9204 відвідувача онлайн
4 453 38

США не сприймають серйозно гарантії РФ щодо "Північного потоку-2", - Чалий

Вашингтон може бути мотивований заблокувати російський газопровід "Північний потік-2", щоб збільшити свою частку на європейському енергетичному ринку. Про це посол України в США Валерій Чалий заявив в інтерв'ю Укрінформу, передає Цензор.НЕТ.

"Я аналізую це для себе вже тривалий період, і відповідь така: дуже важко відокремити зовнішню політику від економічних питань, торгових інтересів. Це все взаємопов'язано. Очевидно, що в США існує інтерес до розширення обсягів експорту LNG. Наприклад, станом на травень 2018 року в країни Європи спрямовано лише 31 із 396 танкерів з американським скрапленим газом. Зрозуміло, що американська сторона хоче збільшити ці поставки. Можливо, саме ця тема виходить у конкретні дії. Але я б сказав, що базовим є все ж розуміння питання безпеки, про що відверто говорив президент Сполучених Штатів на зустрічах з європейськими лідерами. І мушу визнати, що аргументів проти такої позиції дуже мало. Якщо є фінансування прямих поставок газу з Росії, і за це платять європейці, і при цьому справді хочуть більшої безпеки. Ці питання непросто скласти в пазл", - зазначив український посол.

"Крім того, в США є розуміння, які можливості з'являються в Росії в разі транзитного обходу території України і того, що це призведе до зростання загрози подальшої агресії проти України. Це аргумент досить серйозний, він заявляється публічно, і тут загалом розглядається безпека всього регіону. Тобто питання ставиться так: тактичні економічні цілі не мають переважати над стратегічним питанням гарантування безпеки. І позиція США висловлюється досить чітко. У мене немає жодних сумнівів щодо розуміння адміністрацією США того факту, що ніякі "гарантії", пропоновані зараз Москвою, не можуть сприйматися серйозно, оскільки РФ вже продемонструвала цінність договорів з нею. Тому наша позиція і позиція США збігаються", - запевнив Чалий.

Топ коментарі
+6
давай по методичке...рука мацквы, ахент кремля, лодку раскачиваю....да утрись ты уже жидкой карамелью.
показати весь коментар
03.08.2018 09:44 Відповісти
+6
Ты не волнуйся барыги кацапов подстрахуют если что. У нас полно кацапского бизнеса, который процветает, ему санкции не страшны. При том торговля с рахой идёт за эрефийские рубли.
показати весь коментар
03.08.2018 09:49 Відповісти
+5
https://censor.net/user/386149, этот вывод тебе статьей навеяло? Или боярой с блинами?
показати весь коментар
03.08.2018 09:42 Відповісти

Завантаження...