12 інцидентів. Із них "Молотів" було 8, із них 3 — було через подвійне зарядження, 4 внаслідок несправного підривника, і 1 в результаті бойового зіткнення. У той же час на аналогічних ситуаціях міномету "Сані" було 4 випадки через подвійне зарядження. Ситуація практично ідентична", — пояснив Чепков.

Топ коментарі
+24
было выяснено, что скорее всего, трагический случай произошел в связи с двойным заряжанием миномета в ходе проведения стрельб ", - сказал замминистра обороны Павловский...

Скорее всего... И вот этому скорее всего, веры нет
показати весь коментар
12.07.2018 16:40 Відповісти
+24
Хвостовики від двох мін на місці вибуху знайдено? Не могли вони випаруватися безслідно.. Тільки два хвостовики можуть бути беззаперечним доказом подвійного заряджання..
показати весь коментар
12.07.2018 16:44 Відповісти
+22
и все должны свято поверить в это бред Минобороны, обеляющий чиновников этого ведомства и власть за действительно некачественный ствол миномёта...
Короче, всё как всегда, нашли стрелочников и как всегда по изуитски, стрелочниками обьявлены сами погибшие солдаты, которые заряжали этот миномёт
показати весь коментар
12.07.2018 16:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
явиноваты все и вся, кроме пи@дюка пашинского, который эту херню вместе с соевым в свое время активно продвигал аж по пол ляма гривней за кусок говна...
держу пари-сделаю намного лучше и качественней за 150-200 тыщ грн...
показати весь коментар
12.07.2018 18:36 Відповісти
Пашинського прикривають. Бо у Пашинського багато накраденого бабала. Але є одне питання: українці - бидло? Або не бидло? Ось у чому питання...
показати весь коментар
12.07.2018 19:32 Відповісти
тиша то і є відповідь..(
показати весь коментар
12.07.2018 20:11 Відповісти
Бидло - ті, хто не розуміючи теми, починає лити лайно на людей, які роблять свою справу! ви експерт? ви працювали з мінометом? ви взагалі на війні були? в вас вища технічна освіта?
Я працював з Молотом! І багато разів бачив як працюють інші! - всі! всі знімають запобіжник, бо його треба чистити та змащувати, а це потребує часу та зусиль... а ми "прафєссіанали"... Навіть в учєбках міномети без запобіжників...
показати весь коментар
13.07.2018 08:13 Відповісти
Так чистити і змащувати треба не тільки запобіжник. І часу на запобіжника може витрачатися відсотків двадцять ( судячи із правил). Але якщо нічого не робити по правилам, тоді треба викидати не запобіжник, а й сам міномет. І не тільки молот а й сані. Може все таки краще почати з Паловського? А вже хтось адекватніший пошле тих з учебок на фронт (передок). Причому на сержантські посади. Аби служба медом не казалась. Ще раз: не можна порушувати інструкції і правила. Бо вони написані кровью.
Якщо ж запобіжник до сіх пір - ненадійний устрій (буває з технікою таке), то вже ось як чотири з копійками років треба розробляти альтернативний. І знову питання до генералів.
показати весь коментар
13.07.2018 18:55 Відповісти
Найдите статью "Взрыв миномета "Молот": новые детали и субъективные выводы" - очень грамотно и толково расписана история вопроса, начиная с 1943 года... если, конечно, интересно разобраться, а не заниматься говнометанием...
показати весь коментар
13.07.2018 08:19 Відповісти
дЭбил ?
показати весь коментар
13.07.2018 08:39 Відповісти
https://censor.net/user/25544, кто дЭбил, https://censor.net/user/429619? Да нет, почему же. Просто шоколадные тролляки на работе, их тут как г**на.
Вот смотрите. С ника https://censor.net/user/429619, два коммента с интервалом в 5 минут. Один на украинском, другой на русском, стилистика написания абсолютно разная. Вывод очевиден - писАли два разных человека с одного ника. Совсем разленились на троллячей ферме, уже и региться лень. Нужно урезать пособие.
показати весь коментар
13.07.2018 09:39 Відповісти
Павловський ********* з друзями Парашенка сотні міліонів,а тепер дає оцінку гранатометів, які тоже вироляє Парасенко і Ко
показати весь коментар
12.07.2018 20:07 Відповісти
А звавтра Павловський ще дась висновок по Іловайську і Дебальцевому...
показати весь коментар
12.07.2018 20:09 Відповісти
На них есть предохранитель от двойного заряжания.Значит он не сработал.Вина производителя миномета.
показати весь коментар
12.07.2018 20:17 Відповісти
почему не сработал?
показати весь коментар
12.07.2018 20:32 Відповісти
Потому что взорвался, а он нужен чтоб етого не случилось.
показати весь коментар
12.07.2018 20:40 Відповісти
железная логика всех расстрелять
показати весь коментар
12.07.2018 20:54 Відповісти
Была Красная Армия, а стала Червоной Армией, вот и все реформы
показати весь коментар
12.07.2018 20:23 Відповісти
UA Володимир Білик f5397b1d
Заступник міністра Павловський демонструє низький рівень логіки і розуміння проблем. Як казали частина поранених, то подвійного заряджання не було. А отже: вина в підривнику (детонатору), про що я з однодумцями товкмачу вже не перший раз на цю тему. Ще є підозра на заміну в виштовхному патроні вибухової речовини на більш потужну. В цих двох випадках - стовідсоткова диверсія!! І не тільки проти наших воїнів, а й проти головнокомандуючого Порошенка.
Добре, все це - наші фантазії і подвійне заряджання було. Питається у замміністра Павловського: де пристрій проти подвійного? Де відповідальність не тільки керівника стрільб, а й керівництва полігону в цілому. Бо міномети без запобіжника подвійного заряджання не повинні допускатися на стрільби взагалі.
І в кінці вже так єхидненько: а знайшли хвостовики двох мін в недалекій окрузі (в двісті метрів, як вказують знавці) чи не знайшли? Якщо й досі не знайшли двох хвостовиків, то замміністра, схоже, фальсифікує результати розслідування. І обманює свого головнокомадуючого Петра Порошенка. Я б на місці Петра Олексійовича такого б не потерпів. Але то ж - я.
показати весь коментар
12.07.2018 20:53 Відповісти
А что говорят сами бойцы? Дам же не все были ранены и погибли.
Почему то их показания никто не опубликовывает, им рты позатыкали?
Но зато вылазят всякие эксперты и генералы.
показати весь коментар
12.07.2018 21:22 Відповісти
Какие бойцы? Ты полагаешь, что все смотрели на миномет в момент заряжания и выстрела? Это ж не петарду взрывать. Кто стрелял, тот погиб, а от остальных проку мало.

Скажу сразу, что я не специалист по минометам. Но со взрывчаткой дело имел. По 50 кг аммонита (чуть мощнее тротила) за раз взрывали. Прячешься, закрываешь уши и палишь. У нас шахты были негазовые, поэтому далеко не отходили. Серии замедления 0 - 2 с... Так вот, с расстояния 20-50 м определить, что сработали все серии замедлений нереально! С большего расстояния слышишь и считаешь: короткие (ЭДКЗ), 7-ки, 8-ки,..., 11-ки... А вблизи слышишь только протяжный бабах.
Это я к чему? А к тому, что если один миномет находился в 10-ти метрах от бойца, а второй в 20-ти, то не факт, что боец определит, какой миномет выстрелил. Если стреляют все одновременно, то на слух, какой выстрелил, а какой нет, не определишь.
Так что здесь только экспертиза. И прикол в том, что даже если миномет полный хлам, изготовленный из пластика или картона, то таких последствий быть не должно. Мина не должна сама по себе детонировать, а взрыв метательного заряда к такому количеству жертв привести не должен...
Не знаю, почему не рассматривают еще одну возможную причину - диверсия. Если мешочек пороха в метательном заряде заменить бризантным взрывчатым веществом, то картина должна быть подобной. Правда такого количества жертв все равно быть не должно. Так что скорей всего мина-таки сдетонировала.
показати весь коментар
13.07.2018 01:23 Відповісти
Відносно властивості вибухівки з Вами не поспориш. Але згідно правил стрільби з міномета, подвійного заряджання не може бути, бо є запобіжник. Якщо несправний запобіжник, то стріляти з міномета строго заборонено. Якщо стукають пружини амортизаторів ножок, теж заборонено. Знаходитись на позиції більше одного при вистрілі - заборонено. Міномет від міномета на п'ять метрів - в крайньому випадку ( це для 80).
Що було порушено із правил?
показати весь коментар
13.07.2018 02:01 Відповісти
Да х.з. Мне откуда знать? Почему и жду заключения экспертов и не делаю поспешных выводов. Все может быть. Просто бесят "эксперты", которые взрывы (стрельбы) видели только по телевизору. Предохранитель скорей всего был неисправен (не факт). Но нарушение ТБ в любом случае имело место быть, так как я просто не представляю себе, как можно одним минометом травмировать 12 человек, причем троих насмерть!
показати весь коментар
13.07.2018 02:19 Відповісти
Всё правильно: при стрельбе залпом (как в данном случае), при небольшом по дистанции репере между минометами на ОП - до 10 м (как в данном случае), звук отдельного выстрела не услышишь - всё сливается в сплошной грохот. Поэтому, вылет мины из ствола контролируется визуально. В 82-мм миномете это 2-й номер (заряжающий), а для 120-мм - не помню: кажется, один из наводчиков (их там двое), тот, кто опускает мину в ствол.
А в условиях учебных стрельб, за этим смотрит еще и командир расчета. А после залпа "руководитель стрельбы на участке" (в данном случае это ныне уже покойный командир минометной батареи) обязан убедиться, что выстрел произведен (это категоричное требование курса стрельб). На практике ему номера расчетов голосом сообщают о том, что выстрел был.
Там вообще командиром батареи нарушено всё, что можно: был бы жив, в Советской Армии (да и в российской) пошел бы под суд.
показати весь коментар
13.07.2018 03:15 Відповісти
Мне кажется тут просто психология. Бойцам в учебных классах неоднократно демонстрировали работу механизма защиты от двойного заряжания и этот узел зашел в свидомость накрепко. А на стрельбах пришлось снять этот механизм (заедал, сломался, не давал нормально заряжать пудовую мину и т.д.), а то что двойное заряжание невозможно - в сознании осталось.
Мой дедушка, Комаревич Василь Матвеевич, воевал зимой 43-44 под Малином-Коростенем на посади наводчика полковой батареи 120мм минометов. Я в начале 80-х часто разговаривал с ним о Войне. В том числе о боевой работе минометов. Тогда никакой механической зашиты от двойного заряжания не было. Поэтому, как вы правильно заметили, после любого выстрела проверялся ствол.Для этого командир батареи лично выдавал (а потом забирал) отличные немецкие фонарики со светофильтрами. В обязанности наводчика входил визуальный контроль ствола миномета после каждого выстрела. А наводчиков было (не смейтесь!) иногда один на два миномета! Война, санитарные потери....Так что дедушка в свои 24 года побегал. Расстояния между позициями никогда не были меньше 30-40 метров. и все же именно в его батарее как раз под Малином один расчет приговорил себя двойным заряжанием. Невыход мины - дело довольно обычное. Непроверили, были контужены от предыдущей стрельбы, устали - результат ясен.
показати весь коментар
13.07.2018 09:44 Відповісти
В боевых условиях, действительно, просто заглядывают в ствол для проверки (или ветку в ствол опускают - голь на выдумки хитра). Но не на стрельбах. Там порядок совершенно другой. Он подробно прописан в "руководстве службы" и в "Курсе стрельб". И если командир батареи вместо того, чтобы немедленно прекратить стрельбу, произвести несколько контрольных спусков стреляющего механизма, а затем подождать несколько минут, сразу лезет смотреть в дуло, а никто из расчета не подает ему банник или БСЛ (чтобы он врезал со всей дури по казенной части), то это не психология, а полное незнание материальной части.
показати весь коментар
13.07.2018 11:23 Відповісти
Ото й мені дивна поведінка того офіцера. Або мізки пропив, або дурня від природи взяли у військове училище.
показати весь коментар
13.07.2018 15:14 Відповісти
Это та мразь, Павловский, который и является главным идеологом Молотов. На нем трупы сгоревших ребят от формы, Балаклея и Калиновка, сотни миллионов украденных на тендерах. И приналичии уголовного дела НАБУ продолжает спокойно руководить и дальше. Создавая трупы и воруя по богатому. И обеспечивая « двойное» заряжание.
показати весь коментар
12.07.2018 21:29 Відповісти
А этот Павловский хоть когда-нибудь видел миномет на расстоянии хотя бы 1 метр?
Бабло видел, не спорю.
показати весь коментар
12.07.2018 21:35 Відповісти
Был Павловский медиком, то и диагнозы больному сердцем ставил бы в таком же стиле: "Пациент скорее всего болен простудой, раз болит в груди..."
Какие у нас генааралы. Один вчера через тепловизор увидел двойное заряжание, а лишь потом назначил расследование.
Второй, не найдя хвостовика второй мины, выносит вердикт:"Скорее всего было двойное заряжание..."
показати весь коментар
12.07.2018 21:41 Відповісти
"вероятнее всего" ---все ястно
показати весь коментар
12.07.2018 21:43 Відповісти
Какое двойное заряжание??? Там предохранитель на стволе стоит. Когда кидаешь мину он закрываеться, чтоб вторую никто не кинул. После выхода мины открываеться.
показати весь коментар
12.07.2018 21:51 Відповісти
Ага, а потом командир батареи подходит, и, чтобы заглянуть в ствол, защелку механизма отщелкивает. Естественно, ни хрена в стволе не видит, и дает команду на продолжение огня (как и произошло в данном случае).
показати весь коментар
13.07.2018 03:19 Відповісти
Кризис кадровой политики, когда в результате формальных и поверхностных подходов на командных должностях оказываются профаны, неучи, позвоночные и в итоге предатели. И шо характерно - берутся за любую работу, на любых должностях, без тени сомнения - а справлюсь ли, а хватит ли знаний и опыта? Сомнений нет - справятся! Потому как не верой и правдой служить собираются, а красть и наживаться.
показати весь коментар
12.07.2018 21:54 Відповісти
что может представить нового за 4 года работы этот генерал...
показати весь коментар
12.07.2018 22:08 Відповісти
Ось тільки но передивлявся "мануал" на вісімдесяту міну і міномет. Запобіжник від подвійного заряджання відключається (повинен) газами при виході міни із ствола. Може там тупо щось не діє? Але ні одного комента від військових не було конкретно. Кажуть, що ненадійний. Але в чому? І лише одна воїн-доброволець заявила, що коли регулярно змазувати і доглядати, то все працює надійно.
показати весь коментар
12.07.2018 23:04 Відповісти
С предохранителя снимаешь лопатку, и вуаля. Вроде внешне и предохранитель на месте есть а толку с него никакого.
показати весь коментар
12.07.2018 23:25 Відповісти
А хіба лопатку з зовні не видно? У 80-х на картинці ніби видно.
показати весь коментар
13.07.2018 02:05 Відповісти
Кроме того минометы передали для проведения экспертиз, чтобы избежать инсинуаций различных "экспертов"
А я думала для установления истинны.

Хорошо бы одна из "экспертиз" била бы от независимого от бюджета эксперта. Например британского какого нибудь.
показати весь коментар
13.07.2018 00:04 Відповісти
Считать не научились до двух?
показати весь коментар
13.07.2018 07:47 Відповісти
В любом случае, это самая выгодная для МО и Укроборонпрома версия. Во всем виноваты люди, эксплуатировавшие боевую систему. Человеческий фактор. А как же по-другому. Уже гасят тему. А что Павловский является квалифицированным специалистом РАВ (ракетно-артиллерийского вооружения)? Или раболал в ЦНИИ вооружения? Пустомеля.
показати весь коментар
13.07.2018 08:43 Відповісти
Как тока увидел восседающую пашинскую морду - сразу стало понятно, что было четырное заряжание.
показати весь коментар
13.07.2018 09:13 Відповісти
Если бы после каждого двойного заряжания убивало по одному генералу, то не было бы двойных заряжаний, "Молот" не был бы точной копией советского миномёта 2Б11 и устройством для отпиливания кусочка от государственного бюджета для личных нужд различного тупого говна при чинах. Предохранитель от двойного заряжания должен быть предохранителем от двойного заряжания. Сняли предохранитель, миномёт не стреляет и не заряжается. Любое вмешательство в работу предохранителя, миномёт не стреляет и не заряжается. Технически это выполнимо. В комплекте должен идти новый запасной проверенный в работе предохранитель. Автомат, если стоит на предохранителе, что с ним не делай он не выстрелит, разве что в костёр положить. Второй патрон в патронник никак не подать и с предохранителем и без предохранителя потому, что Хуго Шмайсер головой думал и деньги не воровал.
показати весь коментар
13.07.2018 09:46 Відповісти
Навіть дебілу стає зрозумілим, що це технологічна помилка міномета. Сталь невідповідна. Через декілька пострілів надувається груша у стволі і міна йде наперекос, що спричиняє вибух. Пашинський обрав для зброї дешеву сталюку, а гроші взяв, як за золоту.
показати весь коментар
13.07.2018 10:11 Відповісти
Если это так, то на ствол идет мягкая конструкционная сталь. Любой боец с шруповертом может подтвердить эту версию просто попробовав под камеру посверлить чуток миномет.
показати весь коментар
13.07.2018 10:26 Відповісти
Хер він її просверлить. Хіба що німецьким особливим сверлом. Читайте мої коменти по статті і зрозумієте: йде багаторазова диверсія проти українського міномету і президента, що має таких генералів під собою. Ніхто із військових чомусь не зацікавлений у пошуку справжніх причин розриву мінометів. всі кивають на стрілочника - подвійно заряджаючого. Чи вже зовсім мізки пропили, чи дійсно зрадники на кожному кроці.
показати весь коментар
13.07.2018 15:30 Відповісти
Я вже писав вашому второму я - марініній: не пались так явно агент кремля. Згідно правил, будь-яке вздуття чи несправність і заборона, чуєш?, заборона вести стрільбу. Ні одного із військових не віддадуть під суд через відмову виконувати стрільбу несправним мінометом.
Не було там ніякого вздуття. Не було ніякого подвійного. був дебіл командир, який допустив скупчення біля міномету більше десятка осіб, коли розрахунок - четверо, а при вистрілі - лише заряджаючий. Молот стріляє лише від шнурка. А отже навіть заряджаючий не повинен був загинути.
показати весь коментар
13.07.2018 15:23 Відповісти
ну так пересейте все радиусе 100м..и склейте все осколки и будет видно..двойное или одинарное
показати весь коментар
13.07.2018 11:05 Відповісти
БРЕХНЯ !!! ЗАРЯДЖАННЯ ПРИ ТРАНСПОРТИРОВКЕ !!!
показати весь коментар
13.07.2018 11:13 Відповісти
Сторінка 2 з 2